Sylwestrowy odlot! Wystartowali z Japonii w 2019 roku, wylądują w USA rok wcześniej

Kto powiedział, że podróże w czasie nie istnieją? Pasażerowie podróżujący samolotem z Tokio do Los Angeles w noc sylwestrową poniekąd cofną się w czasie o rok.
Zobacz wideo

To nie jest oczywiście skomplikowana łamigłówka, ale dosyć ciekawe zderzenie kalendarza, stref czasowych i rozkładu lotów japońskich linii lotniczych. Boeing 777 przewoźnika All Nippon wystartował z Tokio (z lekkim opóźnieniem) 19 minut po północy czasu lokalnego, czyli tuż na początku nowego, 2019 roku.

Po około dziewięciu godzinach lotu przez Ocean Spokojny samolot wyląduje w Kalifornii, w Los Angeles, gdzie będzie wtedy godz. 17 (zgodnie z planowym rozkładem). Tyle, że jeszcze poprzedniego, 2018 roku.

Pasażerowie będą więc mieli okazję świętować Nowy Rok po raz drugi, tym razem w Stanach Zjednoczonych. Wszystko dzięki temu, że różnica czasu między Tokio a Los Angeles wynosi aż 17 godzin.

Przykład lotu NH106 podaje branżowy portal Flightradar24. Inny - Airlive - przypomina, że połączeń, kiedy lądowanie ma miejsce w roku poprzednim, jest więcej. To m.in. lot linii Cathay Pacific z Hongkongu do Los Angeles czy United Airlines z Szanghaju do San Francisco.