LOT otworzył połączenie z Warszawy do Londynu City. Lądowanie w samym sercu miasta

Jakub Panek, Londyn
Od dzisiaj LOT będzie wykonywał regularne połączenia do Londynu City dwa razy dziennie. Do serca Londynu z Warszawy polecą pozyskane dla tej trasy cztery nowe Embraery 190.
Zobacz wideo

Rejsy do Londynu City z Warszawy będą obsługiwane według następującego rozkładu połączeń: codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują do Londynu City o godz.  7.15 i wylądują o 9. Popołudniowa częstotliwość z Warszawy została zaplanowana na 16.15 z przylotem o 18 (poza sobotami). Rejsy z portu London City zaplanowane są na 9.30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13 oraz o 18.30 z lądowaniem o 22.

Lotnisko London City Airport, położone w dzielnicy Royal Docks jest najbliżej położone do biznesowego i finansowego centrum Londynu, w odległości 9,6 km od City i słynnych atrakcji miasta np. Tower Bridge i wieżowca The Shard. - Nowe połączenie LOT-u z pewnością przyczyni się do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych Polski i Wielkiej Brytanii. W 2017 r. aż 7 milionów osób podróżowało między krajami - mówi Gazeta.pl Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

LOT z Warszawy do Londynu City

- Rozkład umożliwi pasażerom podróżującym z Warszawy, a także z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży biznesowej w ciągu jednego dnia. Ponadto dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest doskonałą alternatywą dla lotów do wielu portów w Azji,  jak Singapur, Tokio, Seul, Pekin i Astana - z krótką i wygodną przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie - dodaje,

Wkrótce po uruchomieniu nowych połączeń z Warszawą, LOT poleci do Londynu City także z dwóch kolejnych europejskich miast: z Budapesztu i Wilna. 

Richard Hill, Członek Zarządu ds. handlowych w London City Airport, powiedział: - Dzisiaj, po raz pierwszy od dekady, rozpoczęły się regularne operacje lotnicze między londyńskim City a Polską, które wzmacniają więzi między naszymi krajami, wspierają turystykę i budując więzi gospodarcze między Warszawą i Londynem - teraz i w przyszłości. Warszawa to kolejna duża europejska stolica, która poszerzy naszą ofertę połączeń do Europy Środkowo-Wschodniej i zapewni dalsze połączenia z Azją dzięki rozbudowanej siatce połączeń LOT-u.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia na lotnisko Londyn City, LOT pozyskał do obsługi nowych połączeń cztery Embraery 190 spełniające wymogi operacyjne tego portu. Zostały one dostarczone przewoźnikowi z fabryki producenta w Brazylii z końcem grudnia 2018r na mocy kontraktu z leasingodawcą Nordic Aviation Capital (NAC). Nowy E-190 ma na pokładzie do dyspozycji pasażerów 106 wygodnych foteli w klasie biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej co daje efektywne połączenie optymalnego zasięgu i maksymalnej liczby pasażerów.