LOT otworzył połączenie z Warszawy do Londynu City. Lądowanie w samym sercu miasta

Jakub Panek, Londyn
Od dzisiaj LOT będzie wykonywał regularne połączenia do Londynu City dwa razy dziennie. Do serca Londynu z Warszawy polecą pozyskane dla tej trasy cztery nowe Embraery 190.

Rejsy do Londynu City z Warszawy będą obsługiwane według następującego rozkładu połączeń: codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują do Londynu City o godz.  7.15 i wylądują o 9. Popołudniowa częstotliwość z Warszawy została zaplanowana na 16.15 z przylotem o 18 (poza sobotami). Rejsy z portu London City zaplanowane są na 9.30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13 oraz o 18.30 z lądowaniem o 22.

Lotnisko London City Airport, położone w dzielnicy Royal Docks jest najbliżej położone do biznesowego i finansowego centrum Londynu, w odległości 9,6 km od City i słynnych atrakcji miasta np. Tower Bridge i wieżowca The Shard. - Nowe połączenie LOT-u z pewnością przyczyni się do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych Polski i Wielkiej Brytanii. W 2017 r. aż 7 milionów osób podróżowało między krajami - mówi Gazeta.pl Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

LOT z Warszawy do Londynu City

- Rozkład umożliwi pasażerom podróżującym z Warszawy, a także z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży biznesowej w ciągu jednego dnia. Ponadto dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest doskonałą alternatywą dla lotów do wielu portów w Azji,  jak Singapur, Tokio, Seul, Pekin i Astana - z krótką i wygodną przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie - dodaje,

Wkrótce po uruchomieniu nowych połączeń z Warszawą, LOT poleci do Londynu City także z dwóch kolejnych europejskich miast: z Budapesztu i Wilna. 

Richard Hill, Członek Zarządu ds. handlowych w London City Airport, powiedział: - Dzisiaj, po raz pierwszy od dekady, rozpoczęły się regularne operacje lotnicze między londyńskim City a Polską, które wzmacniają więzi między naszymi krajami, wspierają turystykę i budując więzi gospodarcze między Warszawą i Londynem - teraz i w przyszłości. Warszawa to kolejna duża europejska stolica, która poszerzy naszą ofertę połączeń do Europy Środkowo-Wschodniej i zapewni dalsze połączenia z Azją dzięki rozbudowanej siatce połączeń LOT-u.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia na lotnisko Londyn City, LOT pozyskał do obsługi nowych połączeń cztery Embraery 190 spełniające wymogi operacyjne tego portu. Zostały one dostarczone przewoźnikowi z fabryki producenta w Brazylii z końcem grudnia 2018r na mocy kontraktu z leasingodawcą Nordic Aviation Capital (NAC). Nowy E-190 ma na pokładzie do dyspozycji pasażerów 106 wygodnych foteli w klasie biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej co daje efektywne połączenie optymalnego zasięgu i maksymalnej liczby pasażerów.

Komentarze (66)
LOT otworzył połączenie z Warszawy do Londynu City. Lądowanie w samym sercu miasta
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 22 razy 10

  Dzen dobry. JEstem prezesem Cambodgan Air. Ostatnio zaopserwowalismy oromny wzrost zainteresowania Kambodżą z komputerów z polskimi numerami IP. W zwiazku z tym chce otworzyc regularna linie lotniczą z Polksi do Phnomn Penh. Nie wiem, które polskie lotnisko byloby naljepse. Pomozcie wybrac odpowiednie
  - Radom? (Kambodja jest na poludnie od Polski wiec byloby blizej niz np z Okecia)
  - Baranowo?
  - Ludć odpada bo ma zbyt skomplikowana nazwe

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 5 razy 5

  proszę o chwalenie się tymi pasażerami z Londynu, którzy przesiadaja się w Warszawie za pół roku

  o ile mi wiadomo, to raczej łatwiej i taniej znaleźć loty do Azji z Londynu, niż z Warszawy

  ale może czegoś nie wiem?

 • gabienz

  Oceniono 7 razy 5

  >>Nowe połączenie LOT-u z pewnością przyczyni się do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych Polski i Wielkiej Brytanii
  Taki żarcik na odchodnym GB z Unii?

 • sacc77

  Oceniono 7 razy 3

  Nie do "Londynu City" tylko do LONDON CITY AIRPORT

 • jvn

  Oceniono 4 razy 2

  "Rozkład umożliwi pasażerom podróżującym z Warszawy, a także z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży biznesowej w ciągu jednego dnia."
  Może warto byłoby popracować nad punktualnością porannych lotów do Warszawy. Np. Lot o 5:45 z Krakowa jest regularnie opóźniony "z powodów operacyjnych" (zgaduję, że załoga musi się wyspać) i z 40 minut na przesiadkę robi się 15 i nerwówka, czy się zdąży czy trzeba będzie lecieć kolejnym.

 • kemotkemot

  Oceniono 5 razy 1

  mimo ze ma nazwe City Airport to w samym sercu miast nie lezy. stamtad to okolo 30min jazdy kolejka DLR do 'miasta'

 • magtic

  Oceniono 3 razy 1

  nie "Londynu City" tylko Londynu Citu :DDD takich paszkwilów językowych jak tu nie znajdziesz indziej ...

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 5 razy 1

  To swietna wiadomosc, szczegolnie dla osob majacych cos do zalatwienia na Canary Wharf. Co do alternatywy dlka lotow do wielkich portow w Azji to nie podzielam optymizmu pana Kubickiego. Po pierwsze, lecac do Azji nalezy leciec w kierunku wschodnim. Lecac przez Londyn lot wydluza sie o min. 4 godziny, podczas gdy lot przez Monachium, Wieden, czy Frankfurt to jedynie ok. 2 godzin wydluzonego lotu.
  Po drugie, City nie jest lotniskiem przesiadkowym. W celu dalszego lotu do Azji nalezy z City dostac sie (naziemnie) do Heathrow lub do Gatwick (ok. 2 godzin jazdy pociagiem).
  Po trzecie, LOT poki co nie ma Code sharing z zadna linia lotnicza wykonujaca polaczenia z Londynu do Azji, co rowniez dosc powaznie wplywa na atrakcyjnosc takiego polaczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX