Komentarze (374)
Rząd zdecydował o odstrzale dzików. "Stosują metody plutonów egzekucyjnych"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Oceniono 4 razy 4

  Zapewne zatrudnią do tej roboty w celach szkoleniowych WOT do pomocy myśliwym, sądzę, że nasi chłopcy nie użyją do tego ślepej amunicji jaką zafundował im Antoniusz. Jestem przeciwko odstrzału ale to co czytam klamka już zapadła

 • acanthi70

  Oceniono 6 razy 4

  Proponuję całkowity bojkot wieprzowiny. Jeśli chcecie jeść mięso, jedzcie inne rodzaje. Niszczmy ich taką samą bronią, jaką oni niszczą naszą przyrodę - bezwzględną i zamkniętą na wszelkie argumenty.

 • robert.kwi

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem myśliwym i na 100% za żadne pieniądze ani przez żadne nakazy NIGDY ale to NIGDY nie strzelę do ciężarnej lochy ani do lochy prowadzącej młode - coś takiego może zrobić tylko ktos kto ma nie poukładane pod czaszką a taki nie powinein być mysliwym. Takie działanie to barbarzyństwo, sadyzm a pewnie i działania psychopatyczne. Fakt, że dzików jest dużo i to za dużo nie znaczy, że dam się zmusić do takich rzeczy. Populację dzika należy ograniczać ale nie w taki sposób(!). Wystarczą normalne odstrzały aby utrzymać ją na akceptowalnym poziomie. Zbyt duże ograniczenie jej populacji nie jest moim zdaniem ani trochę potrzebne. Fakt, że ministerstwo kieruje się finansami i stąd te działania. Z tego co czytałem o ASF to nie dziki są główną przyczyną ekspansji tej choroby choć są ważnym czynnikiem to i tak uważam, że nadmirne ograniczenie tej populacji nie jest potrzebne i nic dobrego dla środowiska nie wniesie. Jak zwykle, trzeba z umiarem no bez takich barbarzyństw. Moja obawa co do tak dużego ograniczenia populacji dzika w Polsce, oprócz tego, że chcę aby w Polsce były dziki na odpowiednim poziomie, może spowodować, że (jak to zwykle w przyrodzie, przyroda nie znosi próżni) przywędruje ich więcej z zagranicy, niestety niosąc też ASF, stąd uważam, że aż takie ograniczenie populacji jest złe samo w sobie i nie przyniesie spodziewanych efektów, mogę się mylić i w sumie bym chciał się mylić aby to ASF jednak wyplenić.
  Natomiast powiem wam, że od zeszłego roku gdy pojawiły się w okolicy wilki nie widać ani jednej sarny. Jeśli faktycznie wilki mają być tak pielegnowane i chronione to dla zachowania równowagi nalezy przywrócić tez naturalnego wroga wilka czyli wściekliznę inaczej niestety saren nie będą mogły podziwiać nasz dzieci i wnuki a i wilków pewnie też. - to tak tylko do zastanowienia się ;)

 • ketjow1978

  Oceniono 3 razy 3

  Co po tej bandzie zostanie?

 • naturelovers

  Oceniono 5 razy 3

  Kononowicz wprawdzie prezydentury nie zdobył, ale jego idee w pocie czoła wprowadzane są konsekwentnie przez Ministerstwo Środowiska. Niedługo „nie będzie niczego”.

 • izarider

  Oceniono 3 razy 3

  Ale ciemny lud za 500+ pójdzie i zagłosuje na tę sitwę złodziei, morderców i psychopatów!!! Mamy to jak w banku.

 • rattus-rattus

  Oceniono 3 razy 3

  210.000 x 650 zł (chyba tyle ministerstwo płaci za sztukę) daje 136 milionów złotych. To po prostu zalegalizowanie dotacji dla lokalnych „elit” (bo na prowincji bycie myśliwym to niemal obowiązek każdego wójta, sędziego, komendanta policji itp).
  Przy okazji zostaną w lasach tysiące nieuprzątniętych trupów (bo zranione dziki uciekają), więc możemy się spodziewać pomoru wśród ocalałych zwierząt.
  Nazwijmy ten program szczerze „sześćset plus” dla myśliwych.
  PS
  Aby jeszcze bardziej zachęcić strzelające bractwo, proponuję dać im immunitet od kontroli drogowych na weekendy i poniedziałki (bo jakoś trzeba wrócić do domu po udanym polowaniu).

 • wiarus25

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to śpiewał Grześkowiak "Chłop żywemu nie przepuści, jak się żywe napatoczy ni pożyje se ajuści." Mam tylko nadzieję że kiedyś to oni będą na celowniku.

 • vald

  Oceniono 7 razy 3

  "Ludzie są oburzeni i uważają, że polityka rządu wobec wirusa jest nieudolna."
  Ja nie wiem - nie znam się po prostu.Ale myślę że w rządzie może i są idioci, ale przecież ktoś kto ma wiedzę z zakresu zwalczania ASF , z zakresu wirusologii doradza w tej kwestii.
  Wypowiedzi ignorantów podane przez "Gazetę" powyżej uważam za skandaliczne i szkodliwe.
  Bijecie pianę , żeby tylko być przeciwko rządowi? Podobnie robi PO.
  Zamiast wyciągnąć wnioski z przegranej w wyborach, uderzyć się we własne piersi, pokazać jakikolwiek program lepszy niż ma PIS, dalej brnie w to samo, co było przyczyną klęski w wyborach.
  Jak PO ma zamiar wygrać, jeśli jej tuba - "Wyborcza" sadzi takie artykuły jak ten o ASF?

 • zgredzik01

  Oceniono 7 razy 3

  Dziki ryjąc w ziemi wyjadają szkodniki. Gdy zabraknie dzików zaczną chorować lasy. Ta egzekucja zachwieje całym ekosystemem, a to trudno będzie naprawić. Jednym słowem mamy rząd przerażających nieudaczników.

 • zenmak

  Oceniono 13 razy 3

  groźniejsze są lisy-za nie nie płacą a myśliwi niestety będą chcieli zarobić-chyba,że wymyślą swoją chorobę-grypę.Coś -ten mur-siatka od Białorusi nie pomógł .W dniu polowań otworze bramy na działce aby dziki miały się gdzie schować a myśliwych nie wpuszczę.Dziki ustrzelone zostaną sprzedane do Niemiec i zarobek gotowy-Myśliwy 35 zł za odstrzał-przedruk-Kilogram dzika podpisanego jako "polnishe wildschwein" ("polski dzik") kosztuje w Holandii 12 euro, czyli w przeliczeniu ok. 50 złotych. - Ktoś robi na tym świetny biznes. W skupach dziczyzny na terenie Polski, akurat jest mocna obniżka. Ten sam kilogram dzika kosztuje u źródła około 4 zł.

 • xymeon

  Oceniono 2 razy 2

  W sumie każdy myślący człowiek, nawet nie mający doktoratu powinien to zrozumieć, jak zacznie się strzelać do dzików na obszarze zakażonym wirusem, to po pierwsze część dzików ucieknie dalej, na obszar wolny od wirusa, czyli wirus zacznie się rozprzestrzeniać, a po drugie na miejsce odstrzelonych przyjdą kolejne dziki z zagranicy i niejako uzupełnią brakujące miejsca. Jeden profesor słusznie zauważył, że należy zrobić wszystko, żeby zakażone dziki nie opuściły danego obszaru, że trzeba je wręcz tam dokarmiać, żeby tam zostały. Nasi politycy chcą zrobić wszystko, żeby jednak wirus zaczął się rozprzestrzeniać na resztę kraju.

 • fernando51

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawiam się, czy to dziki roznoszą chorobę czy ludzie. A może jest tak, że to ciemny wsiowy lud po porannym obrządku idzie do lasu w buciorach umazanych goownem zarażonych świń i roznosi zarazę. Może by tak wraz z likwidowanymi, chorymi świniami likwidować bezrozumnych ciemniaków a nie bogu ducha winne dziki.

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  obrońmy dziki,
  Dzik jest dziki, pis jest zły....

 • aisodboga

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Minister..*Pan Weterynarz..*Pan Myśliwy..*Bogowie Życia i Śmierci..*Ale gdy staniesz przed Sądem Boga..*Zostaniesz oceniony i rozliczony za to..*że za czas życia ziemskiego splamiłeś się.. *Krwią Dusz Niewinnych..*Bezbronnych,,*Zwierząt..*Natury..*i..*Człowieka..*I Mówię Wam Nie będzie dla was żadnej..*Litości tak jak wy nie macie dla..*Nich..*Osąd Boży...*was rozliczy już za Życia jak i po Życiu..

 • joe_brody

  Oceniono 2 razy 2

  Źródłem asf nie są dziki, tylko hodowle świń, zwłaszcza takie poza wszelką kontrolą, gdzie warunki sanitarne urągają wszelkim normom, a karmi się je wszelkim śmieciem, oczywiście z mączką mięsno-kostną na czele. Teoretycznie każdy przypadek powinien być zgłaszany i podejmowane odpowiednie kroki, aż do wybicia całego ogniska epidemii i utylizacji każdej zarażonej lub podejrzanej komórki... tylko kto się podłoży? Chore sztuki są cichcem zabijane i zakopywane w lesie, co oczywiście nie jest żadną przeszkodą dla dzików, świetnych przecież kopaczy, które tym sposobem ulegają zarażeniu. Ale jest to praktycznie jedyna forma kontaktu dzików z asf, więc zamiast masakrować ten gatunek - bez sensu, chyba że otoczymy Polskę murem, i to na głębokim fundamencie - i zaburzać równowagę w przyrodzie, niech minister ruszy tyłek i wdroży w praktyce kontrolę weterynaryjną nad hodowlami, co chyba należy do jego ministerialnych obowiązków. Podczas epidemii ptasiej grypy udało się, prawda? Ale to były inne czasy i inny minister...

 • kotmiki

  Oceniono 4 razy 2

  Badania pokazuja,że ASF wystepuje nadal na terenach oczyszczonych z dzików bo jej żródłem są .... farmy świńskie ,dziki nie mają z nią nic wspólnego niestety Polska to wielkie goowno mentalne

 • Oceniono 2 razy 2

  Najpierw dziki. Potem ludzie. Wcz0raj w Polsacie przedstawiciel PiS niejaki Buda stwierdził, że Lewica nie jest Polsce potrzebna. 2 mln ludzi, którzy na nią zaglosowali w 2015 roku do odstrzału. Pora chronić się po lasach. Myśliwi z PIS szykują się do polowania.

 • ewka123009

  Oceniono 2 razy 2

  Takiego zadu podlego jeszcze nie bylo. Juz wiecej nie zaglosuje na PIS,nigdy w swoim zyciu. Wydaja wyrok na te biedne zwierzeta,ktore chca zyc ,tak jak my wszyscy. Tak robia ludzie wierzacy.? Cos strasznego!!!

 • m.aloes

  Oceniono 2 razy 2

  Co za kur...y jedne z tego rzadu!

 • zelenyles

  Oceniono 2 razy 2

  czy tylko na to stać PIS ? nic mądrego perekińczyki nie mogą wymyślić ? świat będzie nas postrzegać jak bezlitosnych barbarzyńców !

 • bambolina1

  Oceniono 2 razy 2

  Swiry!!!!!! Inaczej tych pustakow nie mozna nazwac!! NIGDY nie zaglosuje na Pis i nikt z mojej rodziny tez!! Kaczynski - milosniku zwierzat - tak obiecywaliscie ochrone zwierzat, a jedyne co potraficie to niszczyc, zabijac, wycinac!! Robic hajs na mordowaniu zwierzat!! Tak dbacie o Polske!!!!!!

 • zb.piswon

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję uczciwy pojedynek - kaczor kontra dzik, bez sprzętu. Jeśli kaczor wygra to zobowiązuję się na niego głosować !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX