Ceny prądu w Warszawie w górę? Mieszkańcy dostają listy z wyższymi opłatami

Ceny prądu miały w tym roku nie wzrosnąć. Tymczasem jeden z operatorów działający w Warszawie poinformował swoich klientów o zmianie stawek.
Zobacz wideo

Kolejni mieszkańcy Warszawy otrzymują od Innogy, jednego z dostawców energii, informacje o podniesieniu stawek za prąd. Spółka informuje, że "ze względu na bardzo duży wzrost cen energii na rynku hurtowym od 1 stycznia 2019 wprowadziła nowe ceny i stawki".

Podwyżki nie są drastyczne, ale widoczne. Z taryfy załączonej do dokumentacji wynika, że ceny prądu wzrosną - za 1kWh energii z 0,3397 na 0,3819 zł, a opłata handlowa idzie w górę z 2,82 na 5,23 zł.

List wysłany przez operatora Innogy pod koniec grudnia 2018 r.List wysłany przez operatora Innogy pod koniec grudnia 2018 r. Fot. Redakcja

Trzeba płacić więcej

Na dzień dzisiejszy cennik przesłany listownie jest aktualny. Nie wiadomo bowiem, na jakich zasadach będzie działać ustawa energetyczna przyjęta pod koniec roku. W założeniu spółki energetyczne mają nie podnosić cen klientom. Różnica ma być pokryta ze specjalnie stworzonego funduszu. 

Czytaj też: Morawiecki skarży się na Unię w wywiadzie dla CNBC. "Różne kraje są traktowane w różny sposób"

Spółka analizuje

W przesłanym nam komunikacie przedstawiciel firmy wyjaśnił, że Innogy Polska wciąż analizuje uchwaloną ustawę i czeka na dalsze wytyczne ze strony resortu. Cennik, który otrzymali klienci, może zostać zmodyfikowany, kiedy Ministerstwo Energii wprowadzi odpowiednie przepisy. W tym celu został właśnie powołany specjalny zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele resortu energii, URE i firm energetycznych. W ciągu najbliższych tygodni sytuacja powinna się więc wyjaśnić. 

Więcej o: