Komentarze (222)
Zakupy leków i mobilizacja wojska. Londyn przygotowuje się na wyjście z Unii bez umowy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 24 razy 8

  Pisuar ma juz gotowy scenariusz na polexit - tylko jarozbaw jakis chorowity, padnie wsciekla kaczka to sie pisiory pozagryzaja...

 • Dominik Fatek

  Oceniono 15 razy 7

  Wszystkim prawiczkom ktorym tak przeszkadza Unia Europejska proponuje przeprowadzic sie do putinlandu!
  Przestaniecie belkotac jak tu jest zle!
  Wypad imbecyle!

 • vomitorium1

  Oceniono 5 razy 5

  "Dlatego rząd w Londynie musi przygotować się do scenariusza wyjścia z Unii bez umowy."
  to teraz dżemojady w krajach europy
  będą musiały mieć wizy
  prawo pobytu i zezwolenie na pracę
  (a co z tymi
  którzy tam już pracują i mają interesy
  (np puby czy banki) (?))

 • wujtommy102

  Oceniono 11 razy 5

  Problem Irlandii Płn, jest dla UK i tak marginalny przy możliwym wyprowadzeniu się sporej części finansistów z City do Europy i koszmarnych stratach budżetowych w wyniku utraty podatków od tych wielkich przekrętów finansowych. Jest to jednocześnie jedyna okazja aby okiełznać chory rynek finansowy przynajmniej w UE i wprowadzić podatek od operacji na instrumentach pochodnych ,czemu przeciwstawiali się dotąd Angole.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 15 razy 5

  jeśli faktycznie będzie no-deal czyli twardy brexit, to Anglicy dopiero poczują na własnej skórze, co oznacza popieranie populistów i totalna bezmyślność

  ale zasłużyli sobie

 • mirmarko

  Oceniono 5 razy 3

  Gdybyśmy się umieli uczyć na cudzych błędach. Niestety nasz rządzący suweren ma to w "D". POSZLI W PISU

 • sselrats

  Oceniono 7 razy 3

  Tak trzymac. Twardy Brexit to najlepsza realizacja referendum. Angole z cieplutkiej HIszpanii spowrotem do krainy deszczowcow.

 • ceppisowski

  Oceniono 11 razy 3

  Brytyjscy populisci oglupili swoj narod dokladnie w ten sam sposob co zrobil PIS
  Po prostu w kazdym kraju sa kretyni
  Gwarantuje wam ze wyjscie GB z UE tylko wzmocni UE
  Oczywiscie beda koszty, ale glownie poniasa je brytyjczycy
  Juz dzisiaj, gdyby zrobili referendum ponowne to byloby 60:40 dla pozostania w UE
  ale to dopiero poczatek. Za rok bedzie 80:20

 • ax-les-thermes

  Oceniono 11 razy 3

  Nie sciemniaj pismaku. Jesli Withdrawal Agreement zostanie odrzucony w Izbie Gmin to przekresla soft Brexit. Aby Brexitu nie bylo rzad Teresy May musialby wycofac artykul 50 a tego pewnie nie zrobi, gdyz zburzyloby to zasady demokracji uniewazaniajac referendum z czerwca 2016. Renegocjacji WA z EU nie bedzie. Zatem pozostaje hard Brexit.

 • a.k.traper

  Oceniono 17 razy 3

  Polska, Czechy, Słowacja i Węgry już coś takiego ćwiczyły gdy chciały wyjść ze wspólnoty także socjalistycznej, Rosja tez ma w archiwum przygotowania logistyczne, może pani May popyta tu i tam?

 • niezrzeszony1

  Oceniono 13 razy 3

  Lud zagłosował i trzeba brexit przeprowadzić, takie są uroki demokracji, nie można głosować, aż wynik będzie dla nas satysfakcjonujący, to że po ryju dostają także ci co byli przeciwni, to już efekt najlepszego z możliwych ustrojów. Anglicy zachowali się niedojrzale, mieli jakieś obiekcje do formy zabawy, więc postanowili zabrać swoje zabawki i pójść do domu obrażonym, zamiast zmienić od środka formę zabawy i mieć realny wpływ jak EU funkcjonuje, mieli bardzo silny głos w sprawach europejskich, ale niestety dla nich mieli miernych polityków, Cameron to już epokowy pajac, przejdzie do historii jako ten, który zapoczątkował ostateczny rozpad Wielkiej Brytanii, bo gdy skończy się ogromna kasa idąca z budżetu dla Szkocji, ci w końcu postanowią spełnić marzenia przodków i postarają się o niepodległość.

 • Kot Kaczysta

  Oceniono 29 razy 3

  To,że brexitu nie będzie to pisałem już rok temu.Poprostu to byłby koniec wielkiej Brytanii.Nie trzeba być profesorem politologiem czy innej maści specjalistą.Wystarczy myśleć i wyciągać wnioski.Gdyby powtarzam gdyby do tego doszło to za rok w referendum Szkocja głosuje za odłączeniem że skutkiem wiadomym,za pierwszym razem im nie wyszło ale była inna sytuacja.Za dwa lata referendum w Irlandii północnej skutek ten sam, wyjście.I co pozostaje po Albionie?. Kadłub nic nie znaczący w w gospodarce europejskiej.Banki i firmy już dają nogę z londyńskiego City.Nikt nic nie mówi głośno,ale to się dzieje.

 • rmarcin555

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ma nic gorszego niż uparta baba.

 • szlajus

  Oceniono 10 razy 2

  Może wystarczy zablokować możliwość darmozjadztwa ludzi z innych krajów Unii?

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz 1

  ten Brexit dla UK to jak readiness for the siege

 • marcin-tgbyhn

  Oceniono 7 razy 1

  3500 żołnierzy, aby pacyfikować protesty - albo zwolenników, albo przeciwników wyjścia, w zależności od wyniku wtorkowego głosowania w parlamencie. Ciekawe czy pacyfikacja będzie równie brutalna jak ta w Katalonii albo obecnie we Francji?
  No ale tam mają demokrację od pokoleń, nam do nich daleko.

 • jarkowitkowwski

  0

  Pełne skutki będą widoczne po 10 latach, ale wtedy brytole będą w kolejce do Europy za Ukrainą, dumnej Angli durna Anglia, 100 lat upadku

 • cozarro

  0

  sypie się kraj sklepikarzy, który swą potęgę zbudował na koloniach, tak to jest jak się władzę oddaje w ręce upperclassowych Oxbridge'owych polityków, popijających w przerwach między obradami w parlamentarnych barach. Powodzenia Brytole

 • mrq2uakzfc

  0

  przygotowali tez miejsce dla imigrantow?

 • www.chinskibiznes.com

  0

  wszystko na pokaz dla wyborcow

  .

 • waapi

  0

  Tak się kończy niezrozumienie pytania przez brytyjczyków i ich konsekwencji podczas głosowania o brexicie.

 • teddy_boy

  Oceniono 2 razy 0

  Uwaga! Dzisiaj w godzinach porannych, w mojej piwnicy, przewrócił się worek z kartoflami...tak, sam z siebie!

 • ireneusz50a

  Oceniono 23 razy -1

  gazeta.pl usuwa komentarze niezgodnie z linia polityczna gazety, taka to demokracja, taka to wolnosc prasy.

 • angelus-silesius

  Oceniono 15 razy -1

  Tak, Wielka Brytania jest państwem poważnym. Jak się na coś zdecydują, to po przemyśleniu, a następnie realizują rozpisany plan.
  Polska dla odmiany poszczeka, po czym z podkulonym ogonem spi€rdala a to przed Żydami, a to przed Angelą, a to przed Makaronem, a to przed Trumpem, a to przed Poroszenką...

  Za to jak już dorwie splotem okoliczności słabszego - Ślązaków, Czechów, Litwinów... - to staje się bezwstydnie podła, wręcz ludobójcza.
  "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych." (Winston Churchill)

 • grosz-ek

  Oceniono 10 razy -2

  "Brexitu po prostu nie będzie."

  A ktoś oczekiwał innego wyniku? Brexit jest tak szkodliwą i kosztowną głupotą, że innego wyniku być nie może. Ale za to pięknie pokazuje jak silne jest imperium UE.

 • marcin1948

  Oceniono 16 razy -2

  Tak sie uprawia politykę patrząc na INTERES NARODOWY !!! Angoli nie lubieę ale trzeba przyznać że dbać o swoje to potrafią nie oglądając sie na nikogo.Oby nasi "możnowładcy" tacy byli.

 • dwa_grosze

  Oceniono 16 razy -2

  Ciekawe kiedy Gazeta poda ile kosztuje trzymanie w ryzach buntujących sie Francuzów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX