Komentarze (233)
Rząd PiS uszczelnił polski system podatkowy. 52 mld złotych więcej w trzy lata
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jamsir80

  Oceniono 7 razy 5

  Jezeli program 500 + polega na przekazaniu ok 25 mld zlotych rocznie do dyspozycji obywateli z dziecmi, to Ci obywatele korzystaja -wydaja te pieniadze. Proste. Zakladajac ze wydatki powiazane sa z 23 % podatkiem VAT, to znaczy ze do budzetu panstwa wraca jakies 6 mld zlotych. Proste. Wiec prosze jeszcze te kwoty brac pod uwage Panstwo ekonomisci

 • and.reh

  Oceniono 4 razy 4

  "JPK został wprowadzony ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa."
  Wybory do Sejmu i Senatu odbyły się 25 października 2015. PO ustawę w sejmie uchwaliło, a PiS, który wygrał wybory musiał ją zacząć stosować i tyle zrobił PiS w tej sprawie. A odwrócony VAT po raz pierwszy wprowadzono w Polsce w 2011 r. w handlu złomem. Potem rozszerzano go na inne towary. PiS stroi się w cudze piórka. Kłamie i mataczy w każdej sprawie.

 • safelogica

  Oceniono 6 razy 4

  Uszczelnienie systemu podatku VAT to kłamstwo, czyli ściema jak mawia młodzież. Ściema dla suwerena. Suweren to głównie ludzie niewykształceni, bez jakichkolwiek podstaw edukacyjnych. A nawet wykształceni wśród suwerena to głównie ludzi zapatrzeni w historię lub inne teologie.
  Przedsiębiorczość w Polsce składa się trzech głównych elementów: przedsiębiorstw państwowych (vide: orlen, energetyka), bankowości i dużych zachodnich korporacji, oraz małej i średniej przedsiębiorczości. W małych i średnich przedsiębiorstwach obroty są na podobnym poziomie, podatek VAT jest zbliżony raz większy raz mniejszy. Małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniają ok. 80% wszystkich zatrudnionych, duże państwowe oraz korporacje zatrudniają ok. 20% ale ich produkcja jest duża, więc u nich wzrost cen a nie produkcji spowodował ok. 10 - 15% wzrost opodatkowania podatkiem VAT, wzrosty cen paliw, energii, elektroniki, handlu detalicznego w sieciach spowodowały wzrost wpływów z VAT, realny i znaczący. I to jest te 50 miliardów na trzy lata. TYle tylko, że system podatkowy ma też inne skutki, pobudza ale i ogranicza przedsiębiorczość. Obecnie nastroje wśród przedsiębiorców są najgorsze od 29 lat. Od tylu lat ja jestem przedsiębiorcą. Większość przedsiębiorców szuka rynków zbytu na towary i usługi za granicą ale też zaprzestaje inwestycji. Eksport dokonywany jest ze stawką VAT 0%. Zatem wpływy z VAT powiększają się tylko z powodu wzrostu cen. A te nie będą rosły bez innych skutków. Zatem gospodarka osiągnęła już apogeum i teraz będzie już gorzej a małe i średnie przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa domowe mogą nie dać rady ze wzrostem cen.
  PIS nie przegra żadnych wyborów, już panuje nad sądownictwem i mediami. PIS organizuje jeden wielki obóz koncentracyjny. PISowcy są wyznawcami Hitlera i to jest ich wzorzec. Niestety są durniami więc upadną pod brzemieniem skutków swojej polityki. Nie dorastają do pięt polityce Bieruta, Gomólki, Gierka czy Jaruzelskiego a nie mają takiego zaplecza. Ci wszyscy dyktatorzy upadli, więc i PIS upadnie i przejdzie do historii. Za 10 lat nazwanie kogoś ty kaczorze będzie obelgą, a odpowiednikiem ty komuchu będzie ty pisiorze

 • dojcze_kabana

  Oceniono 4 razy 4

  A pinendzy nima i nie bedzie

 • tu-byleclec

  Oceniono 3 razy 3

  A o ile zmniejszyli zadłużenie Polski ? A jakie od tego długu płacimy odsetki ?
  (Rok 1989 - 30 mld dol. długu)

 • rggg

  Oceniono 2 razy 2

  No to gdzie te pieniądze, skoro deficyt budżetowy jest taki jak w 2014 roku?

 • hopsiupbec

  Oceniono 2 razy 2

  "Rząd PiS uszczelnił polski system podatkowy. 52 mld złotych więcej w trzy lata"

  Czyli 200 mld w dalszym ciągu nie uszczelniono.

 • ugrydul

  Oceniono 4 razy 2

  A ile kosztują różne glonojady glapcia i inne tego typu rozrywki rządzącej kliki?

 • jluc

  Oceniono 4 razy 2

  Przez minione trzy lata nie zauważyłem żadnych działań rządu dla uszczelnienia systemu podatkowego, a tymbardziej efektów! wpływy rosną bo rośnie PKB, inflacja i podatki, wprowadza sie też nowe

 • pe_ro

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie konkretnie działania Pisu przyczyniły się do uszczelnienia systemu podatkowego?

 • pm7303

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli wpływy z VAT wzrosły o około 5% rocznie, niech ktoś mi przypomni o ile wzrastał rocznie (głównie za sprawą dobrej koniunktury międzynarodowej) PKB Polski? Bo na mój rozum, to ta 'zasypana luka', to będzie różnica tych dwu wartości

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 2

  I dlatego robi się taka bieda i wszystko drożeje. Z tego widać na jaką potęgę rozkradają gdzie się da. Podłej zmianie się to wszystko należy jak twierdzi sołtysowa.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 4 razy 2

  Propaganda sukcesu reżimu kaczystowskiego !. Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego VAT jest ciągle wynosi "kryzysowe" 23%, zamiast normalnego 22% (obietnica wyborcza PiS-u), a kwota wolna od opodatkowania (dla każdego podatnika !) wynosi dalej ok. 3000 zł, zamiast 8000 zł (obietnica wyborcza PiS-u) ?!. Jeśli nie teraz, to kiedy zamierzają spełnić te obietnice !. Wobec nadchodzącego spowolnienia gospodarczego, jedynie "obietnica" POLSKA W RUINIE wydaje się najbardziej realną !

 • aala43

  Oceniono 2 razy 2

  a jak tam na uczelniach z podwyżkami Gowina? kto dostał a kto został pominięty???

 • rgosc7

  Oceniono 2 razy 2

  No to gdzie są te pieniądze? Deficyt jaki był taki jest nadal - zatem na co wydali?

 • anty-oszolom

  Oceniono 2 razy 2

  Co tam 52!. Co najmniej pińcet!!!
  matołuszek powie, a cały piSSdzielski lepszy sort kupi najgorszą głupote i kłamstwo. Brak inwestycji, znikające programy rozwojowe, tylko kiełbasa wyborcza plus wciąż rozdawana wiernym pijakom i nierobom.

 • fackir

  Oceniono 2 razy 2

  przecież to bzdury!!! bzdurne są założenia początkowe, bzdurne jest pisanie pseudo ekspertyzy mającej udowodnić, że pis odniósł sukces.

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 4 razy 2

  To jest skandal i zamach na demokracje oraz podwaliny IIIRP. To niedopuszczalne. Ta sprawa powinna być skierowana do TSUE w trybie natychmiastowym

 • pator77

  Oceniono 4 razy 2

  Świadczy to o jednym 52 mld nie poszło do przekręciarzy niepłacących podatków. To są tak potężne pieniadze, że można nimi obalać rządy. Na szczeście od trzech lat próby te są nieskuteczne.

 • pik111

  Oceniono 4 razy 2

  Minister finansów Szczurek dyskutuje z liczbami? no to mieliśmy fachowca na tym stołku......

 • pszczy2000

  Oceniono 2 razy 2

  Poprawcie błąd! Piszecie:"Ile wynosiła luka VAT?250 mln?"Chyba chodzi o mld.

 • sigm_0

  Oceniono 1 raz 1

  wliczyli w lukę vatowską również to, ile zarabiają tirówki, a nie indeksowali inflacji

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  Proponowalrochę arytmetyki:
  -3 lata wypłąty 500 plus to ok 80 mld zł. 23 proc VAT od tego to 18,4 mld.
  -80 mld dodatkowej produkcji przy marży powiedzmy 10 proc to jest zysk 8 mld a więc CIT czy PIT 1,5 mld.
  -INflacja, ta oficjalna podawana przez GUS wynosi ok 2 proc. PRzy PKB rzędu 2 bln zł daje to dodatkowy przychód rzędu 40 miliardów złotych, a więc PIT i VAT od inflacyjnego przyrostu to kolejne 10 miliardów. GDyby przyjąc prawdziwą inflację, równą wśredniemu wzrostowi płac w wysokości 6-7 proc to ten dodatkowy podatek wyniesie 35 miliardów.
  Daje to od 30 do 65 MILIARDÓW przyrostów podatków bez żadnego działania rządu PIS. To po prostu inflacyjny podatek nałożony na społeczeństwo. Ten drugoi wariant, bliższy życia pokazuje że PIS przehulał na Misiewiczów i portu morskie w Radomiu ok 14 miliardów złotych w 3 lata, gdzyż przyrost podatku wyniósł tylko 52 miliardy.

 • czechy11

  Oceniono 1 raz 1

  Rząd PiS niczego nie uszczelnił. Jedli w ogóle nastąpiło uszczelnienie choć tutaj są spory to tylko dzięki JEDNOLITEMU PLIKOWI KONTROLNEMU uchwalonenu przez rząd PO PSL który po 2 latach karencji na przygotowanie przedsiębiorców i administracji akurat w 2016 wszedł w życie.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 1 raz 1

  Ja rozumie uszczelnili system sa wieksze wplywy itp..................... ale interesuje mnie jedno skoro wczesniej na taka skale wyludzano VAT ................... to ile z tych wyludzonych pieniedzy odzyskano? no przeciez skoro stwierdzono ze "wyludzono" to chyba latwo sprawdzic kto wyludzil i odzyskac kase............. a jezeli nie mozna stwierdzic kto wyludzil to moze nie bylo wyludzen az na taka skale .........

 • wujekdolf

  Oceniono 1 raz 1

  koniec końców pisiory zostawią nas z deficytem w budżecie a za chamskie numery serwowane nam od trzech lat zostaną rozliczeni...

 • polak66maly

  Oceniono 3 razy 1

  to GDZIE sa pieniadze na sluzbe zdrowia, nauczycieli i niepelnosprawnych? Wszystko poszlo na pisowskie dzieci?

 • art_102

  Oceniono 3 razy 1

  Tytuł godny pisowskiej gazety. Brawo!

 • jozinzpolski

  Oceniono 3 razy 1

  No to teraz się już znajdą pieniądze dla niepełnosprawnych ??

 • 1stanczyk

  Oceniono 1 raz 1

  To co byłoby interesujące to jak do tych dodatkowych 17 mld z hakiem rocznie maja się roczne koszta programu 500+ ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX