Na Sycylii kupisz teraz dom za 1 euro, ale dobrze się zastanów przed taką inwestycją. Jest haczyk

DM
Władze malowniczego włoskiego miasteczka Sambuca di Sicilia sprzedają domy za symboliczną kwotę 1 euro. Brzmi pięknie? Niestety zbyt pięknie. W ofercie jest bowiem haczyk.
Zobacz wideo

Domy za 1 euro we Włoszech to żadna nowość. Jakiś czas temu pisaliśmy o Ollolai, miasteczku na Sardynii, które oferowało nieruchomości za taką właśnie kwotę.Teraz podobną ofertę przygotowano w sycylijskim miasteczku Sambuca di Sicilia.

1 euro i dom jest twój

Zastępca burmistrza Sambuca di Sicilia Giuseppe Cacioppo podkreśla, że procedury związane z zakupem nieruchomości zostały sprowadzone do minimum, a szczęśliwy nabywca będzie mógł otrzymać klucze do domu niemal od ręki.

W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły to tylko dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów za 1 euro

- mówi w rozmowie z CNN. "Nie jesteśmy pośrednikami, którzy prowadzą negocjacje między starymi i nowymi właścicielami. Chcesz dom i za chwilę go masz" dodaje.

Jest haczyk

Oczywiście w tak dobrej ofercie musi tkwić jakiś haczyk, prawda? Szczęśliwi nabywcy domów za 1 euro muszą zobowiązać się do przeprowadzenia generalnego remontu, który - jak wyliczają eksperci -  wyniesie około 15 tys euro (czyli ok. 65 tys zł). Niestety, jeśli spojrzymy to zdjęcia nieruchomości wystawionych na sprzedaż, to wspomniane 15 tys euro wydaje się być dość optymistycznym scenariuszem.

Jeden z domów za 1 euro na SycyliiJeden z domów za 1 euro na Sycylii Sambucca di Sicilia

Co więcej, nabywcy muszą też wnieść kaucję w wysokości 5 tys euro (ok. 21 tys. zł), która zostanie im zwrócona dopiero zakończeniu remontu. Giuseppe Cacioppo zapewnia jednak, że nabywcy z pewnością nie będą zawiedzeni. Tłumaczy, że przyciągnięcie do Sambuca di Sicilia nowych mieszkańców.

Jeden z domów za 1 euro na SycyliiJeden z domów za 1 euro na Sycylii Sambucca di Sicilia

Jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech

Sycylijskie miasteczko leży w prowincji  Agrigento, 68 km na południowy zachód od Palermo oraz 89 km na północny zachód od Agrigento. W 2016 roku zostało nominowane do tytułu najpiękniejszego miasta we Włoszech.

Więcej o: