Jak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Kilkanaście sposobów, każdy wygodny

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierać można nie tylko poprzez wrzucanie pieniędzy do puszek wolontariuszy. Serce można okazać też w inny sposób. Nie ruszając się z domu.
Zobacz wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczynała skromnie. Na ulicach miast pojawili się wolontariusze wyposażeni z charakterystyczne puszki. Niemal trzy dekady temu innego sposobu na wspieranie Orkiestry w zasadzie nie było - może oprócz tradycyjnych wpłat na konto. 

Dopiero z biegiem lat pojawiły się udogodnienia, które przyniósł rozwój technologii. Wolontariusze są wyposażeni nie tylko w puszki, ale i terminale płatnicze. Od lat WOŚP można też wspierać poprzez specjalne Aukcje Allegro. Ale to nie wszystko. 

Sposobów na wspieranie Orkiestry jest w sumie kilkanaście. 

Najprostszy to wpłata online określonej kwoty. Można to zrobić bezpośrednio na stronie Fundacji wybierając kwotę od 10 do 150 zł. 

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

Dobrym pomysłem na wsparcie Orkiestry jest ustawienie cyklicznej wpłaty. Określone środki będą trafiały do wirtualnej "puszki" przez okrągły rok. Wpłacać można dowolną kwotę. 

Wygodnym sposobem jest przekazywanie wpłat za pośrednictwem konta na Facebooku. Potrzebna będzie nam karta płatnicza lub, co jeszcze bardziej wygodne, konto PayPal.

Fundacja WOŚP ma też specjalny sklep SiemaShop, w którym oferuje koszulki i inne gadżety - na przykład z motywem graficznym wykorzystanym przy 27. finale.

Dla Orkiestry można też zagrać przy okazji składania PIT-u. Fundacja jest bowiem na liście organizacji, którym można przekazać 1 proc. podatku. 

Czytaj też: WOŚP z rekordową kwotą z 1 proc. podatku. Na przekór władzy? O. Rydzyk w dół

Jak widać wspierać WOŚP można na bardzo wiele sposobów. Wystarczy wybrać najwygodniejszy. 

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o: