804 mln zysku PKN Orlen w ostatnim kwartale. Obajtek: "Osiągnęliśmy dobre wyniki"

PKN Orlen odnotował 804 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2018 r. wobec 1 591 mln zł zysku rok wcześniej.
Zobacz wideo

Zysk operacyjny polskiego koncernu naftowego wyniósł 1,21 mld zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły  29,42 mld zł wobec 24,73 mld zł rok wcześniej.

W całym 2018 r. spółka miała 5,46 mld zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 6,65 mld zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 109 706 mln zł w porównaniu z 95 364 mln zł rok wcześniej.

Osiągnęliśmy dobre wyniki działając w bardzo wymagającym otoczeniu makroekonomicznym, czego przykładem był średnioroczny wzrost cen ropy naftowej o ponad 30 proc. Osiągnięte rezultaty pokazują jak istotne są konsekwencja w działaniu i skuteczne zarządzanie na różnych szczeblach organizacji

- skomentował wyniki prezes Daniel Obajtek

Na koniec 2018 r. zadłużenie netto PKN Orlen wynosiło 5,6 mld zł, natomiast dźwignia finansowa utrzymywała się na bezpiecznym poziomie 15,7 proc.,

  PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Więcej o:
Komentarze (15)
804 mln zysku PKN Orlen w ostatnim kwartale
Zaloguj się
 • ext

  Oceniono 15 razy 11

  Biorąc pod uwagę, że zawyżali marżę detaliczną m.in. żeby ukryć wprowadzenie przez PiS kolejnego podatku od paliwa to bardzo słaby wynik. A ile w tym czasie poszło na pomysły "dobrej zmiany"?

 • najebullach

  Oceniono 8 razy 6

  PB95 Auchan Kołbaskowo - 4,36 - każdy PKN Orlen Szczecin 4,99
  ON Auchan Kołbaskowo - 4,66 - Każdy PKN OrlenSzczecin 5,05
  już wiemy skąd taki zysk? plus dodatki ze sprzedazy masła bułek i wódki - chciałem na Orlenie kupić świece żarowe do silnika - nie stety nie prowadzą - ale hot dogi tak :)

 • sztucznypolak

  Oceniono 8 razy 6

  Czyli wzrost sprzedazy o 20% w IV kwartale i ogromny spadek zysku.

  Efekt pracy Obajtka.

 • kramas

  Oceniono 8 razy 6

  Jaki udział w tym wysokim zysku stanowiło podwyższenie ceny oleju napędowego do poziomu znacznie wyższego - w porównaniu z benzyną - niż w krajach sąsiednich , a nawet przewyższającego poziom cen w Niemczech ?

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 6 razy 4

  To wszystko dzieki doliczeniu oplaty emisyjnej (10gr) do ceny paliwa juz we wrzesniu, tak by kierowcy na stacjach nie odczuli zmian od 1 stycznia 2019.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 5 razy 3

  Nie tylko w kontekście Orlenu i ropy, zapytam;
  czy Trump już ogłosił, że polski rząd uznał nowego prezydenta Wenezueli?

 • zartiepl

  Oceniono 3 razy 3

  Utrzymywanie TVP kosztuje. U mnie w mieście cena benzyny na Orlenach to cały czas prawie 5 zł/l, a LPG 2,45 zł/l. Ostatnio kolega pokazał mi zdjęcie z pewnej niezależnej stacji na Pomorzu, na której często tankuje, gdy tam bywa: benzyna 4,35 zł/l, LPG 2,15 zł/l.

 • balbinacorobisz

  Oceniono 2 razy 2

  "Osiągnęliśmy dobre wyniki" powiedziało g.. przyklejone do okrętu.

 • menosky

  Oceniono 2 razy 2

  Tytuł powinien brzmieć tak:
  Orlen zapcimił Polakom 804 mln

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX