TVN odkupił licencję na "Kler". Hit Smarzowskiego wkrótce obejrzysz w sieci za 10 zł

"Kler", głośny film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, trafi wkrótce na platformy Player.pl. Showmax, który z końcem miesiąca opuszcza polski rynek, postanowił bowiem sprzedać licencję TVN-owi.
Zobacz wideo

"Kler", kinowy hit Wojciecha Smarzowskiego, trafi wkrótce do sieci. Jak informują Wirtualne Media, już 6 lutego udostępni go Player.pl, platforma należąca do TVN Discovery Polska. Film będzie można obejrzeć za cenę wynoszącą 10 zł.

Licencja na wyświetlanie "Kleru" do tej pory należała do Showmax. Koproducent filmu kilka tygodni temu ogłosił jednak, że znika z polskiego rynku z końcem stycznia. Użytkownicy mają więc jeszcze tylko kilka dni na korzystanie z usługi.

Czytaj też: Ważna zmiana dla korzystających z NC+ Go, Ipla.tv, Player.pl, Netflix

TVP ma chrapkę na Showmax

Nie wiemy, jak decyzja o sprzedaży praw do "Kleru" wpłynie na plany Telewizji Polskiej dotyczące serwisu Showmax. Jak już informowaliśmy, TVP jest zainteresowana zakupem nie tylko polskiej wersji platformy, ale i całego europejskiego oddziału. 

Poza Polską Showmax obecny jest dziś na 23 europejskich rynkach. Są to m.in. Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy Holandia, czy też Wielka Brytania.

"Kler" najbardziej dochodowym polskim filmem

Według danych spółki Kino Świat, dystrybutora filmu Smarzowskiego, "Kler" zarobił tylko w Polsce ok. 105 mln zł. Obejrzało go już ponad 5,2 mln widzów. Po 1989 roku tylko dwa inne obrazy zebrały przez kinowymi ekranami w Polsce więcej osób. Chodzi o filmy z 1999 roku - "Ogniem i Mieczem" (ok. 7,15 mln widzów) i "Pana Tadeusza" (ok. 6,17 mln widzów). W ich przypadku swoje zrobiły  wycieczki ze szkół, "Kler" nie miał takiego "wsparcia". Obraz Smarzowskiego jest natomiast najchętniej oglądanym w polskich kinach filmem w XXI wieku.

Więcej o: