Komentarze (216)
Więcej Polaków nie popiera zakazu handlu w niedzielę. "To ja chcę mieć prawo wyboru dnia zakupów"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mercx

  Oceniono 7 razy 7

  1. zakazy pracy generalnie są złe (jak nikt nie będzie pracował to nie będzie niczego),
  2. są ludzie którzy chcą w niedzielę pracować (studenci, ludzie bez dzietni, ukraińcy etc.),
  3. są ludzie którzy chcą w niedzielę kupować (chyba większość),
  4. jeśli są tacy którzy chcą i pracować i kupować to dlaczego tego zakazywać?
  5. zakaz był wprowadzony pod presją związków zawodowych, które argumentowały, że pracownikom faktycznie nie daje się wyboru i zmusza do pracy w niedzielę - więc zamiast wprowadzać zakaz dla wszystkich i wszędzie należało zmienić przepisy.

 • balbin79

  Oceniono 7 razy 7

  Na pewno stracily na tym firmy, a tym samym i pracownicy handlu. Co do samego handlu - to ludzie zwyczajnie robia zakupy na zapas np w sobote badz wybieraja zakupy z dostawa w niedziele (przez platformy internetowe) dostawcy tak pracuja w niedziele :), Widac ze rzad nie chce naszych pieniedzy, bo kiedys czlowiek poszedl do sklepu poogladac i przy okazji moze cos kupic, skonsumowac - a teraz - jak pomysle ze wszystko pozamykane na glucho to ewentualnie jakis spacerek a takto siedzenie w domu i gapienie sie w sumie na NIC, i prosze nie pisac ze na zakupy mozna isc w tygodniu, bo nie kazdy zwyczajnie ma sile aby z jezorem na wierzchu zmeczonym po pracy o 18-19 ganiac po sklepach.

 • pczar

  Oceniono 9 razy 7

  ... zakaz handlu - to jest terror panstwa.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 7

  Po pierwsze, to nie ma obowiązku pracy w niedzielę.
  Jeżeli firmy handlowe będą płacić za niedzielę jak np. kopalnie,
  to część pracowników zgłosi się sama!!!
  A część wybierze czas dla rodziny.
  Że mniej zarobi? Trudno.
  Sami odpowiadamy za swoje wybory.
  Jesteśmy przecież dorośli i wolni, no chyba że ktoś nie chce być wolnym człowiekiem, to też ma prawo, ale niech niczego nie narzuca i nie zakazuje innym.
  Taka Wolska.

 • adbepl

  Oceniono 5 razy 5

  Zakaz handlu w niedzielę to pogwałcenie i naruszenie konstytucyjnych praw obywatelskich do wolności i własnego wyboru. Nikt nie nakazuje pracy w niedziele ale jeżeli mam ochotę pracować to
  MOJA SPRAWA I WARA RZĄDZĄCYM ODE MNIE !!!
  Ten kretyński religijny zakaz pracy w niedzielę to totalny średniowieczny obrzęd. Mamy już XXI wiek i zagwarantowane swobody obywatelskie. Jak pazerni i skorumpowani czyli pis tak chce to musi zakazać pracy lekarzom, policjantom, strażakom, kolejarzom i wielu jeszcze innych zawodów.
  Jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to wybiera taki zawód gdzie w niedzielę się nie pracuje gdzie nie ma pracy 3 zmianowej. I tyle w tym temacie polskiego pisowskiego ciemnogrodu.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Ten naród jest po prostu BEZ WYOBRAŹNI.
  Jako tako rozgarnięta osoba była w pelni świadoma skutków ustawy.
  Podobnie jest z głosowaniem na partie polityczne: zero rozeznania, ale każdy mądry
  Taka Wolska.

 • kroliklesny

  Oceniono 6 razy 4

  Nad Wisla ludzie sami sobie kreca rozne dziwne prawa ktore ich rypia w leb. Ktos sie zgodzil na zakaz handlu. Ktos milczy, gdy "wadza" chce zmniejszac ilosc ciec cesarskich. Wystarczylby solidarny protest polskich kobiet- jest Was przeciez ponad polowa? Ludzie sie smieja, gdy nadgorliwi urzednicy zamieniaja ich w "Misie Jogi" i inne potwory- dlaczego w Skandynawii nadal wzywa sie do lekarza pana Jonssona i pania Karsson, a w Polsce wariactwa? Ale tak bylo i jest. Gdy opuszczalem lata temu Polscke po studiach jadac furgonetka z ksiazkami, plytami itd, gorliwa "wadza" zadala zezwolenia na miedzynarodowy przewoz towarow, ktory dotyczy zawodowcow (?). Pan celnik na granicy po wzieciu stowy (w zielonych!) za przyspieszenie procedur powiedzial, ze to zezwolenie nie jest potrzebne, ale "trzeba miec". Czyli nad Wisla bez zmian! Pozdrawiam Was Misie Jogi i Sniezynki!

 • a-lfa

  Oceniono 4 razy 4

  Ale skoro cały czas była mowa o prawie pracowników do wolnej niedzieli o czasie dla rodzin itd. itp. to dlaczego zrobiono wyjątki np. dla stacji paliw czy dla gastronomi (np. fast foodów) czy dla całej sfery rozrywki jak kina , teatry itp.)? Tam też pracują kobiety mające rodziny i dzieci pracuja w wielu tych branżach nawet w dni świąteczne czy w nocy - jakoś nikt nie załamuje rąk nad ich losem. Więc po prostu trzeba się zdecydować. Bo tak wychodzi na to iż ci wszyscy pracownicy np. stacji paliw czy gastronomii czy sfery rozrywki to pracownicy gorszego sortu. Czyli tacy którym wolne niedziele z jakiś powodów się nie należą.

 • dan1994

  Oceniono 4 razy 4

  Po co sztucznie blokować handel w Niedziele, skoro sieci handlowe ponoszą straty na niedzieli, obroty spadają a z kolei są ludzie którzy chcieliby pracować w Niedziele to rozwiązanie jest proste. Dodatek za pracę w Niedziele ustalony odgórnie w wysokości np 150%. I pracodawca zastanowi się 3 razy przed otwarciem sklepu czy mu się to opłaca i pracownik będzie przemyśli 3 razy czy nie chce przypadkiem w ten dzień pracować i odebrać i tak swój dzień wolny w tygodniu. Nie rozumiem sztucznego blokowania handlu.
  Co do zachodniej Europy, pracodawca ma wybór, zapłacę więcej i będę otwarty czy jednak zamknę i nie będę robił interesów. W związku z tym na 5 zwykłych sklepów jest tylko otwarty, konsumenci są zadowoleni, studenci i pracownicy którzy chcą skorzystać z wyższej stawki też a pracodawca ma otwarty biznes i ma obrót. Proste, nic na siłę, daj wybór a nie odgórnie jak to już lata temu w Polsce było.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 8 razy 4

  Pisobolszewia wzorem niemieckich nazistów dąży do zamknięcia sklepów w każdą niedzielę. Doprawdy, w Polsce można by się kierować polskim interesem, a nie dyktatem Berlina.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 6 razy 4

  Polacy!
  PiS powie wam jak żyć!

  Bo sami jesteście na to za głupi...

 • szewczyk50

  Oceniono 3 razy 3

  Sklepy żabki mogą pracować w niedzielę i nikt nie napisze że policja skarbowa sprawdziła czy to właściciel pracuje. Dlaczego nie piszecie że właściciele żabki podpisali umowę z rydzykiem robiąc go udziałowcem firmy jakoś pisiorom i solidarności dudy nie przeszkadza robota w niedzielę

 • lica79

  Oceniono 7 razy 3

  Pisowskie państwo to mentalna komuna chce mówić ludziom co maja myśleć, kogo szanować, kiedy kupować. Regulować każda pie... nie mówiąc o tym ze wolne niedziele to kiełbacha wyborcza której koszty jak z każdym pisowskim pomysłem poniesie „ciemny lud który wszystko kupi”

 • henryk_d

  Oceniono 3 razy 3

  Praca w święta to jest sprawa pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Warunki powinna określać umowa. Nieprzestrzeganie jej powinno być określone odpowiednimi sankcjami. Nikomu nic do tego jak spędzam wolny czas.

 • ligand17

  Oceniono 3 razy 3

  Moim skromnym zdaniem rozwiązanie jest następujące:
  1) Do prawa pracy wprowadzić zapis, że za pracę w soboty przysługuje wynagrodzenie o 100% wyższe, niż w dzień powszedni niezależnie od wymiaru pracy (obecnie dotyczy to tylko 8h, nadgodziny są płatne tak samo, jak w tygodniu)
  2) Za pracę w niedzielę należy się wynagrodzenie w wysokości 400% stawki za pracę w tygodniu do 8h, powyżej 8h - 800% stawki. I do tego obowiązkowo dzień wolny do wykorzystania do końca miesiąca (lub wypłata 400% stawki dziennej, jeżeli pracownik się zrzeknie tego dnia wolnego).
  I niech rynek reguluje się sam. Jak komuś się opłaca mieć sklep otwarty - niech ma otwarty. Jak się nie opłaca - niech zamyka w niedzielę.

 • geomk

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby trosce o dni wolne od pracy Polaków towarzyszyła troska by te dni mogli spędzać oddychając świeżym powietrzem, to mogłoby być fajnie. A tak jest jak zwykle.

 • nr36

  Oceniono 7 razy 3

  ja też, p***ę administracyjne zakazy!

 • nitro2012

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie są wredni. Chcą kupować w niedziele, nie zwracając uwagi, że ktoś musi pracować w niedziele, aby zaspokoić ich próżność. Czy chcieliby oni sami pracować w niedziele?"
  kupują bo maja do tego prawo... nie pasi zmień pracę
  większość też pracuje w niedzielę, np. w kinach, barach, resturacjach, itd.

 • nitro2012

  Oceniono 2 razy 2

  "To ograniczenie jest dla ludzi, którzy pracują w handlu, bo byli zmuszani do pracy. Jeśli oni w większości są za pracą w niedziele, to należy zakaz znieść. Ale argument, że ktoś może robić zakupy tylko w niedziele do mnie nie przemawia, niech pracuje w niedziele, a zrobi sobie wolna sobotę i ma załatwione."
  Akurat zmuszanie do pracy to mit. Ktoś przywiązał was do tego krzesła?
  Mieliście wolny dzień w tygodniu.
  Na prowadzeniu firm pryszaci sprzedawcy jak widać też się znają, szkoda że to oni miauczą...

 • ewa_2015

  Oceniono 4 razy 2

  "Czy chcieliby oni sami pracować w niedziele?"

  Tak, nie miałabym nic przeciwko, żeby pracować w sobotę i niedzielę, a zamiast tego mieć dwa inne dni wolne. Przynajmniej nie miałabym problemu z wizytami w urzędach, u lekarza czy fryzjera. Ale w mojej pracy przychodzi się w dni robocze w godzinach biurowych, więc chciałabym móc w niedzielę kupić sobie świeże jedzenie do przygotowania na poniedziałek do pracy. I to mnie najbardziej denerwuje w zakazie. Jestem w stanie przeboleć zamknięte galerie handlowe, bo i tak dużą część rzeczy zamawiam przez Internet. Natomiast wkurza mnie, że teraz jest problem z kupieniem głupiej mąki, jak się okaże przed obiadem, że zabrakło...

 • no4nwo

  Oceniono 4 razy 2

  Program partii programem narodu.
  A dziś należy jeszcze dodać:
  Program kościoła programem narodu.

 • lukasz2711

  Oceniono 2 razy 2

  Myślę że to jedna z takich rzeczy pod referendum. Niech społeczeństwo zdecyduje czego chce.

 • nitro2012

  Oceniono 1 raz 1

  "Jeżeli nie mają czasu w tygodniu, to niech zmienią pracę. W czym problem? To takie trudne? Przecież to samo doradzali kasjerom, którzy pracują w punktach czynnych w niedzielę."
  Nie mają czasu bo pracują zaciskając zęby w tygodniu w przeciwieństwie do was pryszczaci sprzedawcy.
  To wy płaczecie nad wolnym dniem. Więc może wy zmieńce pracę na lepszą płatną?

 • sieceonk

  Oceniono 5 razy 1

  walczmy o równouprawnienie
  niech wszystko działa w trybie 7/7, pomoże to tym co lubią mieć wolne w tygodniu i pracować w weekendy - nie tylko handel ale usługi, urzędy, szkoły,
  pracownicy korpo, administracji itp. też pewnie wolą (tak jak pracownicy handlu) móc spokojnie popracować w niedzielę i mieć wolny dzień w tygodniu, ale teraz nie mają takiej możliwości

 • cmochall

  Oceniono 7 razy 1

  Chcesz aby handel byl czynny w niedziele *tak* a chcesz pracowac w niedziele * nie *

 • turbo51

  0

  w latach 90 w GB podpisywałem jako klient petycję handlowców o prawo do handlu w niedzielę :-)

 • nitro2012

  Oceniono 2 razy 0

  "Drodzy rodacy, czy wam się już w głowach poprzewracało, a gdzie trzecie przykazanie, przecież większość z was deklaruje się ludźmi wierzącymi. Prawie cała Europa zachodnia nie robi zakupów w niedzielę i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Jestem bardzo ciekaw, czy jeśli musielibyście sami pracować w niedzielę, to też mielibyście taki pogląd na handel w tym dniu."

  a kogo obchodzi jakieś 3 przykazanie. Kościoły też masz otwarte przez cały tydzień, możesz iść się pomodlić.
  Prawie robi różnice. Raptem w 8 krajach jest zakaz lub ograniczenie.
  Poza tym tam są wyższe zarobki czy PKB.
  Pracuję w niedzielę także i jakoś nie narzekam.

 • misiur

  Oceniono 4 razy 0

  Rozdwojenie jaźni.
  Z jednej strony chcą kupować w niedzielę, z drugiej strony są za wolnymi niedzielami dla pracowników handlu.
  Schizofrenia

 • camel_3d

  Oceniono 6 razy 0

  to moga sobie otworzyc wlasny sklep i kupowac w nim :)))

  Polacy to taki narodek, ktory tzlko chce i bierze, ale jak ma cos od siebie dac to juz si ebroni lapami i nogami

 • szczepan_123

  Oceniono 4 razy 0

  Całą karierę pracuje również w weekendy i nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć wolnego w tygodniu i nie zrobić czegoś, na co nie miałbym czasu pracując jak biurwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX