Komentarze (135)
"Nie przychodźcie z PIT-ami do urzędów skarbowych". Minister Czerwińska apeluje do podatników
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 4 razy 4

  Niech Pani Minister wytłumaczy m. in. swoim podwładnym, że e-dokument jest tak samo ważny jak sterta papieru z czerwoną pieczątką.

 • abxcd

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystko co pisowskoe z zalozenia jest do d... wiec rozliczam sie sam. Nie wierze DOJNEJ zmianie w ani jedno slowo.

 • a.d.b

  Oceniono 3 razy 3

  Liczą na to, że zapomnimy o ulgach i 1%. To złodziejski manewr, który ma dać PiSowi pieniądze na kampanię wyborczą.

 • ukos

  Oceniono 7 razy 3

  Czy to prawda, że 1% z automatycznie rozliczanych ma iść na Ordo Iuris?

 • gromee1

  Oceniono 5 razy 3

  Tak, a mój 1% podatku przekaże pani minister na co? Ludzie nie dajcie i m tych pieniędzy!

 • gjsgjs

  Oceniono 3 razy 3

  Pani minister jest z podatnikami na "Ty"?
  Winno byc "prosze nie przychodzic…"

 • ix-igrek

  Oceniono 3 razy 3

  Nie przychodźcie "Państwo" chyba jeśli już. Z całym narodem pani jest na Ty?

 • kruk6666

  Oceniono 9 razy 3

  Nie dajcie się omanić , sąsiadka pracuje w US , za wszelkie błędy w PIT-cie będzie odpowiadał podatnik , a nie urzędnik. To jest następny sposób by zedrzeć ze wszystkich kasę i ten 1 %.

 • budapren

  Oceniono 2 razy 2

  Poza tym, że liczą na zapominalskich (ktoś zapomni rozliczyć się z małżonkiem, nie wpisze ulgi na dzieci, nie przekaże swojego 1% na wskazaną fundację), jest jeszcze jedna istotna sprawa. W zeszłym roku zwrot podatku miałem już na koncie w lutym i mogłem nimi obracać (zarabiać), teraz będzie dla wszystkich w maju. Ot kreatywna księgowość ...

 • alo888

  Oceniono 2 razy 2

  Z tego artykułu nic konkretnego nie wynika.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 4 razy 2

  nie przychodzcie drodzy podatnicy, my juz wiemy jak zagospodarować wasz 1 procent
  tadziu czeka

 • remoteisland

  Oceniono 6 razy 2

  Nie mam grosza zaufania do urzędników mianowanych przez PiS.

 • jkmjkm

  Oceniono 2 razy 2

  Głos rozsądnego Polaka - nie ufaj politykom, nie ufaj politykom z żadnej partii, co do zasady.

 • emperadorr

  Oceniono 2 razy 2

  szkoda, że Pani minister nałożyła na przedsiębiorców obowiązek wysyłania pit11 do skarbówek do 31 stycznia, a na ZUS nie. Więc Pitt 11 od pracodawcy mam, a ZUS mi każe czekać do końca lutego na PIT 11A za wypłacone zasiłki .... A mógłbym się rozliczyć teraz, to nie.

 • kolektywnie

  Oceniono 4 razy 2

  Mam świetny pomysł aby PIT nie był skomplikowany! MF powinno zaproponować jedną stawkę podatku z tzw."poselską" kwotą wolną od opodatkowania dla wszystkich obywateli!

  Łatwo ją wyliczyć, obniża się koszty poboru i najmniej zarabiający nie płacą podatku dochodowego.

 • behemot.02

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego pani minister nie informuje podatników, że najlepszą opcją jest uzupełnienie PITu wypełnionego przez US o ulgi i zlecenie przekazania 1%. Podejrzewam, że chodzi o 2 sprawy. Po pierwsze, taka opcja działa już od kilku lat, była przygotowana przez PO-PSL. Różnica polega na tym, że dawniej podatnik musiał taki pit zatwierdzić i wysłać, teraz już nie. A więc, jeśłi zrobi to za niego US, to ten 1% i ewentualne ulgi zostaną dla rządu. Czysty zysk, dlatego tak intensywnie pani minister chce zniechęcić Polaków do zajmowania się sprawą.

 • slawinskim

  Oceniono 2 razy 2

  Cały czas udoskonala Portal Podatkowy? - To jest jakaś kpina! - Przy pomocy Portalu Podatkowego nie można zrobić praktycznie nic, natomiast aplikacja desktopowa e-Deklaracje wymaga napisania napisania od nowa.

  Chciałbym, aby była choć w porównywalnym stopniu stabilna, jak aplikacja JPK_VAT!

 • qeton

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież dużo prościej jest skorzystać z tej samej aplikacji co zawsze, przepisując z PIT11 przychód, zaliczki i składki ZUS. Reszta wypełnia się automatycznie i wystarczy kliknąć "Wyślij do urzędu", by po chwili odebrać i wydrukować UPO. Nie trzeba nigdzie się logować i sprawdzać, czy czegoś nie pochrzanili.

 • skorek

  Oceniono 4 razy 2

  a jak ktoś chce wcześniej się rozliczyć ? I jest to np. emeryt, który nie zna się na komputerach, zawsze oddawał wersję papierową i albo ma odliczenia, albo chce uzupełnić 1 % ? Dlaczego pani minister mówi NIE ?

 • Orry Main

  Oceniono 6 razy 2

  Mam w d.. ten apel. Wolę zapłacić te kilka zł w biurze rachunkowym i się przejechać do urzędu. To jest tylko raz w roku a przynajmniej wiem co jedt napisane w moim picie bo jak urzędasy go wypełnią to się dopiero będe mógł zes... z wrażenia. Znając naszą skarbówkę będzie pewnie tekst w stylu "przykro nam zgubiliśmy pański pit w systemie i co nam pan zrobi? Ale proszę się nie martwić niedługo przyślemy panu pocztą list w którym dowie się pan ile żeśmy panu kary dowalili."

 • dublet

  Oceniono 6 razy 2

  Nie przychodźcie do US, STASI przyjdzie do was!

 • kocislaw

  Oceniono 1 raz 1

  Właśnie odwrotnie należy postępować.Iść z PIT jak co roku,niech przy Nas wypełniają.Wtedy macie pewność,że odpowiednie ulgi są rozliczone,bo urzędnik robi to przy Was osobiście.Na odległość nie ufać,bo urzędnik wypisując PIT na odległość tak to obliczy,że człowiek potem będzie ciągany po skarbówkach z żądaniem dopłat podatkowych.Udogodnienie jest,nie rpzeczę,ale w Polsce urzędnikowi nie można uwierzyć zdalnie,lepiej przejść się i osobiście złożyć Pit i zrobić w razie potrzeby korektę.Dmuchajmy na zimne.

 • franko66

  Oceniono 1 raz 1

  Kobieto dlaczego mam nie przychodzi do urz edu z PITEM ? nie ty mi będziesz mówić co ja mam robić!!!

 • wikal

  Oceniono 1 raz 1

  1% dla państwa? Na wasze chore pomysły i premie, co "się należą"? Niedoczekanie! Choć wielu z lenistwa tak zrobi i na to władza liczy.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 3 razy 1

  NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ
  pisowskim aparadczykom chodzi o to, zeby nie przekazywać 1 procentowego podatku według swojego uznania
  w ten sposób wpłynie wiecej kasy do budzetu czyli do złodzieja z Torunia

 • georgee

  Oceniono 3 razy 1

  Tez obstawiam ze chodzi o przywlaszczenie 1% a dodatkowo za ten kreatywny pomysl napewno dostal premie albo awansik, i tym sposobem zasypuje sie dziury w budzecie

 • dobrazmiana666

  Oceniono 3 razy 1

  Papierowa wersja jest tak samo skuteczna i nikt jej nie zakazał. Więc jak będę mieć ochotę to pójdę do US i już, chyba mnie nie zastrzelą. Pewnie 1% z automatu przekażą Rydzykowi, trzeba im patrzeć na ręce i kontrolować.

 • rzydeta

  Oceniono 9 razy 1

  "Nie musimy podejmować żadnych działań" - oczywiste łgarstwo, no ale do tego kaczystowscy funkcjonariusze już nas przyzwyczaili. Otóż należy wykonać jedną podstawową rzecz - sprawdzić, czy przypadkiem z wypełnionego automagicznie PIT-u nie wynika obowiązek dopłaty do pobranych zaliczek. W przypadku nawet złotówki niedopłaty równie automagicznie zostaje się - w świetle przepisów przygotowywanych przez kaczystowskich okupantów - przestępcą skarbowym za wszystkimi tego konsekwencjami, z utratą biernego prawa wyborczego włącznie. I o to między innymi PiS-dzielcom chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX