Komentarze (318)
Zakaz handlu. Znów będziemy kupować w dwie niedziele w miesiącu? Możliwe, bo PiS chce wygrać wybory
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Andrzej J.

  Oceniono 16 razy 14

  Zamknijcie jeszcze telewizje, radia, kina, teatry, opery, filharmonie, cyrki, wesołe miasteczka, restauracje, kawiarnie, bary i puby, KFC i McDonaldsy, sale weselne, stacje benzynowe, zakłady ruchu ciągłego, zawieśmy komunikację miejską, kolejową, autobusową, promy, żeglugę śródlądową, zamknijmy płatne autostrady, lotniska i połączenia lotnicze, kościoły, cmentarze, muzea, zamki, wystawy, szkoły zaoczne, informacje turystyczne, szalety miejskie, zawieśmy imprezy plenerowe, pokazy lotnicze, dajmy wolne wojsku, SG, policji, straży miejskiej, ochroniarzom, kontrolerom no i oczywiście szpitale, pogotowie, straż pożarną. Brednie ? Nie, przecież TAM TEŻ PRACUJĄ LUDZIE I CHCĄ WOLNĄ NIEDZIELĘ.
  Mozna zadac pytanie: dlaczego tylko pracujący w handlu mają ją mieć? Przecież stanowią mniejszość pracujących w ten dzień. Wyraźnie widać że tu nie chodzi o ludzi pracujących w niedzielę tylko żeby nie było handlu w niedzielę.
  Już nie do zniesienia jest ta hipokryzja obłudników, fałszywie użalających się nad biedną kasjerką z marketu, ale tysiące innych ludzi którzy muszą pracować w niedziele już ich nie obchodzi. Liczy się tylko Ideologia, ludzi tak naprawdę mają w d... Absurd goni absurd w tym kraju.
  Po co wogóle pracować? Przecież praca zabiera czas który moglibyśmy spędzić z rodziną! 
  Ciekawe czy panowie z PISu zastanowili się nad tym, że może dla kogoś praca w weekendy jest bardzo ważna bo uczy się/dorabia, takie działania są strasznie samolubne, ilu jest ludzi którzy od poniedziałku do piątku ciężko pracują i najzwyczajniej w świecie wygodniej im zrobić zakupy w weekend zamiast po pracy jeszcze do sklepu zasuwać. Pomyśleli może o właścicielach firm które muszą płacić czynsz za lokal i zus za pracowników cały miesiąc a chcą zabrać im sporą część miesiąca jakąś głupią ustawą? Nie rozumiem również dla czego ktoś rości sobie prawo do reprezentowania mnie i milionów innych Polaków bez mojej zgody.
  Zakaz handlu w niedzielę jest dla mnie głupi bo można było to rozwiązać w zupełnie inny sposób np. zagwarantować dwie wolne niedziele w miesiącu każdemu pracownikowi, albo jeden cały wolny weekend. Myslę że wtedy by wszyscy byli zadowoleni i pracownicy i niedzielni zakupowicze.

 • year68

  Oceniono 16 razy 14

  I jeszcze jedno, od zamkniętych sklepów i usług nie wpływa podatek VAT, jest to jeden z powodów zapowiedzi zmian.

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 11

  Klechy kazały, posły przegłosowały. Wyszło jak zwykle.

 • marcela777

  Oceniono 11 razy 11

  lubiłam jeździć do galerii w niedzielę / i pewnie nadal lubię/ ale już nie korzystam z tego; nie lubię jak mi ktoś życie urządza i mówi mi kiedy mogę robić zakupy i w którą niedzielę miesiąca mogę żyć tak jak lubię

 • wikal

  Oceniono 11 razy 11

  I w pisie naprawdę wierzą, że jak dorzucą jedną niedzielę handlową w miesiącu, to wygrają wybory?

 • 6nine9

  Oceniono 10 razy 10

  Skretyniała pisia banda. Przecież to bylo oczywiste. Mieli nawet doświadczenia Węgier.

  Ale nie, tu chcieliśmy być jak największy wróg pisiorni czyli Niemcy. Tu nagle dla tych kretynów to był wzór.

 • dyskootantka

  Oceniono 13 razy 9

  Głównym powodem wprowadzenia niedziel bez handlu były pustoszejące kościoły. A kościół nadal nie rozumie, że nie galerie handlowe są tego przyczyną, tylko to, co dzieje się w kościele, jak zachowują się kapłani i hierarchowie. Oni nie są w stanie zrozumieć, że kościół w założeniu miał być wspólnotą wiernych, w której oni są administratorami majątku kościoła, zarządcami budynków i plebanii, a nie są władzą. I to jest główny problem. Zamknięcie galerii nie zapełniło świątyń i chyba zaczynają to widzieć, choć mam wątpliwości, czy rozumieją przyczyny.

 • kabed007

  Oceniono 9 razy 9

  obrońcy pedofili rządzą

 • koncert24

  Oceniono 9 razy 9

  Nie czuję się wolna w kraju w ktorym o prozaicznych sprawach zaczyna decydować rząd. Do tej pory popierałam PIS ale teraz po tych ręcznych obróbkach prawa i wtrącania się do wszystkiego ręce mi opadły i z pewnością na PIS nie zagłosuję.

 • gordogringo

  Oceniono 9 razy 9

  Duże sieci handlowe zmniejszyły ilość zatrudnionych osób do obsługi sklepów, małe firmy handlowe i restauracje upadają. Co ciekawe, ludzie kupują mniej jedzenia i ubrań.

 • makskey1

  Oceniono 10 razy 8

  ludzie nie dajcie się omotać, pisszewia to najbardziej odpychający "rząd'" po 89 roku, Jest taki dowcip : przychodzi żyd do rabina i skarży się że ma ciasne mieszkanie, rabin radzi mu żeby dokupił kozę i trzymał ją w mieszkaniu, ależ rabbi to absurdalne, ale rabin jest nieugięty ... Ciekawi niech sobie poszukają reszty. Pis robi tak samo. Pytam kto przy zdrowych zmysłach ich popiera. Takich złodziei jeszcze nie było, ośmiorniczki to przy nich przedszkole

 • notremak

  Oceniono 8 razy 8

  Ważne, co powie du..da nr 2 z Kacperkiem.
  Czyli to, co powie Rydzyk i chodząca na jego pasku reszta wolskiego apostolskiego, u których pissdzielstwo ma dług wdzięczności skwapliwie egzekwowany.

 • dyskootantka

  Oceniono 10 razy 8

  Wystarczyłoby wrócić do 100% dodatku za pracę w niedzielę dla wszystkich. Problem uregulowałby się sam. Ale u nas wciąż trzeba "wspierać biznes" kosztem ludzi pracujących, dlatego ten biznes jest tak kiepski, że byle zmiana kładzie go na łopatki.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 8 razy 8

  pis nie prowadzi dialogu, nie myśli o skutkach. Stąd te nowelizacje znowalizowanych nowelizacji...

 • zosia_2016

  Oceniono 8 razy 8

  Moskiewscy agenci zrobią wszystko, by wygrać i oddzielić Polskę od UE - już Antoni Macierewicz o to zadba.

 • wujekdolf

  Oceniono 8 razy 8

  a kiedy zrezygnują pisiory z tej głupoty? komu i do czego to potrzebne?

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Znów magia PiS utajnia dokumenty istotne dla wsxystkich obywateli. Czas mafie wykończyć kartkami wyborczymi już za pare miesięcy.

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 7

  A co na to ten związkowiec-solidaruch Duda?

 • hunkyyankee

  Oceniono 7 razy 7

  Nie ma gorszej cholery, niż te komuchy.

 • gazeta1960

  Oceniono 7 razy 7

  "Ponadto dorzynany jest polski handel, który nie jest w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami cenowymi dyskontów – dodał Cezary Kaźmierczak".
  Jaki problem? Można przecież w ciągu jednej nocy przegłosować ustawę, że WSZELKIE promocje są zabronione, he,he...

 • konigin

  Oceniono 7 razy 7

  PRL-bis i przekupny suweren.

 • sidamo

  Oceniono 11 razy 7

  Mimo ze dobra zmiana ma wpadke jedna za druga to utrzymuje poparcie w granicach 35%, widac tu jak beznadziejna mamy opozycje...

 • wikal

  Oceniono 7 razy 7

  Zakaz handlu od początku był pozbawiony logiki, przynajmniej w Polsce. Porównania z innymi krajami są bez sensu. Polacy lubią zakupy w niedzielę. Dla jednych to konieczność, dla innych styl życia. Sama nie kupuję w niedzielę, a przynajmniej bardzo rzadko. Ale nie mam już małych dzieci ani nie pracuję cały dzień. Kiedyś kupowałam w sobotę, ale teraz się nie da. W sklepach jest w tym dniu przysłowiowy "sajgon". I wielu z powodu czasu pracy jest na niego skazanych. Co jest złego w niedzielnym handlu? W tym, że ludzie pójdą wspólnie na zakupy, potem na obiad? Taka Ikea największy obrót miała w niedzielę, bo wtedy przjeżdzali ludzie z pobliskich miejscowości, miast, miasteczek i wsi, w których sklepów Ikei nie ma, a w tygodniu oni pracują. Teraz to się ucięło, a w niedziele handlowe sklep po prostu pęka w szwach. Pracownicy handlu za niedziele powinni mieć płacone podwójnie, albo w zamian inny wolny dzień w tygodniu. Niech sami wybiorą. Ja to bym nawet tak chciała, bo pamiętam, ile razy brałam urlop bezpłatny, by załatwić sprawy urzędowe w tygodniu lub problemy natury medycznej. Podobne zasady powinny obowiązywać wobec pracowników branż, które w niedzielę muszą funkcjonować i nawet kk oraz pan Duda z Kacperkiem tego nie zmienią.

 • marc.pl

  Oceniono 6 razy 6

  Handel stanowił od początku istnienia ludzkości siłę napędową rozwoju człowieka i instytucji państwa - obecnie w Polsce do władzy doszli kabotyni którym ten handel przeszkadza, kieruje nimi jakaś ideologiczno - religijna fanaberia.

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 6

  Czas chyba zakończyć rządy zidiociałego kacyka i jego bandy. Już wystarczająco naszkodzili.

 • a.d.b

  Oceniono 8 razy 6

  Obserwuję sąsiadkę, starsza pani bez samochodu, która musi się nadźwigać przed weekendem zamiast spokojnie nieść mniej każdego dnia. Ot, humanitaryzm rządzących, a mnie czasowo nie zawsze stać na ludzki odruch i pomoc.

 • gapcio2010

  Oceniono 5 razy 5

  Z niczym nie dojdziemy do ładu, jeśli w nadchodzących wyborach, nie weźmiemy spraw w swoje ręce, czyli nie zmienimy tej zidiociałej rzeczywistości !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX