Spotkanie tzw. wyszehradzkiej czwórki odbędzie się na zaproszenie premiera Izraela.
Spotkanie zostało wstępnie zaplanowane jeszcze w lipcu 2017 r., gdy Benjamin Netanjahu uczestniczył w ówczesnym szczycie w Budapeszcie. Wielokrotnie przekładana wizyta ma dojść do skutku w lutym 2019 r.
Rozmowy podczas lutowego spotkania prawdopodobnie dotyczyć będą polityki Unii Europejskiej w stosunku do Izraela. Już na szczycie w Budapeszcie w 2017 r. izraelski polityk, podczas zamkniętego spotkania, odnosił się krytycznie do oficjalnej polityki UE wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Premier Netanjahu prosił wtedy przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej o wsparcie w złagodzeniu relacji politycznych między Unią Europejską a Izraelem. Rozmowy na ten temat prawdopodobnie będą kontynuowane podczas zaplanowanego na luty szczytu. Podczas wizyty europejskich polityków w Jerozolimie zaplanowano m.in. wizytę przy Ścianie Płaczu oraz w Yad Vashem, Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.
Grupa Wyszehradzka to zrzeszenie czterech państw Europy Środkowej –Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jego celem jest pogłębianie współpracy między tymi krajami, także w kontekście członkostwa w Unii Europejskiej. Zostało powołane w 1991 r. przez Polskę, Węgry i Czechosłowację, tworząc tzw. Trójkąt Wyszehradzki. Później, wskutek rozpadu Czechosłowacji 1 stycznia 1993 r., członkami grupy zostały Czechy i Słowacja. Dnia 15 lutego przypada obchodzony od 2016 r. Międzynarodowy Dzień Wyszehradzki.