Komentarze (326)
"Będą mówić, że jestem zamożnym człowiekiem". Jaki majątek ma Jarosław Kaczyński
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • yosemitesam

  Oceniono 15 razy 13

  "Będą mówić, że jestem zamożnym człowiekiem" - chciałbyś konusie.
  Póki co mówią, że jesteś przeżarty pogardą i nienawiścią do ludzi - ale to ci pewnie nie przeszkadza?

 • jolars1

  Oceniono 15 razy 13

  Jak jest taki "biedny" i zadłużony to powstaje pytanie: kto temu niechlujowi płaci za ochronę, ubrania, kierowcę, zakupy za żarcie (sam nigdy w sklepie nie był), utrzymanie zagrabionej przez "komuchów" nieruchomości (należącej przed II Wojną Światową do zasłużonego, oficera lotnictwa i jego rodziny) i następnie przekazanej rodzinie Soprano, tj. Kaczyńskim za zasługi w "walce z komunizmem" w Polsce)? Co robi w tej sprawi niejaka "komisja reprywatyzacyjna Nijakiego"?
  Otórz, proszę Państwa "ta zdradziecka morda" żyje z naszych podatków w postaci świadczeń z budżetu Państwa dla partii politycznych i innych dochodów uzyskiwanych z nieruchomości zagrabionych przez Kaczorów, w postaci PC, Fundacji Prasowej "Solidarność" i innych podmiotów do nich należących na przełomie 1989/1990 r. Która z partii przejęła majątek, tytuły prasowe, i nieruchomości w Warszawie i w całej Polsce większe niż Kaczory? Żadna! A teraz bezzębny chlapie o "rozkradaniu majątku RP" po "okrągłym stole". Pytanie do ciebie chipokryto - a twój braciszek nie siedział za nim?
  Czysta hipokryzja bezzębnego "biedaka". A ta pani Gos, to kimże jest, że stać ją na "pożyczenie" gnomowi 200.000 zł? (z odsetkami?) Zgłosił gnom pożyczkę do US i zapłacił PCC? Nie? to podlega postępowaniu skarbowemu jak każdy inny obywatel RP. "Chyba, że jest "zwykłym posłem" i jest wyjęty z pod prawa. Nie chce mi się już pisać więcej, bo "ręce opadają".

 • plutoniczna

  Oceniono 11 razy 11

  ciekawa analiza:
  thefad.pl

  Czy możliwe więc, że Kaczyński rzeczywiście chciał Austriakowi zapłacić? Nie. Gdyby chciał zapłacić, to by mu zapłacił, a o sprawie nie dowiedziałaby się Wyborcza.

  Prawnie wygląda to dla Jarosława Kaczyńskiego fatalnie. Zawarł w imieniu Srebrnej umowę ustną z Austriakiem, do czego nie miał prawa. Zgodnie z przepisami spółka Srebrna w żaden sposób nie odpowiada za zobowiązania zaciągnięte przez osoby nie mające prawa jej reprezentować. Oznacza to, że Jarosław Kaczyński jest osobiście winien austriackiemu biznesmenowi sporo pieniędzy.

  Są tu tylko dwie możliwości. Albo Kaczyński oszukał Austriaka, ponieważ nie miał prawa do reprezentowania Srebrnej albo zarząd Srebrnej i Instytutu były dla Kaczyńskiego tylko słupami i uważał, że ma prawo jednoosobowo zarządzać całym tym majątkiem. W pierwszym wypadku Kaczyński jest oszustem, w drugim ukrywa fakt prowadzenia przez siebie działalności gospodarczej na szeroką skalę.
  Tertium non datur.

 • damtek

  Oceniono 13 razy 11

  To, że PiSiory, angażując cały aparat państwa i prześwietlając wszystko wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu haków na polityków PO, przez 3 lata absolutnie nic nie znaleźli, to pokazuje jedno: rządy PO musiały być najbardziej uczciwymi rządami, jakie Polska miała.
  Nola Rajs/twitter

  A w pisie codziennie afera doni aferę. Oddajcie kasę.

 • solarniczka

  Oceniono 11 razy 11

  Znoszone buty i pomięty garnitur. Normalnie, dziad proszalny, ale w ostrogach, tzn. z ochroną. Podstawiają mu brykę na skinienie, nakarmią. Jak chory, to do najlepszego szpitala w kraju... i jeszcze mu ordynator w zębach dostarczy kule na domowy adres. Wszystko pod nos, poza tym, że mu nie dostarczają bardzo fajnej cysarzowej.

 • tomasz.rze

  Oceniono 10 razy 10

  Przychody 18,8 tys. zł miesięcznie.
  Wydatki - prawie żadne, bo nie ma rodziny na utrzymaniu a większość potrzeb życiowych zaspokajane jest na rachunek partii PiS.
  Na kontach tylko długi.
  Lepszy sorcie - tak na zdrowy rozum - CO Prezes robi miesiąc w miesiąc z taką nadwyżką finansową? Pali banknotami w piecu, że znikają? Nie dziwi Was to?

 • six_a

  Oceniono 10 razy 10

  pierwszy człowiek w polsce, który samą emeryturą prawie rozbija pierwszy próg podatkowy. rekordzista nierób i kombinator w jednym.

 • klaudiusz76

  Oceniono 10 razy 10

  A dlaczego nikt nie policzyl dochodow w uslugach takich jak:
  - przejazdy rzadowymi lub partyjnymi pojazdami
  - przeloty na pokladzie smiglowcow MON
  - osobista ochorona

  Kadzy inny musi zaplacic podatki od takich przychodow a jasnie pan posel nie musi.

 • notremak

  Oceniono 12 razy 10

  Ubogi niczym pewien zakonnik z Torunia!
  Ale skąd totalnemu nierobowi wzięła się taka "dość pokaźna" (kpiny sobie robicie? - ilu ludzi w Polsce ma taką: 6600.-/mies. emeryturę!)?

 • 123waz

  Oceniono 16 razy 10

  jak to wszystko sie układa w układanke, na co Glapinski chciał wyłudzić 40 mln od Czarneckiego ? na zaplacenie austriackiemu architektowi , czym jest dla pis Polska ? skarbonką dla własnych biznesowych planów., Zniszczenie TK, KRS, sądownictwa ...to tez pod te plany. Ludzi się kupuje do tej brudnej robory i się ich oplaca i są na telefon. Ośmiornica

 • walkirrr

  Oceniono 22 razy 10

  hitler tez oficjalnie nie miał kobiety ani majątku a po wojnie okazało się co innego...

 • jxl82

  Oceniono 18 razy 10

  Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Nawet jeśli wejdzie na 190 m wieży.

 • pulkol

  Oceniono 9 razy 9

  Z tej afery wysuwa się następujący wniosek. Nie przestrzegaj prawa bo nie musisz, przykład idzie z góry. Nie płać podatków, mandatów, faktur .Walcz z uczciwością jak J.K. Udawaj skromnego a wszystko będzie ci wybaczone. I otrzymasz aplauz od wszystkich takich jak ty.To się opłaca.

 • mikemedor

  Oceniono 11 razy 9

  Oficjalne zarobki Kaczynskiego. Kogo one obchodza, choc 6500zl emerytura za nic, bo przecierz nie przepracowal ani dnia. To potwarz dla np murarza ktory przepracowal uczciwie np 45 lat, a emeryture ma dajmy na to 2.500 zl. Albo i mniej. Wiec jak to sie ma do Prawa i Sprawiedliwosci spolecznej, w tym dzikim politycznym kraju, jakim jest Polska. A po drugie, niech poda swoje "boki" bo przecierz za ochrone tego kaczego kupra to tez wydatek, ktory idzie na niego..
  Tak to rodacy karmicie ,i ochraniacie tego gnoja. Wszyscy.

 • aronia0

  Oceniono 9 razy 9

  Ma okolo 20 tys miesiecznie, za nic nie placi, utrzymuje go partia a na koncie ma tylko 19 tys? Pewnie reszta kasy dobrze pochowana.

 • starsza10

  Oceniono 9 razy 9

  Skąd taka wysoka emerytura? (poza tym, że z ZUS) Za jakie zasługi? Dlaczego względnie mała część jest opodatkowana? Dlaczego Pan Kaczynski nie płaci na utrzymanie panstwa, którym de facto kieruje?

 • marymania

  Oceniono 9 razy 9

  Przypomina się niedawno publikowane zdjęcie Billa Gates'a jak stoi na ulicy w kolejce po hamburgera.
  Wyobrażacie sobie tę pokrakę w kolejce po bułkę? Prędzej by wysłał rządowego Tupolewa niż sam poszedł. LOL

 • marymania

  Oceniono 9 razy 9

  Pokraka przeżera prawie 19 tysięcy miesięcznie, a nawet mu nie starcza do pierwszego, skoro siedzi w długach?
  Rzeczywiście musi być wybitnym biznesmenem! LOL

 • nighthawk00

  Oceniono 9 razy 9

  do polityki nie idzie sie dla pieniedzy, no chyba, że ja ide....
  mit prysł....
  teraz to się zacznie rozkradanie na ostatniej prostej....

 • pedro.666

  Oceniono 11 razy 9

  Don Vito Kaczorone zawsze był uczciwym, pobożnym przedsiębiorcą politycznym. Ciężko pracuje dla swojej Rodziny. Chodzi do kościoła. Okazuje szacunek innym - i wymaga tego samego. Tyle

 • f1909

  Oceniono 19 razy 9

  A ja myślałem z żoną że Pan Jarosław ma tylko jednego kota, chodzi w jednych butach od lat i oszczędza na paście do zębów ? -- A tu patrzcie, patrzcie Panie i Panowie czego się doszukali dziennikarze z Wyborczej ? -- To zaczyna wyglądać na MATKĘ WSZYSTKICH AFER od czasu odzyskania przez Polskę Niepodległości ! -- Brawo Panie Michnik za te porażające informacje !!!

 • andrzej2310

  Oceniono 11 razy 9

  W Polsce biedny, ciekawe, gdzie jest reszta, za granicą?

 • pollion1

  Oceniono 9 razy 9

  "Będą mówić, że jestem zamożnym człowiekiem" Najbogatszy w celi .... life is brutal and full of zasadzkas

 • krzycho-60

  Oceniono 8 razy 8

  ZUS doliczył mu staż za miesięcznice.

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 8

  a ta emerytura to z kopalni miedzi POLKOWICE lub z TOTOLOTKA. -----bo na pewno nie z nieróbstwa.

 • six_a

  Oceniono 8 razy 8

  ładna emerytura jak na kogoś, kto pracował tylko w bibliotece jako chłopak na posyłki.

 • miroslawa_potrzeba

  Oceniono 8 razy 8

  Z czego ta emerytura?
  Ten człowiek tylko kilka lat przepracował uczciwie i to w bibliotece.
  Emeryci go rozniosą :D

 • rom1955

  Oceniono 8 razy 8

  A czy któryś Don mafijny na Sycylii jest bogaty. Oficjalnie to mysz kościelna. I taki jest ten prezes PiS

 • xsawer

  Oceniono 8 razy 8

  Swoje bogactwo zamienię na ubóstwo pana prezesa.

 • goha66

  Oceniono 8 razy 8

  Będą tak mówić panie "zwykły pośle" bo 225 tysięcy rocznie na 1 osobę w rodzinie to jest dla każdego przeciętnego zjadacza chleba ZAMOŻNOŚĆ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX