Duńskie służby interweniowały. Dwaj pracownicy Huawei zatrzymani

W wyniku przeprowadzenia audytu w kopenhaskim oddziale Huawei stwierdzono niewłaściwe warunki zatrudnienia. Zatrzymano dwóch pracowników chińskiego koncernu.

W czwartek duńskie służby zdecydowały się przeszukać biuro Huawei w Kopenhadze. W wyniku rutynowej kontroli oskarżono cztery osoby w związku z niewłaściwymi warunkami zatrudnienia oraz z podejrzeniem o łamanie przepisów dot. zezwoleń na pobyt w kraju. Dwie osoby pracujące w biurze Huawei są zatrzymane. Na ten moment nie jest znana ich narodowość. Kontrola miała charakter rutynowy i dotyczyła firm, które zatrudniają wielu obcokrajowców.

Na razie nie potwierdzono, czy zatrzymania w duńskim oddziale Huawei mają związek z podejrzeniami o działalność szpiegowską koncernu.

W styczniu ABW zatrzymała pracownika Orange Piotra D. i pracownika Huawei Weijinga W. w związku z oskarżeniami o szpiegostwo. Zarząd koncernu zwolnił mężczyznę, jednocześnie odpierając oskarżenia wobec Huawei o szpiegostwo na rzecz rządu Chin. Trwa postępowanie wyjaśniające.

Więcej o:
Komentarze (19)
Duńskie służby interweniowały. Dwaj pracownicy Huawei zatrzymani
Zaloguj się
 • czarna_brygada09

  Oceniono 15 razy 15

  'W wyniku przeprowadzenia audytu w kopenhaskim oddziale Huawei stwierdzono niewłaściwe warunki zatrudnienia'

  Życzyłbym sobie aby w Polsce istniały takie obyczaje .... i badano warunki zatrudnienia. Tylko,że zaraz odezwałby się jakiś ..... jak mu tam, Mordasiewicz od Lewiatana i pierd..... o tym jak to prześladowani są pracodawcy w Polsce oraz liczne usłużne dziennikarstwo marudzące o szerzącym się lewactwie nie mówiąc o różnych baranach na licznych forach.
  Dania to jednak inna planeta.

 • szanta12

  Oceniono 9 razy 9

  Prezent od Duńczyków na rozpoczynający się jutro Nowy Rok Chiński.

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 3

  lewy i jego żonka by ann są twarzami tego h...aweja.
  dla hasju wcisną wszystko sÓwerenom

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Sam słyszałem opowieści jak "Byzmesmeny" spod Wadowic zatrudniają na czarno a płacą jak im się zachce. Pytanie brzmi. Gdzie Duda? Czemu nie walczy o normalność?

 • Mar Rian

  Oceniono 1 raz 1

  Tak sie walczy z konferencją usa da wam przyklad

 • cmochall

  0

  Rutynowa kontrola ? tak bez nasisku z zewnatrz-to malo wiarygodne. Czy to zbieg okolicznosci czy zakrojona na wieksza skale akcja inspirowana przez USA wobec Huawei.Czas pokaze ,ze zwalczanie konkurencji ta droga bedzie mial ujemne skutki.

 • byann

  Oceniono 4 razy 0

  W całej rodzinie mamy H...aweje i to mnie przekonuje, żeby nadal mieć.

 • byann

  Oceniono 5 razy -1

  Apple zwalcza konkurencję za pomocą rządu uSSraela.

 • szczegolny_izotop_wegla

  Oceniono 3 razy -1

  Macki amerykanów są wszechobecne, za pieniądze można prawie wszystko. No zobaczymy jaki będzie wynik tej brudnej wojny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX