Żabka wycofuje niektóre produkty z wołowiną. Zawierały mięso z ubojni w Ostrowi Mazowieckiej

Sieć Żabka poinformowała, że wycofuje dwa produkty zawierające wołowinę pochodzącą z ubojni, która była przedmiotem reportażu TVN. Hamburgery i kiełbaski wyprodukowane przez Konspol trafiły też do innych sieci. Wszystkie zostały już poinformowane o problemie.
Zobacz wideo

Żabka  poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży niektórych produktów pochodzących z firmy Konspol HOLDING Sp. z o. o. W wydanym oświadczeniu czytamy, że w związku z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii z półek sklepowych zniknie cheeseburger wołowy Szam Amm z numerem partii 515/C/1 i terminem przydatności do spożycia 18/02/2019, z numerem partii 553/C/1 i terminem przydatności do spożycia 19/02/2019, a także z numerem partii 581/C/1 i terminem przydatności do spożycia 20/02/2019

Czytaj też: Polskie mięso na kebaby zatrzymano w Słowenii. Może pochodzić z chorych krów

Drugim wycofanym produktem są natomiast Kiełbaski z wołowiną XL z numerem partii 676/1 i terminem przydatności do spożycia 17/11/2019 oraz  z numerem partii 780/1 i terminem przydatności do spożycia 20/11/2019.

Brak odpowiednich badań

Produkty są wycofane ze względu na prawdopodobieństwo obecności mięsa niepoddanego badaniu poubojowemu.

Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty by ich nie spożywać oraz zwrócić zakupiony towar.

- czytamy w komunikacie sieci. Żabka wyjaśnia, że zwrotu należy dokonać w najbliższym sklepie. Za przyniesiony produkt klienci otrzymają zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu. 

Wołowina z Ostrowi Mazowieckiej również w innych sklepach

Małgorzata Babik, rzecznik prasowy Cargill, do którego należny Konspol w rozmowie z naszą redakcją wyjaśniła, że spółka zakupiła od pośrednika niewielką ilość mięsa pochodzącego z ubojni w Ostrowi Mazowieckiej, opisanej przez dziennikarzy TVN.

Do tej pory nie stwierdzono, by mięso w wycofanej partii stwarzało jakiekolwiek zagrożenie. Konspol jako firma z czterdziestoletnią tradycją postanowiła jednak wycofać produkty ze względów bezpieczeństwa. 

- stwierdziła. 

Wyjaśniła też, że wszystkie sieci, do których trafiły produkty zawierające nieprzebadane mięso zostały poinformowane o problemie. Wśród produktów wycofanych ze sklepów znajdują się m.in. Frankfurterki, pierożki i tortille.

Pełen wykaz produktów znajduje się na stronie producenta. 

Więcej o: