Nawet wyborcy PiS dostrzegają nierzetelność TVP Info i "Wiadomości". Najnowszy sondaż

W najnowszym sondażu dotyczącym rzetelności stacji i programów telewizyjnych najgorzej wypadają TVP Info i "Wiadomości". Problem dostrzegają nawet wyborcy PiS.
Zobacz wideo

Sondażowania IBRiS przeprowadziła sondaż dotyczący rzetelności poszczególnych stacji telewizyjnych i programów informacyjnych. Z badania opublikowanego na łamach "Rzeczpospolitej" wynika, że najgorzej oceniana jest TVP.

W przypadku "Wiadomości" 50 proc. badanych, odpowiedziało, że rzetelność stacji ocenia źle. Przeciwnego zdania było 29,1 proc. ankietowanych. Kanał TVP Info źle oceniany jest przez 43,2 proc., pozytywną opinię wyraziło 29,7 proc. osób. 

Obiektywizm programu jest wątpliwy nawet dla niektórych wyborców PiS. 15 proc. zwolenników Prawa i Sprawiedliwości źle ocenia "Wiadomości", 8 proc. - TVP Info.

TVN i Polsat oceniane znacznie lepiej

TVN24 cieszy się znacznie wyższym zaufaniem. Stację pozytywnie ocenia 54,3 proc. ankietowanych. Nierzetelność zarzuca jej 18,3 proc. osób. "Fakty" nie budzą zastrzeżeń u 56,3 proc. osób, przeciwnego zdania jest 22,5 proc. badanych.

Czytaj też: "Wiadomości" pokazały wizerunek osób protestujących pod TVP. Czy naruszyły RODO? Pytamy ekspertów

Polsat budzi z kolei najmniej złych skojarzeń. Stacja Polsat News pozytywnie oceniana jest przez 45,7 proc. osób, negatywnie jedynie przez 12 proc. To najlepszy wynik w sondażu. Podobny wynik odnotowały "Wydarzenia" - 59,3 proc. osób uważa je za rzetelne, przeciwnego zdania jest 11,4 proc. ankietowanych. 

Z badań IBRiS wynika też, że 30-40 proc. badanych nie wie, jak ocenić rzetelność danej stacji. 

Kompletna zamiana miejsc

Różnice w ocenie poszczególnych stacji są znaczące. Dla porównania w roku 2012 TVP, TVN i Polsat w badaniach dotyczących rzetelności programów informacyjnych wypadły one podobnie do siebie. W sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej średni poziom ocen w przypadku trzech stacji wyniósł 3,57-3,61 (w skali od 1 do 5).

embed

Bezstronność programów informacyjnych była oceniana wysoko - w przypadku Polsatu było to 51 proc., TVN 45 proc., TVP 44 proc.

Więcej o:
Komentarze (153)
TVP Info i "Wiadomości" najgorzej oceniane pod względem rzetelności
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 39 razy 39

  To chyba jasne że TVP i TVPInfo oceniają jedynie zwolennicy "dobrej zmiany". Przecież trzeba byłoby być masochistą by z własnej woli oglądać te programy, nie zgadzając się z linią Partii.

 • biesczad1

  Oceniono 27 razy 23

  Jest Koreańska Centralna Telewizja, jest Russia Today i jest TVPiS - "zacne" grono...

 • move_like_jagr

  Oceniono 23 razy 23

  "Już nawet wyborcy Pis zaczynają dostrzegać, że z tymi "wiadomościami" coś nie teges" xd

 • wujekdolf

  Oceniono 21 razy 21

  wychodzi na to że kur(ew)ski tak się zapędził do lizania rowa prezesa że nie może tej szczujni tvpis wyhamować.

 • norman67

  Oceniono 20 razy 16

  Kurski powinien dostać nagrodę Gebelsa Roku - szuja jakich mało, dla kariery zrobi wszystko, co każe Karzeł z Dwóch Wież.

 • twzelnik

  Oceniono 19 razy 15

  Mo co wy? TVPiS jest nierzetelne?
  To może jeszcze czarne jest czarne, a białe jest białe?

 • krischi

  Oceniono 17 razy 13

  TVP - to reżimowe barachło dostało jeszcze 1 000 000 000 zł. rekompensaty.
  Czas propagandowej kompanii przedwyborczej wkrótce się zacznie.

 • varranzcomodo242

  Oceniono 14 razy 12

  TVP jest tylko dla pisowskiego betonu. Dlatego nie można zmienić linii ani na centymetr by tego betonu nie skruszyć. Na potrzeby wyborcy niezdecydowanego, a przy tym bardziej krytycznego i myślącego, przejęli Polsat. Dzięki temu mogą stwarzać pozory jest przekaz tam prezentowany jest obiektywny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX