Roman Giertych wzywa Srebrną i Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania faktur

Roman Giertych, pełnomocnik austriackiego biznesmena, który wysuwa roszczenia wobec spółki Srebrna, wezwał do uregulowania faktur. Wybrał dość nietypowy sposób komunikacji.
Zobacz wideo

Roman Giertych wezwał spółkę Srebrna oraz Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania należności wobec swojego klienta. 

Uprzejmie prosimy spółkę Srebrna oraz p. Jarosława Kaczyńskiego o uregulowanie zaległych faktur w związku z pracami nad projektem budowy dwóch wież na działce należącej do spółki.

- zakomunikował za pośrednictwem Twittera. 

Giertych reprezentuje Geralda Birgfellnera. Austriacki deweloper domaga się od polskiej spółki zapłaty za usługi jakie świadczył w związku z przygotowaniami do budowy wieżowca. Przypomnijmy, że większościowym udziałowcem Srebrnej jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego, w którego władzach zasiada Jarosław Kaczyński. Z nagrań ujawnionych przez "Wyborczą" wiemy, że to właśnie prezes PiS negocjował zarówno kwestię budowy jak i zapłaty. 

Czytaj też: Srebrna, czyli najcenniejszy skarb PiS? Ile wart jest majątek spółki, jak powstała, co chce budować

Faktura za usługi upubliczniona

"Gazeta Wyborcza" opublikowała dziś jedną z faktur, które mają być podstawą roszczeń austriackiego biznesmena wobec Srebrnej. Dokument wystawiony przez spółkę Nuneaton, kierowaną przez Birgfellnera, opiewa na 1,58 mln zł. 

Zdaniem rzeczniczki PiS Beaty Mazurek faktura ta "nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo o co chodzi". "Taką fakturę każdy może wystawić każdemu" - oceniła Mazurek.

Więcej o:
Komentarze (326)
Roman Giertych wzywa Srebrną i Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania faktur
Zaloguj się
 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 113 razy 109

  cyt. "Zdaniem rzeczniczki PiS Beaty Mazurek faktura ta "nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo o co chodzi". "Taką fakturę każdy może wystawić każdemu" - oceniła Mazurek. "
  No i to coś właśnie ogłosiło, że w pszenno-buraczaney katolickiej krainie przestało obowiązywać jakiekolwiek prawo czyli kto silniejszy może więcej... bo każdy, kto dostnie jakąkolwiek fakturę może teraz wypowiedzieć zacytowaną brednię, którą wypowiedziało to coś czyli niejaki Mazurek...
  "bo takie faktury są w każdym sklepie z fakturami" - normalnie zamordystyczna Rosja Putina w tym śmiesznym panstewku z kartonu...

 • lubicz56

  Oceniono 101 razy 95

  Jednego nie rozumiem. Co ma rzeczniczka PiS do faktur Srebrna spółka z o.o.? Oficjalnie przecież (tako rzecze narracja PiS) spółka jest samodzielnym i prywatnym podmiotem prawnym a PiS jako partia nie a w niej udziałów.

 • kiesier

  Oceniono 91 razy 91

  W związku z zabrianiem głosu w tej sprawie przez p. Mazurek proszę o wyjąsnienie:

  - Od kiedy rzecznik rządu jest jednocześnie rzecznikiem prywatnej spółki "Srebrna"?
  - Jakie wynagrodzenie z tego tytułu otrzymuje?
  - Czy bycie rzecznikiem prywatnej spółki jest nie jest w sprzeczności z posadą w rządzie?

 • pedro.666

  Oceniono 75 razy 67

  Jarosław Kaczyński pracuje tylko i wyłącznie dla POLSKI. Fakturę zatem ureguluje Polska. Taki mamy klimat...

 • opt

  Oceniono 59 razy 55

  Oszuści i złodzieje : najpierw twirdzą ,że brak faktur, a jak są , to nie takie.

 • farsizm

  Oceniono 49 razy 45

  Pani rzecznik powinna była napisać, że taka faktura nigdy nie dotarła do Srebrnej. W innym razie Srebrna, po otrzymaniu faktury, która rzekomo nie daje podstaw do regulowania płatności, powinna zgłosić sprawę do sądu. Twit pani rzecznik sugeruje, że faktura owszem wpłynęła w czerwcu ub. r., lecz została zignorowana, a przyczynę zignorowania pani rzecznik podaje w twicie.

 • evergreen111

  Oceniono 39 razy 39

  Według Beaty "Nieruchoma Morda" Mazurek, taką fakturę można kupić w każdym sklepie z fakturami.

 • krzywelustro

  Oceniono 37 razy 37

  Faktury wystawione w identyczny sposób jak ta ujawniona przez GW bez najmniejszych zastrzeżeń przeszły przez drobiazgową kontrolę skarbową w mojej firmie w 2018 roku.

  Widocznie buszujący u mnie kontrolerzy nie znali wykładni pani Mazurek, opartej na bieżącym "przekazie dnia", a ten, jak wiadomo, jest dla sądów silniejszą podstawą prawną niż obowiązujące prawo.

 • marywil2012

  Oceniono 35 razy 31

  hehe, teraz udaje, że jest cwana ale przecież prezes mówił wyraźnie, że zlecał i że zapłaci, że wie o jakie usługi chodzi ale że nie zapłaci, bo to nie srebrna ale inna spółka i on musi mieć wyrok... alb ugodę ale że wszystko potwierdzi.
  no to teraz już mamy kolejne potwierdzenie, że twórzczo partia razem rozwija myśl leninowsko-stalinowską prezesa. Już nawet nie ma podstaw bo faktura jest niepodpisana, bo nie została opisana, a w ogóle to ja tego pana nie znam i on sam sobie, amatorsko wszystko pozlecał, żeby przeprowadzić rozbiór srebrnej.... ach ci austriacy, powinowaci ale co to za rodzina, mąż kuzynki. nie to co dubieniecki, mąż bratanicy, o z nim to się świetnie robiło interesy, szkoda jednak, że był aferzystów i naciągał fundusz dla inwalidów.... Ech wy pisowcy jesteśce tacy żałośni. szkoda tylko, że nabraliście te swoje 18,6% uprawnionych do głosowania i rządzicie teraz nie mając pojęcia o uczciwości, prawdzie, nie mówię już o pięknie, bo to byłoby już poniżej pasa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX