Komentarze (149)
Sterta porzuconego mięsa w Małopolsce. "Było przygotowane do handlu"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • carmlito

  Oceniono 11 razy 11

  "...branża może stracić w ciągu roku nawet ponad pół miliona złotych."
  jakaś tania ia branża musi być.

 • cacadux

  Oceniono 10 razy 10

  Całą odpowiedzialność spada na ministra rolnictwa, właściwie dwóch: Jurgiela i Ardanowskiego. Bo to ich psim obowiązkiem jest nadzór nad służbami m.in weterynaryjnymi.

 • realistas

  Oceniono 12 razy 10

  W każdym województwie była taka rzeźnia. Gdy zaczął się dym mięso wywieźli zamiast zakopać czy dać do spalenia lub przekazania do żywienia zwierząt.

 • alpepe

  Oceniono 13 razy 9

  Tyle jedzenia się marnuje. Wstyd. Te zwierzęta ktoś karmił, poił, doglądał, by dały pożywienie ludziom, a tu porzucono ich szczątki jak śmieci.

 • andrzejkot79

  Oceniono 8 razy 8

  Brawo. Poldka to piękny kraj. Trują nas wszyscy i wszędzie. Mięsko skażone z chorych zwierząt trafia na nasze stoły, wdychamy tony pyłu z naszych wspaniałych kopalni, które tak wychwala pan premier i prezydent, jemy „cała tablice Mendelejewa” w jedzeniu, które kupujemy w sklepach (choć taka ilość chemii gwarantuje, że to nigdy się nie zepsuje), ogranicza się nam dostęp do lekarzy a na końcu drogi - jeśli ktoś dożyje do 65 lat - każą nam żyć za 1000 zł netto, gdy sami wypłacają sobie po 65 tys na miesiąc. Brawo Polsko. Do tego mamy całe życie oszczędzać na emeryturę by później pan premier mógł ta kasę na ważniejsze rzeczy przeznaczyć. Każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie - wie że stad trzeba uciekać albo żyć jak w obozie.

 • mojado_mohado

  Oceniono 8 razy 8

  Nie jest mi żal ani rolnika, ani właściciela ubojni. Każdy chciałbyc cwany, czas za to zapłacić. Nie chce polskiej wołowiny nawet za -50%. Padliny nie będę jadł. Mięso bez żadnej kontroli, reklamy zachęcające do sprzedaży tzw. uszkodzonego mięsa... nie, nie na prawdę mam dość państwa z kartonu. Moje zdrowie jest najważniejsze, nie stać mnie być jeść padlinę polska.

 • pingwinxzy

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież po programie tvn, pan minister dziwił się dlaczego ujawniono handel padliną. Mówił że to szkodzenie Polsce-hahhahhahaaaaaa? Stacja polskojęzyczna- hahahahahahaha.

 • az555

  Oceniono 8 razy 8

  a mogli poświęcić i rozdać pis-owskim moherom...

 • lese_majeste

  Oceniono 8 razy 8

  'jeśli ta tendencja się utrzyma, to branża może stracić w ciągu roku nawet ponad pół miliona złotych' co za problem, zwrócić się do wójta obajtka z PIS, obecnie prezesa orlenu, i z radością pokryje straty rolników, po obniżce zarabia 3 mln rocznie

 • darektal

  Oceniono 7 razy 7

  Czest jeżdżę do Francji na wakacje, mam fajne miejsce, niedaleko jest SuperU, jedna z najtańszych sieci handlowych, mieso i owoce morza wyśmienite, pieczywo tak dobre, że je się samo, wino z dolnych półek wciąż nadające się do picia a wy mi tu mówicie, że Polska żywność traci, że Francuzi od was się nauczyli jeść widelcem? Zapytałem więc Bruno, naszego gospodarza, dlaczego we Francji wciąż jest dobre mięso, pieczywo, warzywa? Odpowiedział mi, że są procedury i nie wolno ich łamać jo są drogie kary, nie wspominając o przyzwoitości wytwórców żywności...

 • darektal

  Oceniono 7 razy 7

  Drogi i Głupi Ministrze, branża by nie straciła gdybyście mieli procedury.... Ta afera powinna pomoc w poprawie warunków na przyszłość a nie ze źle się stało, bo to zostało "wyolbrzymione"

 • year68

  Oceniono 7 razy 7

  I kogo pan Ardanowski broni, przestępców którzy zrobili sobie z tego przemysł, zresztą nie pierwszy raz, a nie żaden incydent. Od tylu lat dochodzi do takich sytuacji i zero reakcji, odpowiedniego nadzoru i kar. Cierpi na tym cała branża i pryska mit jakości polskiej żywności.

 • lob1

  Oceniono 7 razy 7

  Już sto lat temu pewien mądry człowiek powiedział "Daj Polsce samodzielnie rządzić sami się wykończą".Nic dodać nic ująć.Nigdy nam nie będzie dobrze bo do władzy przychodzą tylko ci co chcą dobrze zarobić i mieć wpływy.Poza tym jesteśmy bardzo nieoszczędni,rozrzutni,nie moje to może się zepsuć,państwo za to zapłaci.Nie mamy zakorzenione ,że trzeba oszczędzać,nie niszczyć,ale mamy zakorzenione pić ,bawić się i popuszczać pasa.Tak już szlachta robiła.

 • 1asz

  Oceniono 7 razy 7

  "...Ceny wołowiny już spadły i według ich wyliczeń, jeśli ta tendencja się utrzyma, to branża może stracić w ciągu roku nawet ponad pół miliona złotych..."
  Matko kochana....aż pół mln zł.. szok !!!

 • lusjola

  Oceniono 7 razy 7

  Oho pewnie my (konsumenci) mieliśmy to zjeść a tu "dula" nie wyszło ...

 • polokokt

  Oceniono 7 razy 7

  To pewnie kolejna cześć, poszukiwana, tych 9 ton :)

 • jaja-kaczora

  Oceniono 9 razy 7

  byly to KACZE ODCHODY?

 • smd48

  Oceniono 7 razy 7

  Nalezaloby zaprzestac, przynajmniej na jakis okres, kupowania polskiego miesa, aby dac nauczke "wspanialym" polskim rzeznikom. Moze wtedy beda bardziej uczciwi?

 • nukula4

  Oceniono 7 razy 7

  Naprawdę nie wiecie dlaczego wyrzucono tyle mięsa? To nie czasy komuny kiedy mięsa nie było, tera mamy zdrowy kapitalizm, jak mówił Lepper z 1 kg żywca uzyskujemy 2,5 gotowego produktu! na dodatek mamy KONTROLĘ z UE. Świadczy to ze nawet te kapitalistyczne normy nie zostały dotrzymane.

 • ga.spar

  Oceniono 6 razy 6

  wy Polskę zawierzać figurce tylko potraficie i pląsać u rydzola na urodzinkach.
  to są wasze procedury.
  w normalnym kraju takiego ministra wyjebano by ze stołka następnego dnia.

 • emsi2020

  Oceniono 6 razy 6

  I to są właśnie polskie święte krowy i polskie świnie! Nic dodać, nic ująć.

 • yaro.yaro.yaro

  Oceniono 6 razy 6

  Taką mamy mentalność nawet za dziadostwo nie krepuje nas branie pieniędzy.
  Punktem honoru nie jest dobrze wykonana praca tylko cwaniactwo i wmówienie klientowi że tak ma być tak jest dobrze.
  W każdej dziedzinie gospodarki usług i urzędach obowiązuje moralność kalego ( jak kali ukraść krowa to być dobrze ale jak kalemu ukraść krowa to niedobrze ).
  I nie jest tu winny Tusk czy PIS po prostu brak nam odwagi cywilnej.

 • year68

  Oceniono 6 razy 6

  Niech Ardanowski napasie rząd PiS i Prezesa tą padliną. Jak dostaną sraczki i się obrzygają, to może coś w końcu z tym procederem zrobią.

 • steefann

  Oceniono 6 razy 6

  Ktoś się przestraszył i wyrzucił. Gdyby nie afera z wołowiną to to co leży na polu leżało by na stole. A ilu się nie boi i nadal robi kiełbasy z padliny i odpadów?

 • cmochall

  Oceniono 6 razy 6

  Jak widac problem nie dotyczy tylko ubojni bydla. Choruje i zdycha rowniez trzoda chlewna oraz ptactwo. Bedzie zapewne niedlugo kolejna afera.Sluzby weterynaryjne goracy apel - nie zapomnijcie tylko z wyprzedzenie poinformowac ubojnie o planowanej kontroli.

 • joannapt

  Oceniono 6 razy 6

  To jest podejrzane ..... gdyż, tam jest tyle lasów dookoła zakładów mięsnych więc jeśli by chcieli zataić, to łopata i po sprawie albo byli za leniwi..... A drugie dno dlaczego wyrzucili to w polach , gdzie ludzie chodzą na spacery

  Teraz proszę uważać na szynkę Kniazia z chrzanowa

 • mysz17200

  Oceniono 8 razy 6

  Ktoś tu rzuca mięsem

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 5 razy 5

  Ardanowski, odpier...l się od dzików. Weź się za handlarzy padliną.

 • apoloniusz211

  Oceniono 5 razy 5

  Góralenvolk a w niedziele do kościółka, bogobojna małopolska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX