Brexit. Theresa May zwraca uwagę Donaldowi Tuskowi za słowa o "specjalnym miejscu w piekle"

Premier Wielkiej Brytanii podtrzymała żądanie zmian w umowie brexitowej. Theresa May powiedziała o tym po spotkaniu w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej.
Zobacz wideo

Dodała, że zwróciła też uwagę Donaldowi Tuskowi na wczorajsze jego słowa o miejscu w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez planu jak bezpiecznie go przeprowadzić. 

Wczoraj, dzień przed wizytą Theresy May w Brukseli szef Rady Europejskiej powiedział m.in., że UE pozostaje przy swoim stanowisku ws. brexitu i backstopu. Tusk gorzko ocenił działania tych, którzy do brexitu namawiali, nie myśląc o tym, jak brexit wprowadzić w życie. 

- Zastanawiałem się jak wygląda to specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez choćby szkicu planu jak przeprowadzić to w bezpieczny sposób
- powiedział.

Dziś, szefowa brytyjskiego rządu powiedziała, że język, którego użył nie był pomocny i wywołał powszechną konsternację i oburzenie w Zjednoczonym Królestwie. - Powiedziałam mu, że powinniśmy wspólnie pracować, by zapewnić bliskie relacje między Wielką Brytanią a Unią Europejską w przyszłości i na tym powinniśmy się skupić - dodała Theresa May.

Donald Tusk: Nie ma widoków na przełom

Brak przełomu w rozmowach potwierdził też Donald Tusk na Twitterze. "Nie ma widoków na przełom. Rozmowy będą kontynuowane" - skomentował szef Rady. 

Przełomu nie przyniosły też wcześniejsze rozmowy przewodniczącego Komisji Europejskiej z brytyjską premier. Jean-Claude Juncker podtrzymał stanowisko 27 państw i unijnych instytucji, że nie ma zgody na renegocjacje porozumienia, czego z kolei domaga się Londyn

Dalsze rozmowy w sprawie przełamania impasu mają być jednak kontynuowane. 

Więcej o:
Komentarze (124)
Brexit. Theresa May zwraca uwagę Donaldowi Tuskowi za słowa o piekle
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 45 razy 29

  Bardzo dobry tekst Tuska. Nieodpowiedzialni politycy zgotowali piekło obywatelom, przyjdź i na nich kolej.

 • opt

  Oceniono 32 razy 24

  Bardzo podobała mi się wypowiedż Tuska. Przecież tyle pracy po każdej ze stron i na marne. Nie do końca strona brytyjska przemyślała sprawę, wielu polityków nie wie co chce. Ile jeszcze można ciągnąć tę sprawę - tez bym powiedział a idźcie do diabła , czy coś podobnego. A u nas znowu wałkowanie Tuska.

 • marymania

  Oceniono 33 razy 21

  Pani May powinna się raczej uczyć fruwać, bo zaraz wykona skok bez spadochronu z dużej wysokości.

 • ml2403

  Oceniono 24 razy 20

  PiS to powinien Tuska chwalić, a tu programowa krytyka. To przecież oni zawsze mówili, że trzeba zerwać z polityczną poprawnością, a gdy Tusk to zrobił to wychodzi eksperymentalny minister Czaputowicz i mówi, że to obraźliwe słowa. Ja zaś bardzo jestem ciekaw co zrobi taki Farage gdy okaże się, że ceny na wyspach poszybują w górę, Szkocja ponownie urządzi referendum niepodległościowe, które będzie udane, a Irlandia zrobi to samo i połączy się z Irlandią Płn. Takich mądrych co to sądzili, że wystarczy zmienić coś co im się nie podoba i urządzenie będzie dalej działać jak poprzednio, a doprowadzili do jego całkowitego zniszczenia jest całkiem sporo i zdaje się niektórzy brytyjscy mędrcy do nich dołączyli.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 24 razy 20

  Już w te wakacje Anglicy na lotnisku podczas odprawy nie będą mogli się ustawiać do okienka EU Citizens only.
  Pełna odprawa, wypisywanie formularzy, paszport itd
  Anglik będzie potrzebował zezwolenia na pracę w Unii, tak jak np. Ukrainiec.
  Kapitał i inwestycje już teraz uciekają z Londynu. Tak chcieli to tak mają.

 • kotmiki

  Oceniono 30 razy 18

  Tusk ma rację prawackie robactwo wpierw robi zadymę wprowadzając w błąd Brytyjczyków a okazuje się ,że planu wyjścia nigdy nie mieli ważne aby chaos powstał

 • junk92508

  Oceniono 26 razy 18

  Ciekawe...

  Najwyraźniej to co mówi Tusk jest dla niej ważniejsze niż przygotowania do Brexitu...

 • lukturko

  Oceniono 20 razy 16

  Stara metoda. Odwrócić uwagę od nieodpowiedzialnych polityków brytyjskich, oburzając się na kogoś, kto bez owijania w bawełnę walnął prawdę prosto w oczy.
  Cześć Tereska!

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 27 razy 15

  przykre że nikt z brytoli nie konstatuje szerszego kontekstu wypowiedzi Tuska, mówił o pokoju i wielkopiątkowych porozumieniach, i że granicy w Irlandii nie ma dzięki UE, w Belfaście w latach 70 były czasami dwa zamachy dziennie, w których ginęło kilkadziesiąt osób, granica Irlandii Północnej to wyjęcie zawleczki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX