Komentarze (732)
Poseł PiS dla żartu wystawił fakturę Agorze. "Musi zapłacić 230 mln zł"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kormo

  Oceniono 18 razy 18

  Się Horała samozaorała.

 • zamani

  Oceniono 20 razy 18

  A próba wyłudzenia to nie jest przypadkiem przestępstwo? Podać go do sądu, bo to będzie najlepsza nauka dla tego prawnika, pożal się Boże.

 • moromi

  Oceniono 16 razy 16

  Chciał być dowcipny, a wyszło, że kretyn.

 • stefan99999

  Oceniono 16 razy 16

  Znawca VAT-u na czele komisji ds. VAT.

  Pogratulować!

 • ona_ona_80

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Horała, ponoć znasz się pan na rachunkowości. I twierdzisz pan, że ta faktura jest nieważna, bo jest na niej napisane "Refaktura kosztów" i nie wiadomo o co w niej chodzi. Otóż w takim przypadku kluczowe są załączniki do faktury, które stanowią dokładny i szczegółowy wykaz, na co kwota faktury się składa. Chyba nie sądzi pan, że takie załączniki nie istnieją? Nawet nie zadał pan takiego retorycznego pytania w przestrzeń publiczną. Od razu pan stwierdził fakt. A tymczasem GW poinformowała, że takich dokumentów jest sterta o wysokości 1,5 m. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wystawiłby takiej faktury bez podkładek. Poza ty bardzo łatwo jest sprawdzić czy faktura została przez wystawcę faktury ujęta w pliku JPK i deklaracji VAT-7 za czerwiec. Nie będziecie mieć z tym problemu.
  Po drugie zabawa z wystawieniem tej lewej faktury też nie zbyt dobrze o panu świadczy. Jak również o komisji VAT, której pan przewodniczy. Jestem zaniepokojona pańskimi kwalifikacjami do prowadzenia takiego gremium. Podatki to nie jest temat do żartów. To są nasze pieniądze i domagamy się traktowania i wydawania ich z szacunkiem. Każdy grosz powinien być przez was dokładnie oglądany przez wydaniem, a nie rozdawany na prawo i lewo na Rydzyka i innych.
  I ostatnia sprawa, dlaczego JK przyznał, że prace zostały wykonane i chce za nie zapłacić, a pani prezes Srebrnej zanegowała istnienie zobowiązania wobec austriackiej spółki? O co chodzi? Proszę to wyjaśnić.

 • nicpon007

  Oceniono 18 razy 16

  Horała, dyżurny błazen dojnej zmiany.

 • stef0909

  Oceniono 13 razy 13

  Zamienili trzymającego parasol na bolszewickiego aparatczyka z ograniczona zdolnością rozumowania - żałosne

 • plutoniczna

  Oceniono 12 razy 12

  Horała to jednak dzban pierwszej wody;).

  oprócz wszystkich wymienionych w tekście absurdów dot. wystawionej przez tego dzbana faktury, jest jeszcze jedna:
  osoba fizyczna nie będąca płatnikiem vat nie może wystawić faktury vat.
  chyba, że Horała będąc posłem zawodowym gdzieś po cichu prowadzi działalność gospodarczą.
  a to jest sprzeczne z prawem;).

  czyli jednak dzban:)))

 • 2majtek1

  Oceniono 14 razy 12

  Wywody dyletanta , czas wrócić do liceum ekonomicznego Panie Horała.
  To już nie jest wstyd to kompromitacja .

 • nowak72

  Oceniono 12 razy 12

  a gdzie NIP-y i adresy sprzedawcy i nabywcy?

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 11 razy 11

  P sucie
  I
  S zczucie

 • sztucznypolak

  Oceniono 13 razy 11

  3 przestepstwa:
  1. Wystawienie falszywej faktury
  2. Proba wyludzenia
  3. Przypuszczalnie iezaplacenie VATu (bo to wystawiajacy fakture ma taki obowiazek, a watpie ze by Horala mail 230 mln zl. ktorych chce sie pozbyc "dla zartu")

 • octavia122

  Oceniono 10 razy 10

  Poseł Horała - żenada, durnota, kretynizm i nieuctwo. Facet nie posiadający elementarnej wiedzy o pisowni cyfr i liczb szefuje komisji ds. VAT!!!! Jak długo jeszcze normalni Polacy pozwolą takim błaznom na kierowanie i zarządzanie Polską?

 • cozano

  Oceniono 12 razy 10

  Co się z pewnością panu Horale udało,się udowodnić, to że sam jest półanalfabetą.

 • lodomeria

  Oceniono 10 razy 10

  I że temu pajacowi ani w momencie, kiedy szukał kartki i długopisu, ani kiedy pieczołowicie wypisywał, ani nawet kiedy googlował, co tam jeszcze na fakturze powinno być, nie zaświtało w głowie, że może zrobić z siebie pośmiewisko i że w sumie to, co chce zrobić, wcale takie błyskotliwe, jak mu się w pierwszej chwili wydało, nie jest.

 • franek_baltazar

  Oceniono 10 razy 10

  Co jeden to lepszy głupek w tym PiS.

 • realistas

  Oceniono 10 razy 10

  Suski -bis. Poziom PiS.

 • acototak

  Oceniono 10 razy 10

  I poseł z takim brakiem wiedzy przewodniczy komisji vatowskiej? Takie cyrki tylko w Wolsce.

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 10 razy 10

  Osoba nie potrafiąca zapisać większej kwoty przewodniczy komisji ds. nieprawidłowości VAT? Może pisiory powinni zdymisjonować Zalewską i na czele MEN postawić analfabetę z certyfikatem nieumiejętności. Poseł H wystawił fakturę, zobowiązany jest zapłacić od niej należny, opisany przez niego podatek VAT. Może wprawdzie zrobić korektę, ale w jej rezultacie powinna nastąpić kontrola VAT ze strony właściwego Urzędu Skarbowego. Agora powinna złożyć doniesienie o próbie wyłudzenia należności.
  A może poseł Horała wystawi jakiś weksel na astronomiczna kwotę i dla żartu opublikuje na Twitterze?

 • koscianiak.dwa

  Oceniono 10 razy 10

  Czy pan Ziobro nie wprowadził kary 25 lat więzienia za przestępstwa finansowe? Pan Horała okradł Państwo na 230 MILIONÓW złotych. Kradzież polegała na nieuiszczeniu należnego podatku. No to jak? Wszyscy równi wobec prawa?

 • kuma1

  Oceniono 10 razy 10

  Przecież tego nieuka natychmiast PIS powinien zdjąć z Komisji . Taki cymbał przesłuchuje osoby będące autorytetami w swych zawodach i to z długoletnim doświadczeniem. To kompromitacja większości sejmowej , marszałków i osobiście Jarosława Kaczyńskiego.

 • labeo

  Oceniono 10 razy 10

  Powinien zapłacić wspomniany VAT i dodatkowo być sądzony za próbę wyłudzenia pieniędzy (sic! szef komisji zajmującej się wyłudzeniami VAT)

 • lucek10

  Oceniono 9 razy 9

  Ciekawe. Szeregowego posła występującego jako deweloper broni rzecznik jego partii (skoro to jak twierdzi PiS, prywatny, a nie partyjny biznes tow. Kaczyńskiego, to co ma do tego rzecznik Mazurek), zażyły przyjaciel za pisowskim stołku - Kudeja, premier, szefowie CBA, prokuratura, policja, Urząd Skarbowy tudzież publiczna telewizja oraz prawicowe media. A Kaczyński nie ma nic do powiedzenia!

 • nygga

  Oceniono 9 razy 9

  horała ciulu! zapłać podatek!

 • 1docentpj

  Oceniono 9 razy 9

  Od razu widać że to prawdziwy a nawet wybitny specjalista od VAT-u. Dzięki tym zdolnościom został przewodniczącym tejże komisji.

 • jtby

  Oceniono 9 razy 9

  Nie korzystam z Twittera, więc nie wiem, co tow. posioł wystawił, ale jak czytam, to wystawił pustą fakturę, tyle że nieprawidłowo. Pusta faktura nie zwalnia od zapłacenia VAT i wystawienie jej jest wykroczeniem lub przestępstwem w zależności od kwalifikacji i celu czynu. Bycie kretynem nie zwalnia od odpowiedzialności, a tylko niepoczytalność.
  Mam na biurku wyrok w takiej sprawie. Panowie wystawiali puste faktury na mniejsze kwoty, a wyrok dosyć surowy.
  Pewnie po takiej kompromitacji nie zrezygnuje z przewodniczenia komisji, która ma polityczne zadanie, a nie merytoryczne w zakresie finansów.
  Tow. Deweloper, wy chyba świadomie dobieracie posłusznych kretynów na zasadzie, a jakoś to będzie, bo ciemny lud wierzy mi bezgranicznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX