Komentarze (228)
Rząd gwałtownie zaostrzy przepisy dotyczące emisji spalin. Wiele aut może nie przejść przeglądu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • yagres

  Oceniono 12 razy 6

  Niech się lepiej wezmą za ryczące motocykle i śmigacze. To dopiero jest przegięcie wszelkich norm hałasu.

 • js08836

  Oceniono 16 razy 6

  12 % spalin samochodowych odpowiada za smog. Nie podano, jaki udział w spalinach samochodowych mają auta z silnikami diesla. Niech, to będzie połowa bo przecież " benzyniaków " jest więcej, ale może tak nie smrodzą. Czyli ogólnie za smog odpowiada 6 % aut z silnikami wysokoprężnymi. grubo ponad 50 % za smog odpowiadają kopciuchy na węgiel. A może tak zburzyć kominy bo kopciuchy nie przechodzą przeglądów ? Na wiosnę problem smogu zniknie wraz z ociepleniem. Szukają problemu tam, gdzie występuje szczątkowo.

 • remo29

  Oceniono 10 razy 6

  Hehe, władzunia miałaby tuż przed wyborami dojechać suwerena w starych struclach? Nieee, to się nie wydarzy, władzunia już i tak ledwo kuleje.

 • pcat

  Oceniono 6 razy 6

  Fajnie, fajnie, ale nie wejdzie przed wyborami. Ani po wyborach jak PiS wygra.

 • vald

  Oceniono 5 razy 5

  "Oznacza to, że samochody, z których wydobywają się kłęby czarnego dymu, często widoczne na polskich drogach, mogą zostać niedopuszczone do ruchu. Problemy mogą mieć i inni właściciele aut, którzy do tej pory mieścili się w normie. "
  Bzdury. Normy Euro 5 i 6 dotyczą samochodów wg roczników - kiedy weszła norma i kiedy był wyprodukowany samochód. Samochód zarejestrowany musi spełniać normy spalin dla swojego rocznika.
  Żadne prawo nie może działać wstecz. Jeśli Państwo zarejestrowało auto , dopuściło do ruchu wg norm obowiązujących w danym momencie dla danego auta, to nie ma prawa zmieniać reguł .
  To niezgodne z Konstytucją jest.
  Poza tym kierowcy są wyborcami. Warto o tym pamiętać.

 • staryapacz

  Oceniono 5 razy 5

  Czekaj tatka latka. Dlaczego wygasili procedowanie ustawy??? Mają zamiar i być może coś wprowadzą ale po wyborach bo patrioci w szrotach to "nasi"

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 5 razy 5

  Byloby super gdyby to weszlo w zycie, menelstwo dostaloby po jajach - zamiast wody reparacje i naprawy ...

 • grzesiek421

  Oceniono 5 razy 5

  rząd niczego nie zaostrzy, no może podejście do opozycji. Jest rok wyborczy! Spodziewajmy się jedynie profitów. Poza tym ten parlament nie ma czasu zajmować się pierdołami, tj. nowelizowaniem prawa. Trzeba szukać haków, nagrywać z ukrycia i nie dać się nagrać. 3/4 posłów to slupy, nie wiedzą za czym głosują tylko dostają wytyczne. Już w parlamencie olewana jest demokracja i uczciwość polityczna.

 • jakub13579

  Oceniono 7 razy 5

  To wszystko jest sralus-margalus.
  Większość aut jeżdżących po Polsce, to auta z zachodu , które w krajach pochodzenia nie mogły dostać pozytywnych badań technicznych, właśnie ze względu na poziom wydychanych przez nie zanieczyszczeń powietrza. Naprawy wydechu dla bogatego zachodu ze względu na koszty były nieopłacalne. Samochody zostały więc sprzedane między innymi do Polski. Jeżeli w Polsce dopuszczenie do ruchu miałoby zależeć od naprawy wydechu, to co najmniej 80% aut nigdy nie powinno pozytywnie przejść badań technicznych. Więc co będzie ? Będzie tak, że pan Kazio, który poprzednio brał 20 zł za pieczątkę, obecnie skasuje powiedzmy 50 zł . To cała różnica. Alleluja i do przodu.

 • pi.mi

  Oceniono 7 razy 5

  nareszcie...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 4

  No i dobrze.
  Tego im ludzie nie darują.
  Ich wyborcy jeżdżą na ogół starymi gratami.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 4 razy 4

  Ta... jak z zakazem importu szrotu, cofania liczników i tysiącem innych przepisów. To dla suwerena cios w plecy, zdrada. W Polsce nie przejdzie. Zakaz trucia i śmiecenia uderza w istotę polskości. Trzeba przyoszczędzić pińć złotych nie licząc się z konsekwencjami. Jak z tymi zdechłymi krowami.

 • jajek01

  Oceniono 6 razy 4

  1 kopcący piec pod Skawiną bardziej truje niż 1000 samochodów i tyle w temacie...

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  Ale w piecach nadal będzie można palić kiepskim wunglem?

 • wasaty_janusz

  Oceniono 4 razy 4

  jestem za - o ile to bedzie dzialac...

 • cy.nick

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro auto uzyskało homologację w UE i warunkiem tej homologacji jest filtr DPF, to jakim cudem na przeglądzie przechodzi auto bez tegoż ?
  Skoro brak jest DPF, to samochód z automatu nie ma homologacji.
  Użytkownik dokonał ingerencji w konstrukcję pojazdu i tym samym powinien na nowo uzyskać homologację, bo na taką konstrukcję jej zwyczajnie nie ma..
  Gdzie popełniłem błąd w rozumowaniu ?

 • tegepe

  Oceniono 3 razy 3

  Rychło w czas!

 • ks-t

  Oceniono 3 razy 3

  Smog w małych miejscowościach jest spowodowany paleniem złym węglem w piecu. Odpowiada za 90 procent zanieczyszczeń. Morawiecki celowo zablokował na 3 lata wprowadzenie norm jakościowych węgla i zakaz używania miałów, mułów i flotów węglowych, bo co roku zyskuje 50 tysięcy trupów a więc miliard złotych oszczędności w ZUS. Samochody mają znaczący udział w zanieczyszczeniach w miastach i to tylko w lecie i to nie ze spalania a głównie z hamulców, sprzęgieł, ścieranych opon itp.. Zimą to też jest głównie sprawa pieców. Zajmijcie się węglem i kopciuchami a potem, gdy z tym się uporamy bierzmy się za samochody. I nie poprzez zakazy. Na przykład zmniejszyć opłaty, akcyzy itp na gaz LPG. Dwutlnku węgla 2 razy mniej a innych zanieczyśzczeń (silnikowych) praktycznie nie ma.

 • aagulha

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe, jakie laboratoria dostaną akredytację na badanie sprawności tych urządzeń sprawdzających, bo to nie jest byle linijka...

 • ankawwa

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież pierwsze pytanie mechanika to jest.
  Wycinamy DPFa ?
  Ilu moich znajomych ma auta diesle z drugiej ręki nikt nie ma filtra DPF, wszystkie wycięte.
  I to polskie cwaniactwo powinno być 10 lat temu już ukrócone !

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 3

  Najpierw dali zielone światło i zrobili z kraju śmietnik Europy a teraz wprowadzą rewolucyjne rozwiązania To do wszystkich rządzących od trzydziestu lat Co to tylko połowa roboty , jeszcze musisz wiedzieć baranie jak

 • wiseandclever

  Oceniono 5 razy 3

  i bardzo dobrze, najwyższy czas !

 • wqcyzx

  Oceniono 5 razy 3

  Do tego władza planuje, żeby brak ważnego przeglądu był równoznaczny z wyłączenie auta z ruchu. Auto z przeterminowanym przeglądem musiałby na badania zostać odwiezione na lawecie do wyznaczonej stacji. Jednej na województwo.

 • majkel33

  Oceniono 9 razy 3

  Z jednej strony dobrze ale z drugiej gdzieś ostatnio wyczytałem, że transport kołowy, a zwłaszcza osobowy powoduje zaledwie kilka procent zanieczyszczeń. Dużo gorszę są wielkie statki, samoloty, palenie śmieciami w kominkach czy elektrownie węglowe. Tak więc jak zawsze zabieramy się do rozwiązania problemu od tzw. "d..y strony". Oczywiście jestem za tym, żeby
  wyeliminować jeżdżące kopciuchy ale jeżeli da to spadek zanieczyszczeń na poziomie 5% to ani
  tego nie odczujemy ani nie poprawimy zbytnio sytuacji. A dla zwykłego człowieka będzie z tym dużo komplikacji. Wg mnie trzeba przemyśleć jak zorganizowany jest transport oraz produkcja energii. Czy naprawdę potrzebujemy kupować kwiaty cięte z zimę, które są przywożone z Afryki? Także model gospodarki oparty na tym, że kupujemy coraz więcej niepotrzebnych rzeczy nie sprzyja ochronie środowiska. Może gwarancje powinny być dłuższe żebyśmy mogli pralkę używać 20 lat a nie 5... No ale najprościej zrzucić na ludzi problem i kazać im wymienić samochody...

 • bolo2002

  Oceniono 7 razy 3

  Z przerażeniem czytam te prymitywne wypociny! I znów okazuje się ,ze rzad PIS-owskich matołów zajmuje sie sprawa o drugorzednym znaczeniu!! Primo- 95 % zanieczyszczeń powietrza pochodzi z przemysłowych kopciuchów i polskiego miału weglowego, co to nim biedny Polak w piecu pali. Secundo- rzad PIS-owskich matołów sam zanieczyszcza powietrze poprzez finansowanie polskiego górnictwa, budowe kolejnych elektrociepłowni, np nieopłacalna Ostrołęka . Tercio-zniszczono program OZE poprzez durne przepisy dot. warunków budowy ferm wiatrowych w Polsce/cała masa procesów w sądach!/. Zgadzam sie z tym, że każdy jadacy kopciuch winien byc zatrzymany, ukarany mandatem i wycofany z ruchu! Ale po kraju jeżdzą miliony diesli uzywanych, które juz nie miały dpf-u! To co- teraz niech zamontuja za ... 2000-16000 zł!!! Wiadomo, że kierowców na to nie stać i to sie nie opłaca -to ma taki zrobic. Ano albo kupi sobie stempel albo bedzie jezdził bez stempla i tyle! czyli bedzie jak zawsze- wylano dziecko z kapiela!

 • andrzej2310

  Oceniono 3 razy 3

  Nic PIS nie zmieni. Już się wycofał wcześniej ze zmian odnoście kontroli w stacjach diagnostycznych. Nie będzie kar za spóźniony przegląd techniczny. Dalej będą smrodzić miliony samochodów sprowadzanych rocznie o wieku średnim 12 lat.

 • o_kulson_nac

  Oceniono 3 razy 3

  Ech, ktoś się ze mną założy, że to prawo nie wejdzie w życie za tego nie-rządu? Przed wyborami? Kiedy dotknie najbardziej suwerena z podlaskich, podkarpackich i małopolskich wsi i miasteczek? No kto spróbuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX