Komentarze (108)
Płacowy ekspres. W 2018 r. wynagrodzenia w Polsce rosły najszybciej od 10 lat
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • baska_w5

  Oceniono 5 razy 3

  Do tego przydałaby się informacja o podwyżce cen a tym samym kosztów utrzymania.

 • mackowy74

  Oceniono 11 razy 3

  KTO K...ZARABIA 5000 ZŁ BRUTTO???TE DANE MOŻNA SOBIE DO D...WSADZIĆ!!WG RZECZYWISTYCH DANYCH, 80% PRACUJĄCYCH ZARABIA 2000-2500 ZŁ NETTO NA RĘKĘ!!,CO DAJE 500 EURO!!K...ŚMIECH NA SALI I KPINA Z PRACUJĄCYCH!!POZA TYM PRAWO CIĄGLE SPRZYJA PRZEDSIĘBIORCOM,KTÓRZY BOGACĄ SIĘ NA POTĘGĘ A I TAK, NARZEKAJĄ JAK IM ŹLE!!RELACJE PRACOWNIK- PRACODAWCA, TO DZIKI WSCHÓD, ZADUPIE!!O OSZUKIWANIU NA STAWKACH, NA DANYM STANOWISKU NIE WSPOMNĘ!!Z ZAZDROŚCIĄ PATRZĘ NA ZDROWE RELACJE PRACOWNIK-PRACODAWCA,W FINLANDII!!

 • abxcd

  Oceniono 2 razy 2

  Bzdury. Mi nie podskoczyly.

 • akrav667

  Oceniono 2 razy 2

  Artykuł sprzed roku: " Inną kwestią jest sama średnia, która nie oddaje rzeczywistej sytuacji płacowej Polaków. Lepszym odzwierciedleniem sytuacji zarobkowej jest mediana i dominanta. Te wartości są przez GUS podawane jednak zdecydowanie rzadziej.Najnowsze opracowanie GUS "Struktura wynagrodzeń według zawodów", zamieszczone na stronie urzędu statystycznego na początku lutego 2018 roku, opisuje sytuację polskich pracowników dużych firm w październiku 2016 r. W tym czasie przeciętna pensja w sektorze przedsiębiorstw kształtowała się na poziomie 4346,76 zł (3094 zł netto). Wydaje się, że to całkiem dużo. Jednak patrząc na rozkład pracowników zatrudnionych według krotności przeciętnego wynagrodzenia brutto wydać, że aż 66 proc. osób zarabia poniżej tej kwoty. W tym samym raporcie GUS podaje też wartość dominanty, czyli najczęstsze miesięczne wynagrodzenie ogółem brutto otrzymywane przez pracowników zatrudnionych w gospodarce narodowej, które wynosiło w październiku 2016 r. 2074,03 zł, czyli ok. 1511 zł na rękę. Mniejsze zarobki miało 15,1 proc. pracowników. Z kolei mediana wynagrodzeń, czyli wartość środkowa, wyniosła w tym czasie 3510,67 zł brutto, czyli 2512 zł netto. (czyli o 836 zł mniej niż wynosiła przeciętna płaca.) Oznacza to, że połowa pracowników zarabiała poniżej tej kwoty.
  Warto dodać, że 10 proc. najsłabiej opłacanych pracowników zarabiało w październiku 2016 roku co najwyżej 1890,32 zł brutto (decyl pierwszy), czyli 1383,36 zł netto".

 • lob1

  Oceniono 6 razy 2

  Najpierw piszecie ,że pensja w Polsce jest średnia 5,3 tys.zł. teraz znów 4,3 tys.zł ale komu tak podrosła?bo na, zwykłym obywatelom nie,chyba wam tam na górze co siedzą na wysokich stołkach.Normalna pensja pracującego jest od 1,2 tys.zł do 3,ot tys.zł .Pytam tych na górze? czy potraficie żyć za taką pensje,która jest najniższa w Europie.Przestańcie nas kminić ,jak pan Gowin nie potrafi wyżywić rodziny za 15 tys.zł Kogo wy chcecie okłamywać,czy uważacie ,że nie potrafimy swojej pensji wyliczyć?????Jak kierowca Kaczyńskiego zarabia 6,5 tys.zł,a my po studiach ekonomicznych 24 lata praktyki zarabiamy niecałe 3 tysiące złotych.Jak ktoś zarabia 8 tys. a drugi 2 tys.zł no to średnia wynosi 5 tys.zł, ale u nas w Polsce są takie różne kominy płacowe,że nie da się wyliczyć średnią.Pani X z banku zarabia 65 tys.zł a ja 3 tys.zł ,to musiałbym zarabiać 34 tys.zł.Na oczy jeszcze nie widziałam takiej wypłaty.Przestańcie wreszcie nas oszukiwać.

 • terazjakinick

  Oceniono 2 razy 2

  Fajnie, tylko niech GUS zrobi statystykę do przedsiębiorstw prywatnych. Bez SSP i tym podobnych tworów.
  A wtedy przekonamy się czy jest tak różowo.

 • c.t.k

  Oceniono 4 razy 2

  Jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze ,jest dobrze, jest dobrze, panie bobrze.
  Póty bóbr drewno nosi, dopóki mu się ząb nie urwie

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 12 razy 2

  Jak zaczynalem prace w 1985 roku to zarabialem miesiecznie 26 000 zlotych.
  Potem sie zaczal polski placowy express. Jak ten dzisiaj.
  Jak uciekalem z Polski w 89 roku, to zarabialem 1 200 000 zlotych. Kolezka zostal i on w 1992 zarabial juz 3 500 000 zlociszy.
  Jedziecie dokladnie ta sama sciezka tylko jeszcze sobie z tego nie zadajecie sprawy.

 • iglasty.inc

  Oceniono 1 raz 1

  "Oczywiście nie należy zapominać, że 4585,03 zł to PRZECIĘTNE wynagrodzenie w 2018 r. To oznacza, że do jej wyznaczenia posłużyły wszystkie wynagrodzenia w gospodarce narodowej." Ale to badanie obejmuje około 1/3 zatrudnionych. A ponadto dla pracownika liczy się wynagrodzenie netto - nie interesują mnie różne kwoty, które państwo wyciąga od mojego pracodawcy podszywając się pode mnie.

 • jzd

  Oceniono 1 raz 1

  Szoferak kurdupla zarabia 17 tyś a qrewki glapińskiego każda po 65 tyś i jak tu się nie cieszyć ze w pi z du dba o ludzi ale tylko o swoich

 • nnkwd

  Oceniono 1 raz 1

  JAK ZOBACZYŁ MOJĄ OSTATNIĄ EMERYTURĘ, TO BIEDAK PADŁ.

 • goska10001

  Oceniono 1 raz 1

  a jeszcze jedno- mam wykształcenie podyplomowe i zarabiam 1/3 tego co mój 64 letni partner z zawodowym....tylko, że on w Niemczech pracuje ..ale to tylko 1000 km od domu...

 • goska10001

  Oceniono 1 raz 1

  moja pensja nie podskoczyła..jestem dwa lat przed emerytura i pomimo ogromnego doświadczenia nie istnieję już na rynku pracy...nie pasuję do młodych i dynamicznych....poza tym patrzę krytycznie na to, co młodzi i dynamiczny menadżerowie wyprawiają :)

 • indianski

  Oceniono 3 razy 1

  czyli poziom portugalii. tyle ze tam maja te 1000€ plus siesta i maniana. a w pl trzy etaty

 • kolektywnie

  Oceniono 5 razy 1

  Kolejny sukces rządu PiS-u! Gazety już nie trąbią o wielkim skoku tzw. średniej krajowej tylko rzetelnie informują, że to taka sama sztuczka statystyczna jak np.PKB!

 • parasol1980

  0

  mieszkania i koszty życia też wzrosły o 10% więc nie ma co piać z zachwytu :P

 • zastepcakierownika

  Oceniono 2 razy 0

  ojej czyżby to była ta druga grecja lemingi?

  co nam PIS miał zafundować?

  a jest najniższy w historii deficyt i najwyższy wzrost wynagrodzen

  i 500+.

  ale lemingi dalej na złodzieji z PO i komuchów głosować będą na złość kaczorowi odmrożą sobie uszy i dupę

 • hankawro

  0

  To jest tak z gospodarką narodową, że gdy jeden/na zarabia 65 tys. miesięcznie to drugi/ga zarabia 2 tys. miesięcznie. Do tego górnicy, prezesi w bankach et cetera. Trochę przejaskrawię, ale to jest tak jak z toto-lotkiem. Jeden wygrywa , miliony się na to składają.

 • r-mi

  Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście że nie. Bo jak tu się cieszyć kiedy łamane są prawa obywatelskie i konstytucja a funkcjonariusze KOD-u nie mogą sobie nawet spokojnie, w trzydziestu zaszczuwać i pobić kobiety "której nikt nie lubi" pod siedzibą TVP?

 • fast180

  0

  Za 4585,03 zł, to mi się z domu nie opłaca wychodzić, jak będzie 9000 zł na rękę, może się zdecyduję na jakąś pracę.

 • wm1963

  Oceniono 8 razy 0

  " Ale czy jest się z czego realnie cieszyć ? " W żadnym wypadku. Przez tyle lat p.Henryka Bochniarz tłumaczyła tłukom , że nie mogą więcej zarabiać i siedzieli cicho. Przyszedł Kaczor i namieszał.

 • antygazeta2

  Oceniono 4 razy 0

  Dziękujemy za to prezesowi Kaczorowi.

 • jami100

  Oceniono 4 razy 0

  Nic dobrego z tego nie wyniknie. Ludzie przyzwyczajeni do podwyżek będą naciskać dalej co doprowadzi do rozchwiania gospodarki.

 • soso_soso

  Oceniono 9 razy -1

  Gdyby tak płace spadly, oj to w GW by otwierano szampan. A tak to największy wzrost płac, wyprzedzając inflację musi GW komentować nie ma się z czego cieszyć.

 • swinton

  Oceniono 5 razy -1

  Aż nie chce się wierzyć....
  Bo przy takim przyroście nawet rząd Mazowieckiego rąbał firmy tzw PPWW.
  Firmy państwowe.

  Proponuję zastąpić pomnik Lecha pomnikiem Tadeusza.
  A obok pomnik Bolka i Lolka.

 • miruna1

  Oceniono 6 razy -2

  Byłoby się oczywiście z czego cieszyć gdyby te place podskoczyły za rządów PO.

 • rgfm

  Oceniono 4 razy -2

  Wina Tuska

 • returnofstinki

  Oceniono 13 razy -5

  "Planeta singli", "Listy do M." itd. Te same twarze, te same umalowane buzie, te samo problemy "z dupy" i ta sama "fajnopolska". Jeden syf, nic nie wnosząca papka i "aktorzy" plujący na Polaków-cebulaków. Prywatnie śmieją się z biedaków zarabiających pracą rąk. Nie zrozumiem.

 • returnofstinki

  Oceniono 21 razy -5

  Który ze słynnych cytatów z D.Tuska najbardziej utkwił w pamięci? 1"Panowie, policzmy głosy" 2"Jeśli tego nie zrozumiecie, wyginiecie jak dinozaury" 3"Polskość to nienormalność-takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu"

 • fields1

  Oceniono 22 razy -6

  No i stąd poparcie dla PiS. Za PO nie było mnie stać na wakacje. W tym roku jadę na wakacje do Tanzanii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX