Biedronka otwiera swój drugi outlet - w Gdańsku. Obniżki o kilkadziesiąt procent

Sieć sklepów dyskontowych Biedronka otworzyła właśnie outlet. Rabaty mają sięgać nawet 80 proc. To już drugi tego typu sklep sieci, pierwszy powstał rok temu w Poznaniu.

Eksperyment z ubiegłego roku chyba się udał, bo Biedronka postanowiła go poszerzyć. 14 lutego w Gdańsku przy ul Rakoczego ruszył drugi outlet - sklep z produktami w obniżonych cenach. Jak informuje sieć, w outlecie można kupić m.in. sprzęt AGD i RTV, kosmetyki, ubrania i chemię gospodarczą.

Biedronka rozwija pomysł z outletami

Z gazetki promocyjnej wynika, że większość produktów przeceniona jest o 20-40 proc., ale cytowany w komunikacie prasowym regionalny przedstawiciel Biedronki mówi, że rabaty mają sięgać nawet 80 proc. Gdański outlet ma 780 m2 powierzchni sprzedaży, będzie otwarty w godzinach 9:00-19:00 od poniedziałku do soboty, a w handlowe niedziele od 9:00 do 16:00.

Swój pierwszy outlet Biedronka otworzyła w Poznaniu latem ubiegłego roku. Sieć podaje, że przez pierwsze trzy tygodnie działalności tego sklepu zakupy zrobiło w nim 14 tys. klientów, którzy wydali średnio po 60 zł. Najwyższa jednorazowa kwota zakupów wyniosła ponad 24 tys. zł.

Rośnie sprzedaż Biedronki

Biedronka ma 2900 sklepów, należy do portugalskiej grupy Jeronimo Martins. W 2018 roku sprzedaż polskiej sieci wzrosła mimo zakazu handlu w niedziele. Sięgnęła blisko 11,7 mld euro, co oznacza wzrost o 5,6 proc. rok do roku. Liczona w złotych sprzedaż w ubiegłym roku wzrosła jeszcze mocniej, o 5,8 proc. Sprzedaż w sklepach porównywalnych (czyli takich, które działały w niezmienionej formie przez dwa porównywane lata, z ang. LFL - like for like) zwiększyła się o 2,7 proc.

Więcej o: