To koniec wojny handlowej? Xinhua: Chiny i USA doszły do porozumienia

Chiny i Stany Zjednoczone doszły do porozumienia w kilku głównych kwestiach dotyczących sporu handlowego między obydwoma krajami - podała chińska agencja prasowa Xinhua.

W Pekinie zakończyły się dziś dwudniowe rozmowy, w których uczestniczyli wysocy rangą urzędnicy z obu państw. 

Ostatecznych uzgodnień, które mogłyby zostać zawarte w formalnym porozumieniu, w Pekinie nie dokonano. Negocjacje mają być kontynuowane w nadchodzącym tygodniu w Waszyngtonie. Według Xinhua, delegacje szczegółowo omówiły przyszłe porozumienie o współpracy w zakresie handlu i gospodarki. 

Czytaj więcej: Raport o stanie świata jest niepokojący. "Mamy do czynienia z nową erą walki o władzę"

Za niespełna dwa tygodnie mija termin zakończenia chińsko-amerykańskich negocjacji handlowych. Jeśli kraje nie wypracują ostatecznego porozumienia w tej kwestii, Stany Zjednoczone wprowadzą tego dnia 25-procentową stawkę celną na chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów. 

Na zakończenie negocjacji w Pekinie doszło do spotkania prezydenta Chin Xi Jinpinga z amerykańskim sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem i przedstawicielem Stanów Zjednoczonych do spraw handlu Robertem Lighthizerem. Przewodniczący ChRL wyraził nadzieję, że rozmowy zakończą się korzystnym wynikiem dla obu stron. 

Więcej o:
Komentarze (33)
To koniec wojny handlowej? Xinhua: Chiny i USA doszły do porozumienia
Zaloguj się
 • farcry3

  Oceniono 14 razy 4

  Czyli się dogadali ale nie dogadali ? :) Nie tak prędko. Walka idzie o to, kto będzie hegemonem światowym i czy juan wyprze dolara.

 • badziewiak66

  Oceniono 8 razy 2

  Mnuchin ? Były Prezes Goldman Sachs.

 • realistas

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli nie dojdą do porozumienia Chiny przestaną kupować amerykańskie obligacje.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 26 razy 0

  Tylko jedno ale, co stanie się jak świat odwróci się plecami do USA i ich waluty wartej tyle co to z czego jest zrobiona. Przy obecnych technologia we wszystkich krajach Ameryka nie jest nikomu potrzebna. Niech sobie stawiają mury, niech produkują sobie wszystko na wewnętrzny rynek i niech świat zacznie handlować między sobą, swoimi towarami, a USA zostawią samym sobie.

 • jan.go

  Oceniono 3 razy -1

  Smutne Europa musi się zgodzić na dyktat USA a Chiny mogą negocjować PS Chiny są wyłączone z sankcji na Iran

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy -1

  Trump narobił piany pręzeniem swych starczych muskułów. A jak tylko oakzało się, ze biznesy amerykańskie traca na tej awanturze, i jak tupnęły noga, to od razu Trump wysłał do Pekinu "misje pokojową".
  Która to misja kłaniając się ulegle przyjęła warunki Chińczyków.
  Tak wiec kolejny raz Trump nahałasował -i para poszła w gwizdek.

 • mazzini890

  Oceniono 10 razy -2

  Ok, jakie są plany i program Trumpa dla odbudowy przemysłu w USA? Czekamy na szczegóły.

 • js08836

  Oceniono 14 razy -4

  Jankesi spotulnieli. Sankcje niezrównoważonego Trumpa przyniosły dziesiątki miliardów dolarów strat gospodarce USA. To na świecie. W Polsce niezrównoważony rząd PiS doprowadził o upadku ponad 15 000 prywatnych sklepów a tym samym pozbawił dziesiątki miliardów złotych wpływów do budżetu. Rządzą nami wariaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX