Kolejny tajemniczy wieżowiec w Warszawie. Ma liczyć 200 metrów. Nie wiadomo, kto za nim stoi

W Warszawie pojawić może się kolejny majestatyczny wysokościowiec. W sieci pojawiła się wizualizacja nowej inwestycji planowanej u zbiegu ulic Towarowej i Kotlarskiej. Wola Tower wygląda imponująco.
Zobacz wideo

W architektonicznym krajobrazie Warszawy ma wkrótce szansę pojawić się nowy majestatyczny wieżowiec. Biuro projektowe Mateusz Tanski & Associates Architects opublikowało wizualizację budynku, który miałby stanąć u zbiegu ulic Towarowej i Kotlarskiej.

Wola Tower miałby mierzyć aż 180 metrów, jego wysokość strukturalna osiągnęłaby jednak 200 metrów. Budynek, który ma powstać w miejscu dawnej mleczarni, będzie miał powierzchnię 70 tys m kw., z czego powierzchnia użytkowa wyniesie 58 tys. m.

W wysokościowcu znajdą się zarówno biura jak i lokale handlowo-usługowe. 

Czytaj też: Srebrna, czyli najcenniejszy skarb PiS? Ile wart jest majątek spółki, jak powstała, co chce budować

W tej chwili nie wiadomo, kto stoi za inwestycją - znane jest tylko biuro architektoniczno-projektowe. 

Dwie wieże w centrum Warszawy

Tajemnicza inwestycja nie jest jedyną, która ma szansę odmienić wizerunek stolicy. Wiadomo już, że w stolicy powstanie Roma Tower. Wysokościowiec liczący 170 metrów ma mieścić się na skrzyżowaniu Emilii Plater i Nowogrodzkiej. Według spółki BBI Development, dewelopera prowadzącego budowę, ma to być jedno z najbardziej luksusowych miejsc w stolicy. Jednym z najbardziej intrygujących faktów jest to, że wśród inwestorów Roma Tower znajduje się Archidiecezja Warszawska. Kto jest inwestorem w przypadku Wola Tower? Z pewnością w końcu się tego dowiemy.

Źródło: urbanity.pl

Więcej o: