Lotnisko Chopina czeka rozbudowa. Inwestycja może być uciążliwa dla Warszawiaków

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zapowiada rozbudowę Lotniska Chopina i ostrzega pasażerów przed utrudnieniami. Celem inwestycji jest między innymi zwiększenie przepustowości lotniska.

Prace rozpoczną się w połowie marca. Prezes Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski poinformował, że w tym okresie podróżujący powinni przybywać na lotnisko wcześniej.

Pierwszy etap rozbudowy potrwa od połowy marca do końca czerwca. Michał Nowotny z Portów Lotniczych zwraca uwagę, że w tym czasie inwestycja może być uciążliwa dla mieszkańców warszawskiej dzielnicy Włochy i podwarszawskiego Piaseczna. W 2020 roku większe natężenie ruchu będzie nad Ursusem i Ursynowem.

Mariusz Szpikowski wyjaśnia, że rozbudowa Lotniska Chopina jest konieczna niezależnie od planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podkreśla, że lotnisko będzie rozbudowywane pod kątem lotniska przesiadkowego. Po otwarciu CPK ruch zostanie przeniesiony na nowe lotnisko.

Władze spółki podkreślają, że bez modernizacji, do 2028 roku Lotnisko Chopina mogłoby obsłużyć kilkadziesiąt milionów pasażerów mniej.

Czytaj też: Opóźni się rozbudowa lotniska w Radomiu. Ma kosztować kilka razy więcej, niż planowano

Więcej o:
Komentarze (52)
Lotnisko Chopina czeka rozbudowa. Inwestycja może być uciążliwa dla Warszawiaków
Zaloguj się
 • diabetyczka

  Oceniono 32 razy 24

  Nikt normalny w CPK nie wierzy. Ostatnio przestał wierzyć prezes CPK i zwolnił się z pracy. To jest tylko słup do wydawania naszych pieniędzy. Wiadomo CPK kosztuje i buch kilaset milionów na kampanię.

 • jakub13579

  Oceniono 19 razy 15

  Nie czeba rozbudować Okecia. Czeba przenieść do Radomia żeby było bliżej. Jak naucza poseł suski. Lotnisko i stocznia we Radomiu. To przyszłość naszej ojczyzny.

 • benkenobik

  Oceniono 21 razy 11

  Głupki z PPL zamiast inwestować w Modlin to będą topić pieniądze w Chopina, który i tak nie jest rozwojowy. No ale to banda kolesi z politycznego nadania od zawsze to z racjonalnością nie może tu być nic wspólnego....

 • real_marek

  Oceniono 8 razy 8

  Kurde, przeczytałem 2 razy i nic nie napisano co to za rozbudowa! O czym to jest?

 • zb5u

  Oceniono 5 razy 5

  Ale jak to ? A Lądowisko Solidarności Baranów...

 • aia7

  Oceniono 4 razy 4

  Wybudować, wydać grubą kasę, swoi się przy tym wyżywią, a potem zaorać (też będzie kosztować), i drogo sprzedać. Bajka i niekończący się zarobek.

 • miszogun

  Oceniono 6 razy 4

  CPK jest bez sensu, ale jakiż to będzie piękny przekręt!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX