Lotnisko Chopina czeka rozbudowa. Inwestycja może być uciążliwa dla Warszawiaków

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zapowiada rozbudowę Lotniska Chopina i ostrzega pasażerów przed utrudnieniami. Celem inwestycji jest między innymi zwiększenie przepustowości lotniska.
Zobacz wideo

Prace rozpoczną się w połowie marca. Prezes Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski poinformował, że w tym okresie podróżujący powinni przybywać na lotnisko wcześniej.

Pierwszy etap rozbudowy potrwa od połowy marca do końca czerwca. Michał Nowotny z Portów Lotniczych zwraca uwagę, że w tym czasie inwestycja może być uciążliwa dla mieszkańców warszawskiej dzielnicy Włochy i podwarszawskiego Piaseczna. W 2020 roku większe natężenie ruchu będzie nad Ursusem i Ursynowem.

Mariusz Szpikowski wyjaśnia, że rozbudowa Lotniska Chopina jest konieczna niezależnie od planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podkreśla, że lotnisko będzie rozbudowywane pod kątem lotniska przesiadkowego. Po otwarciu CPK ruch zostanie przeniesiony na nowe lotnisko.

Władze spółki podkreślają, że bez modernizacji, do 2028 roku Lotnisko Chopina mogłoby obsłużyć kilkadziesiąt milionów pasażerów mniej.

Czytaj też: Opóźni się rozbudowa lotniska w Radomiu. Ma kosztować kilka razy więcej, niż planowano

Więcej o: