W wojnie handlowej chwilowy rozejm? Trump odłożył nałożenie ceł na chińskie towary

Stany Zjednoczone i Chiny osiągnęły "znaczne postępy" w negocjacjach handlowych - poinformowała chińska agencja Xinhua.

W podobny sposób wyniki rozmów ocenił prezydent Donald Trump, który zapowiedział  przesunięcie terminu podniesienia przez USA taryf celnych na chińskie towary.  Negocjacje handlowe naprzemiennie odbywają się w Pekinie i Waszyngtonie. Ostatnią rundę, która zakończyła się w weekend w USA pozytywnie oceniła zarówno chińska, jak i amerykańska delegacja. Prezydent Donald Trump zapowiedział przesunięcie terminu wprowadzenia dodatkowych ceł na chińskie towary.

1 marca amerykańskie stawki celne na produkty z Państwa Środka miały wzrosnąć z 10 do 25 procent. Donald Trump wyraził nadzieję, że rozmowy handlowe zakończą się do czasu spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Amerykańska administracja na razie nie podaje nowego terminu ewentualnego wprowadzenia ceł. Jak wcześniej prognozowano 25 proc. stawka celna miałaby objąć chińskie towary, których wartość eksportu szacowana jest na 200 miliardów dolarów.

W reakcji na te informacje giełdy w Azji rozpoczęły dzień od solidnych wzrostów.  Główne indeksy zanotowały ponad pięcioprocentowe wzrosty.

Notowania giełdoweNotowania giełdowe investing.com

Więcej o: