Trzynasta emerytura nie tylko w tym roku? Śniadek: "Warunkiem kontynuacja rządów PiS"

1100 złotych jednorazowo dla każdego emeryta obiecał w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na razie nie ma gwarancji, że wypłaty będą kontynuowane w następnych latach. Według Janusza Śniadka, posła PiS będzie to możliwe jeśli "rządy PiS będą kontynuowane".

"Warunkiem kontynuacja rządów PiS"

Janusz Śniadek zapowiada, że jego partia zrobi wszystko, by emeryci dostali "trzynastkę" także w przyszłym roku. Poseł PiS mówił na konferencji w Gdańsku, że świadczenie będzie jednorazowe, ale dodał, że jego partia "zrobi wszystko", by wróciło także w 2020 roku. - Warunkiem, żeby to zostało spełnione, musi być kontynuacja rządów Prawa i Sprawiedliwości w kolejnej kadencji - zastrzegał Janusz Śniadek.

Trzynastka zależna od koniunktury

Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości liczy, że dodatkowe świadczenia emerytalne będą wypłacane także w kolejnych latach. Wicemarszałek Sejmu, mówiła wczoraj w TVP Info, że wypłata dodatkowej  emerytury w kolejnych latach będzie uzależniona m.in. od stanu finansów państwa. Jak mówiła, jeżeli budżet państwa na to pozwoli, to z pewnością świadczenie będzie przysługiwało w kolejnych latach. Beata Mazurek dodała, że w kwestii przyszłych wypłat "jest optymistką".

Piątka Kaczyńskiego

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował pięć obietnic na zbliżające się wybory do europarlamentu i parlamentu krajowego. Jedną z głównych obietnic jest wypłata dodatkowego jednorazowego świadczenia w wysokości 1100 złotych dla każdego emeryta. Ekonomiści wyliczyli koszt tej obietnicy na ponad 10 miliardów złotych rocznie. W tak zwanej piątce Kaczyńskiego jest też między innymi rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko oraz pomoc dla młodych osób, które do ukończenia 26. roku życia mają nie płacić podatku PIT.  Cały pakiet obietnic PiS ma kosztować rocznie około 40 miliardów złotych, czyli 2 proc. PKB.

Więcej o:
Komentarze (212)
Trzynasta emerytura nie tylko w tym roku? Śniadek: "Warunkiem kontynuacja rządów PiS"
Zaloguj się
 • andrzej2310

  Oceniono 54 razy 46

  Wolę gryźć ziemię niż brać od tych zdrajców z PIS tą 13 emeryturę

 • wolak007

  Oceniono 49 razy 43

  Jednym słowem, przekaz: "wybierzcie nas, żebyśmy mogli trwać dalej na stołkach, przy korycie, rozwalać się limuzynami, inkasować po xx tys. złotych miesięcznie, usadzać synków i córki w spółkach państwowych, etc, etc", a może oddamy wam trochę tego to co i tak było wasze?...

 • rozterka47

  Oceniono 33 razy 31

  Mam gdzies Wasza trzynasta emeryturę , przestańcie niszczyć ojczyznę , moją moich dzieci i wnuków.

 • andrzejsec1

  Oceniono 31 razy 27

  Eeeee, to dla 1100 zł nie warto przedłużać tej agonii

 • andysie

  Oceniono 30 razy 24

  Co za tępota na twarzy. K... a daj ze swojego łachu.

 • atr8

  Oceniono 30 razy 24

  Dużo nie mogę, ale oddam 10-20% emerytury, jak Pis odejdzie. Tylko komu?

 • urhan

  Oceniono 26 razy 22

  Oddam te 1100, byleby śniadkopodobnych móc nie słuchać, a tym bardziej nie oglądać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX