Niemiecki urząd ostrzega przed tabletem polskiej marki. "Zawiera złośliwe oprogramowanie"

Niemiecki Urząd Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) ostrzegł konsumentów przed kupnem tableta marki Krueger&Matz, należącej do polskiej firmy Lechpol Electronics.

Jak twierdzą eksperci BSI, tablet Krueger&Matz typu Eagle 804 zawiera złośliwe oprogramowanie (tzw. malware), które bez wiedzy użytkownika nawiązuje kontakt z określonym serwerem. W ten sposób tablet narażony jest na zainfekowanie wirusami lub atak hakerski.

Tablet Eagle 804 można było kupić w Niemczech za pośrednictwem portalu amazon. Po poinformowaniu przez BSI amazon wycofał tablet ze sprzedaży.

Marka Krueger&Matz należy do firmy Lechpol Electronics z siedzibą w Międnie koło Garwolina. Firma specjalizuje się w imporcie urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio.

Oprócz tabletu Krueger&Matz Eagle 804 BSI ostrzegł także przed kupnem chińskich smartfonów Ulefone S8 Pro oraz Blackview A10. W tym przypadku złośliwe oprogramowane (identyczne jak we wspomnianym tablecie) znajduje się w proponowanej przez tych producentów do zainstalowania w sieci aktualizacji oprogramowania sprzętowego (firmware).

Redakcja next.gazeta.pl skontaktowała się z firmą Lechpol. Spółka zapewniła, że analizuje sprawę i skomentuje ją w późniejszym terminie.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o: