Inwestorzy wyłączeni na 3 godziny. Awaria jednaj z największych platform inwestycyjnych

CME Group to jedna z największych firm na świecie zajmująca się pośrednictwem w handlu na rynkach finansowych. Błąd w jej systemie spowodował, że przez trzy godziny jej inwestorzy nie mogli realizować transakcji.
Zobacz wideo

CME Group oferuje najszerszą gamę globalnych produktów inwestycyjnych dla inwestorów. Zapewnia handel elektroniczny aktywami na całym świecie poprzez swoją platformę CME Globex. Inwestujący handlujący na rynkach finansowych chętnie korzystają z jej usług, gdyż daje dostęp do bardzo szerokiej gamy instrumentów finansowych. Jak jedna uczy życie, i najlepszym zdarzają się wpadki.    

Zawodna technologia

Wczoraj, błąd techniczny zmusił CME Group do wstrzymania handlu na ok. trzy godziny.

Uniemożliwiło to giełdowym graczom kupowanie i sprzedawanie kontraktów związanych z amerykańskimi obligacjami skarbowymi, a także akcjami, indeksami czy towarami.

Problem dotknął wielu rynków, od eurodolara po metale, zboża, ropę naftową i gaz ziemny. Jak podał Bloomberg, CME Group, awaria trwała od 18:39 po południu we wtorek do 21:45, chodzi o czas amerykański. Poza traderami, sytuacja zaniepokoiła też inwestorów i arbitrażystów giełdowych, którzy często są aktywni "po godzinach".

Po wznowieniu handlu okazało się, że ceny na światowych rynkach - na szczęście dla tych, którzy nie mieli możliwości składać zleceń - nie zmieniły się spektakularnie.

 

Więcej o: