Zygmunt Solorz liczył na 475 mln dol. odszkodowania z budżetu państwa. Trybunał orzekł inaczej

Zygmunt Solorz jak na razie nie może liczyć na 475 mln dolarów odszkodowania za rzekome wywłaszczenie z akcji Sferii. Tymczasem właściciel stacji Polsat wkrótce będzie musiał zapłacić właśnie taką kwotę. Za co?

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że Trybunał Arbitrażowy w Paryżu odrzucił apelację złożoną przez spółki Zygmunta Solorza w sprawie rzekomego wywłaszczenia z akcji Sferii. Tym samym właściciel Polsatu musi na razie zapomnieć o odszkodowaniu w wysokości 475 mln dol., którego żądał. 

W listopadzie 2011 r. właściciele Sferii poinformowali rząd, że zamierzają zaskarżyć w ich ocenie niezgodne z prawem decyzje prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do Trybunału Arbitrażowego w Paryżu. Przedmiotem sporu była niemożność efektywnego korzystania przez Sferię z częstotliwości radiowych w paśmie 850 MHz, na którym Sferia chciałaby budować sieć LTE. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zawarło ugodę z firmą. W zamian za wycofanie roszczeń operator dostał pasmo zakresu 800 MHz.

Zygmunt Solorz uznał jednak, że warunki ugody nie zostały zachowane, dlatego w 2016 roku złożył pozew do paryskiego trybunału. 

Czytaj też: Rekordowa liczba Polaków wśród największych bogaczy świata. Jest na niej aż sześć nazwisk

Jeden z najbogatszych Polaków ma powody, by walczyć o pieniądze. Wkrótce będzie bowiem musiał zapłacić 1,7 mld zł za dziesięcioletnią rezerwację częstotliwości 800 Mhz. Dla Cyfrowego Polsatu ta kwota jest jednak zbyt wygórowana. Operator ma więc do wyboru dwie drogi. Może odwołać się od wyroku Trybunału albo zakończyć walkę o częstotliwość. Wtedy stanie się ona ponownie przedmiotem wyścigu operatorów. Być może Zygmunt Solorz w tym wariancie znów nabędzie prawa do korzystania z pasma i to taniej niż przedłużając rezerwację. 

Więcej o:
Komentarze (69)
Zygmunt Solorz liczył na 475 mln odszkodowania z budżetu państwa. Trybunał orzekł inaczej
Zaloguj się
 • kiks11

  Oceniono 73 razy 67

  Aaaa to stąd takie naglę wzmożenie ciepłych uczuć dla dojnej zmiany w Polsacie, no cóż troche to mało eleganckie zachowanie, taka sprzedajność ma konkretna nazwę i jest to nazwa bardzo pejoratywna. Tak, tak to qrestwo czystej wody.

 • 68jacekw

  Oceniono 51 razy 49

  Zwiększą zyski poprzez emisję większej ilości reklam.Wtedy podczas filmu będzie mozna iść na zakupy,ugotowac obiad,zrobic pranie-i nic sie z treści nie straci.

 • ceppisowski

  Oceniono 46 razy 42

  Informacje Solorza jeszcze nie osiagnely poziomu oglupiania jak u Kurskiego. Wiec zaplaty nie ma

 • baca124

  Oceniono 40 razy 38

  Teraz wiadomo dlaczego włazi kaczce do kupra

 • ks-t

  Oceniono 34 razy 34

  I nie pomogło ulokowanie doradców w plus banku i gotowość do przejęcia getinu i Idei dla PISu za złotówkę?

 • spyderman2

  Oceniono 48 razy 34

  nie oglądam smolorza odkąd kolaboruje z czerwonymi pisiurami!!!

 • respiral

  Oceniono 34 razy 32

  Niech kupi wiadro wazeliny i ruszy na "negocjacje" do prezesa.

 • gromek1

  Oceniono 34 razy 32

  za mało wazeliny w polszmacie?
  zatrudnijcie na ułamek etatu Ziemca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX