Kolejne prywatne biurowce połączą się z metrem. Po Świętokrzyskiej czas na Rondo Daszyńskiego

Połączenia z prywatnymi biurowcami zostaną uruchomione przy Rondzie Daszyńskiego. To kolejny taki projekt po stacji na Świętokrzyskiej. Prace już się rozpoczęły.

Połączenie między stacją metra przy Rondzie Daszyńskiego a prywatnymi biurowcami ma dotyczyć dwóch obiektów. Rozpoczęto już budowę podziemnego korytarza, który ma połączyć The Warsaw HUB ze stacją metra. W zamyśle jest także połączenie Ronda Daszyńskiego z Towarową, gdzie ma powstać kompleks Towarowa 22.

Nowoczesna tkanka miejska

Przy Rondzie Daszyńskiego firma Ghelamco buduje nowoczesny obiekt. The Warsaw HUB będzie wielofunkcyjnym biznesowym kompleksem. Złożą się na niego trzy wysokościowce, dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy. Kompleks jest na bardzo zaawansowanym etapie budowy i to on ma być połączony z metrem. Skończono już prace naziemne, obecnie jest budowany tunel podziemny, który połączy The Warsaw HUB ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Połączenie, jak i sam obiekt, mają być gotowe w 2020 r.

Również przy Rondzie Daszyńskiego swoją inwestycję zaplanowała firma Echo Investment. Kompleks Towarowa 22 obejmie łącznie obszar 6,5 ha. Trwają rozmowy na temat zbudowania podziemnego połączenia Towarowej 22 ze stacją metra przy Rondzie Daszyńskiego.

W ramach współpracy z innym deweloperem obecnym w tym rejonie miasta planujemy realizację przejścia podziemnego, które będzie stanowić jednocześnie połączenie stacji metra z przystankami tramwajowymi i ze wschodnią pierzeją ulicy Towarowej. Prowadzimy też rozmowy z władzami miasta

- powiedział cytowany przez serwis Transport Publiczny Paweł Słupski z Echo Investment.

Duże inwestycje za duże pieniądze

The Warsaw HUB to największy z dotychczasowych projektów Ghelamco. Na powierzchni 113 tys. mkw znajdą się przede wszystkim przestrzenie biurowe, a także m.in. centrum konferencyjne, powierzchnie handlowe oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel. Inwestycja ma kosztować ok. 1 mld zł.

Na ten moment w Warszawie funkcjonuje jedno takie połączenie stacji metra z prywatnym biurowcem, między Świętokrzyską a pasażem handlowym w biurowcu Centrum Marszałkowska. 

Więcej o: