Kolejne prywatne biurowce połączą się z metrem. Po Świętokrzyskiej czas na Rondo Daszyńskiego

Połączenia z prywatnymi biurowcami zostaną uruchomione przy Rondzie Daszyńskiego. To kolejny taki projekt po stacji na Świętokrzyskiej. Prace już się rozpoczęły.

Połączenie między stacją metra przy Rondzie Daszyńskiego a prywatnymi biurowcami ma dotyczyć dwóch obiektów. Rozpoczęto już budowę podziemnego korytarza, który ma połączyć The Warsaw HUB ze stacją metra. W zamyśle jest także połączenie Ronda Daszyńskiego z Towarową, gdzie ma powstać kompleks Towarowa 22.

Nowoczesna tkanka miejska

Przy Rondzie Daszyńskiego firma Ghelamco buduje nowoczesny obiekt. The Warsaw HUB będzie wielofunkcyjnym biznesowym kompleksem. Złożą się na niego trzy wysokościowce, dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy. Kompleks jest na bardzo zaawansowanym etapie budowy i to on ma być połączony z metrem. Skończono już prace naziemne, obecnie jest budowany tunel podziemny, który połączy The Warsaw HUB ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Połączenie, jak i sam obiekt, mają być gotowe w 2020 r.

Również przy Rondzie Daszyńskiego swoją inwestycję zaplanowała firma Echo Investment. Kompleks Towarowa 22 obejmie łącznie obszar 6,5 ha. Trwają rozmowy na temat zbudowania podziemnego połączenia Towarowej 22 ze stacją metra przy Rondzie Daszyńskiego.

W ramach współpracy z innym deweloperem obecnym w tym rejonie miasta planujemy realizację przejścia podziemnego, które będzie stanowić jednocześnie połączenie stacji metra z przystankami tramwajowymi i ze wschodnią pierzeją ulicy Towarowej. Prowadzimy też rozmowy z władzami miasta

- powiedział cytowany przez serwis Transport Publiczny Paweł Słupski z Echo Investment.

Duże inwestycje za duże pieniądze

The Warsaw HUB to największy z dotychczasowych projektów Ghelamco. Na powierzchni 113 tys. mkw znajdą się przede wszystkim przestrzenie biurowe, a także m.in. centrum konferencyjne, powierzchnie handlowe oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel. Inwestycja ma kosztować ok. 1 mld zł.

Na ten moment w Warszawie funkcjonuje jedno takie połączenie stacji metra z prywatnym biurowcem, między Świętokrzyską a pasażem handlowym w biurowcu Centrum Marszałkowska. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Kolejne prywatne biurowce połączą się z metrem. Po Świętokrzyskiej czas na Rondo Daszyńskiego
Zaloguj się
 • grlt

  Oceniono 8 razy 6

  No i bardzo dobrze. To powinna być jednak norma że wielkie skupiska są podłączone bezpośrednio do komunikacji miejskiej. W miastach azjatyckich to norma, a w starszych miastach europejskich (Londyn, Paryż, Barcelona, Bruksela, itd. ) również idzie się w tą stronę.

 • mojamagna

  Oceniono 7 razy 5

  dlaczego gamonie z ratusza zrobiły wyjścia tylko po zachodniej stronie Ronda Daszyńskiego? Czemu nawet te groteskowe budki do wyjścia ustawili plecami do Towarowej? Czemu skazali dziesiątki tysięcy ludzi na codzienne piesze pokonywanie autostrady pod nazwą Towarowa? Czy ktoś w ogóle cokolwiek planuje? czy to było celowe aby wywalić gigantyczne tłumy pieszych na wielopasmową Towarową, której przejście zajmuje ok. 5 minut( tę autostradę w tym miejscu przechodzi się dwukrotnie czekając na zmianę świateł, zapewne to jest celowe, przecież to co się zaoszczędziło czasu jadąc metrem można oddać czekając na bezsensownych światłach).

 • sir.fred

  Oceniono 3 razy 3

  A miejscy imbecyle nie zrobili nawet wyjść na przystanki tramwajowe...

 • mjg06

  Oceniono 7 razy 1

  A w PiS-dzie srają z zazdrości. Dwie wieże poszły w PiS-du

 • justas32

  Oceniono 11 razy 1

  Jak PiS na tym na lewo zarobi ?

 • kriso135

  Oceniono 2 razy 0

  To już korpo-szczury nie będą musiały wychodzić na powierzchnię

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 0

  Niech redakcja pobierzy moze znajdzie tam pytona

 • ericcartman

  Oceniono 4 razy -2

  Brawo ! Wiecej ciemnych zaulkow w ktorych LGBT+ i uchodzcy czaskoskiego beda mogly gwalcic, rabowac i mordowac bez niepotrzebnego nadzoru kamer

 • 123kc

  Oceniono 19 razy -5

  Jeszcze mieszkania korposzczurów powinni połączyć ze stacją metra ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX