Wielka transakcja na polskim rynku nieruchomości. Jednorazowo sprzedano 175 mieszkań

Zagraniczny inwestor kupił 175 lokali z przeznaczeniem na wynajem w budynku Pacific Residence w Warszawie. To największa pakietowa transakcja na rynku mieszkań na wynajem - podaje firma Deloitte, która ją przeprowadziła.

Pakiet 175 apartamentów pod koniec stycznia kupił zagraniczny inwestor instytucjonalny. Kwota jest tajemnicą, wiadomo tylko, że była to jedna z największych transakcji pakietowej sprzedaży mieszkań w ostatnich latach, pod względem wartości i wolumenu - podaje Deloitte.

Nietypowa transakcja

Firma doradcza podkreśla, że wyjątkowe w tym przypadku jest to, że zwykle tak duże transakcje dotyczą całych budynków i często dochodzi do nich jeszcze w trakcie powstawania obiektu.

- Do tej pory na polskim rynku nie było praktycznie porównywalnych transakcji - mówi, cytowany w komunikacie, Dominik Stojek, Dyrektor w Dziale Doradztwa Nieruchomościowego Deloitte. Dotychczas duże transakcje dotyczyły całych budynków mieszkalnych, często kupowanych jeszcze przed oddaniem obiektu do użytkowania. - W związku z tym mieliśmy do czynienia z tak naprawdę nowym produktem inwestycyjnym z punktu widzenia przygotowania do sprzedaży, jak i podejścia do jego marketingu - dodaje ekspert.

Pacific Residence to 12-piętrowy budynek położony w atrakcyjnej lokalizacji - w warszawskiej dzielnicy Powiśle, przy ulicy Solec 24. Oddano go do użytku w 2013 roku. Jedna ze ścian apartamentowca skierowana jest na Wisłę, z widokiem m.in. na Stadion Narodowy.

Czytaj też: Mieszkania będą tanieć? Ceny w największych miastach zaczęły hamować

Coraz więcej mieszkań na wynajem

Rynek mieszkań na wynajem w stolicy Polski rośnie. Warszawa jest najatrakcyjniejsza pod tym względem wśród badanych przez Deloitte miast Europy Środkowej. Zwiększa się też zainteresowanie wynajmem mieszkań z wyższej półki, w atrakcyjnych lokalizacjach.

Firma doradcza szacuje, że transakcji pakietowych jak ta z Pacific Residence będzie coraz więcej, choć widać pewne ograniczenia - brakuje dużych pakietów mieszkań, dostępnych "od zaraz".

- Z tego względu, poszukując nowych produktów inwestycyjnych, w imieniu naszych klientów rozmawiamy z deweloperami mieszkaniowymi już na etapie przygotowań na do budowy - mówi Magdalena Topolska-Ziemak, Manager w Dziale Doradztwa Nieruchomościowego Deloitte. 

Więcej o:
Komentarze (72)
Wielka transakcja na polskim rynku nieruchomości. Jednorazowo sprzedano 175 mieszkań
Zaloguj się
 • bogucjusz

  Oceniono 30 razy 24

  ROTFL!!!! "Atrakcyjna lokalizacja" tego obrzydliwego blokhauzu polega na tym, iż okna z "widokiem na Wisłę i Stadion Narodowy" wychodzą na ślimaki i estakady skrzyżowania Wisłostrady z początkiem Mostu Poniatowskiego, wyjątkowo smrodliwego i hałaśliwego o każdej porze dnia i nocy. Nic dziwnego, że nikt nie chciał kupować tam "apartamentów" i w końcu udało się pozbyć problemu hurtem. Nic dziwnego również, że cena jest tajemnicą :-)

 • xyz876

  Oceniono 16 razy 14

  W tym miejscu stężenie PM10 i PM2,5 przekracza normy przez cały rok niezależnie od smogu. Hałas z Wisłostrady przez całą dobę. Nie dziwi że od lat stał pusty. Dodatkowo zakamarki pod ślimakami estakady to ulubione miejsce spotkań warszawskich żuli w celu spożywania napoi procentowych.

 • punter

  Oceniono 17 razy 13

  Czyli mówicie, że wydmuszka z Luksemburga przewaliła nieruchomość do innej wydmuszki z Cypru .... ee, znaczy się "transakcja na polskim rynku nieruchomości" :)))))

 • mer-llink

  Oceniono 16 razy 12

  To ratowanie tego koszmarka.
  Z powodu paskudnego wyglądu,
  z powodu wrednej lokalizacji (wciśnięte między budyneczki Muzeum Acji i PAcyfiku, na czym zafobił tylko "fundator" tego PAcyficznego przekrętu),
  z powodu nieustannego hałasu nadbulwarowego i sikania bulwarowych rozrywkowiczów,
  oraz z powodu wyziewów z powyższego oraz z gnajcych Wistłostrada diesli
  przez pięc lat sprzedano w tym straszydle moze 15 mieszkań.
  Teraz upchneli niesprzedawalnego brzydala jakiejś inwestycyjnej osmiornicy.
  Może to PiS kupiła - bo chwilowo nie buduje K-Towers, a więc ma wolną kase????
  To wcale nie byłoby tak od strony biznesowej dla Spółki Srebrna nierozsądne.

 • skoment

  Oceniono 12 razy 8

  Co za bzdury. Jeżeli te mieszkania są tak atrakcyjne to dlaczego stały puste od 2013roku??? Ta lokalizacja to masakra do kwadratu.

 • agonda

  Oceniono 15 razy 7

  Niby jest widok na Wisłę, ale architektura na poziomie Tarchomina w śródmiejskiej cenie nie przyciągnęła nabywców. Dlatego można było sprzedać ten badziew hurtem.

 • luki.wawa

  Oceniono 11 razy 7

  Proszę podrążyć jak to jest że w takim miejscu prestiżowym powstał kilka lat temu apartamentowiec w którym sprzedały się przez kilka lat dosłownie kilka mieszkań. To jest Powiśle tu mieszkania schodzą nawet na inwestycje nie zależnie od ceny - jak świeże bułeczki.

  Sam budynek jest też przykładem jak można zepsuć tak prestiżowe miejsce. A szkoda mógł być piękny budynek.

 • hen.wlo

  Oceniono 5 razy 5

  Budując ten gmach PSL chciał zrobić interes. Nie wyszło. Zawiódł głównie Struzik i inni spece
  od finansów tej partii. Przez tą inwestycje PSL prawie zbankrutował. Zaczeło się od "wejścia" w posiadanie placu pod budynkiem, dalej była budowa, kredyty i zjazd w dół. Ten budynek (nie) sprzedaje się od przynajmniej pięciu lat. Wreszcie ktoś kupił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX