Twórca W Investments, jeden z najbogatszych Polaków, trzy miesiące spędzi w areszcie

Założyciel funduszu W Investments, a zarazem jeden z najbogatszych Polaków trafił na trzy miesiące do aresztu. Sąd podjął decyzję dotyczącą pięciu innych zatrzymanych wczoraj przez CBA.
Zobacz wideo

Sąd podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące Piotra W., założyciela funduszu W Investments. Wraz z nim za kratki trafi jeszcze pięć innych osób - informuje "Puls Biznesu". 

Piotr W. uchodzi za jednego z najbogatszych Polaków - kilka lat temu znajdował się w pierwszej setce milionerów Wprost. Jest absolwentem prestiżowego amerykańskiego uniwersytetu. Jego majątek szacowano - w zależności od okresu - na 140-180 mln zł. 

Długo przed zatrzymaniem Piotr W. wydał oświadczenie związane z publikacją dotyczącą W Investments. Stwierdził, że "insynuacje dotyczące uczestnictwa przez niego w wyłudzeniu środków z funduszy uważa za całkowicie pozbawione podstaw."

Jak już informowaliśmy, CBA zatrzymało 11 osób w związku z podejrzeniem stworzenia piramidy finansowej. Zdaniem śledczych przestępcy wyłudzili od blisko 2000 osób ok. 600 mln zł. 

Czytaj też: CBA dobija mafię lekową. Kolejni zatrzymani. Współpracowali z 6500 aptek w całej Polsce

Ofiary były zachęcane do inwestowania sporych kwot - nie mniejszych niż 40 tys. euro - w zamian za obietnicę sporych zysków. Te jednak nigdy się nie pojawiły, a w 2016 roku doszło do masowej wyprzedaży jednostek funduszy, które tworzyli zatrzymani. 

Zdaniem śledczych twórcy piramidy od początku planowali doprowadzenie do upadłości, a następnie wycofanie działalności z ryku finansowego. 

Więcej o: