Biuro podróży Olimp zbankrutowało. Odwołane wycieczki, ponad 250 klientów za granicą

7 marca krakowskie biuro podróży Olimp ogłosiło bankructwo. Odwołano wszystkie zaplanowane wycieczki. Za granicą nadal jest ponad 250 osób, które wcześniej zdążyły skorzystać z oferty Olimpu.
Zobacz wideo

Olimp, krakowskie biuro podróży z 20-letnim stażem w branży, opublikowało dziś komunikat, w którym informuje o bankructwie. Odwołano wszystkie zaplanowane wycieczki. Za granicą nadal jest ponad 250 klientów, którzy zdążyli skorzystać z usług turystycznych biura.

Biuro Podróży Olimp - Centrum Promocji i Last Minute, w związku z utratą płynności finansowej zmuszone jest to zaprzestania dalszej działalności, tym samym informuje iż nie jest w stanie wykonać obowiązków umownych wynikających z umów o świadczenie usług turystycznych i zmuszony jest do odwołania wszystkich przyszłych wyjazdów począwszy od dnia dzisiejszego

- czytamy w oświadczeniu biura podróży.

Osoby, które zdążyły już wykupić wycieczki, będą miały zwrócone pieniądze. - Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą, mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z Ich rezerwacjami - dodano.

Dysponentem wysokiej kwoty ubezpieczenia – jak zapewnił Olimp – jest małopolski Urząd Marszałkowski, który potwierdził informację oraz swój udział w procedurze.

Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą, mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z Ich rezerwacjami. O sytuacji został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej

- deklaruje Olimp.

Spośród 252 przebywających zagranicą wycieczkowiczów 78 podróżuje własnym transportem. Pozostałych 174 klientów biura ma powrócić zgodnie z wcześniej opłaconymi rezerwacjami.

Więcej o: