W weekend zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. Największe na Mazowszu

W najbliższą niedzielę zmieni się rozkład jazdy na kolei. Korekta będzie dostosowana do kolejnych etapów prac modernizacyjnych na torach.
Zobacz wideo

Największe zmiany czekają mieszkańców Mazowsza. Za kilka dni rozpocznie się nowy etap remontu linii radomskiej. W związku z tym całkowicie zostanie zamknięty jeden z odcinków trasy, Strzyżyna - Radom. Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych tłumaczy, że jest to odcinek jednotorowy i utrzymanie ruchu w czasie remontu byłoby niemożliwe.

10 marca kolejarze udostępnią jeden z odcinków remontowanej trasy Warszawa - Białystok, Sadowne - Czyżew. Jednym z elementów modernizacji była budowa nowej przeprawy na Bugu. Pasażerowie będą mogli korzystać z sześciu nowych stacji i przystanków na tym odcinku. Od niedzieli będzie też można dojechać pociągiem z Radomia do Dęblina.

Korekta oznacza też zmiany w kursowaniu niektórych pociągów. Na trzy tygodnie zostaną zawieszone kursy dwóch pociągów na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa (chodzi o pociągi odjeżdżające z Warszawy Zachodniej o 6:16 oraz z Gdyni Głównej o 19:16). Z powodu remontów skrócą się też inne relacje. Chodzi między innymi o kursy z Warszawy do Gdyni, Krakowa i Bielska - Białej. Końcową stacją będą inne dworce, niż dotychczas. Kolejarze proszą, by pasażerowie sprawdzili nowe rozkłady jazdy.

Pasażerowie nadal będą się musieli liczyć z utrudnieniami w związku z modernizacją krakowskiego węzła kolejowego i linii Warszawa - Poznań oraz Warszawa - Białystok.

Są też i bardzo dobre wieści. Mieszkańcy Zielonej Góry ponownie będą mogli wrócić z Warszawy wieczorem, jak również dotrzeć do niej wcześnie rano. Do pociągu TLK Gombrowicz relacji Warszawa - Poznań, odjeżdżającego z Warszawy Centralnej o 19:53, PKP Intercity uruchamia łącznik z Poznania do Zielonej Góry. Nocny łącznik z Zielonej Góry do Poznania zapewni połączenie z pociągiem TLK Uznam, kursującym na trasie Świnoujście – Warszawa i zapewniającym dojazd do stolicy przed godziną 7 rano.

Inna nowość jest taka, że od 8 marca na stacji w Jarocinie będą zatrzymywać się pociągi TLK Rozewie relacji Gdynia – Bielsko-Biała – Gdynia i IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście – Przemyśl. Zyskają także mieszkańcy pobliskiego Krotoszyna, gdzie w okresie 8 kwietnia – 8 czerwca, postój będzie mieć pięć pociągów PKP Intercity, zapewniających dojazd m.in. do Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Kołobrzegu czy Gdyni.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 8 czerwca.

Więcej o: