Mandaty na łączną sumę 23 tys. euro. Surowe kary za blokowanie korytarza życia w Niemczech

Po poważnym wypadku na autostradzie A5 w pobliżu Bruchsal koło Karlsruhe policja nie patyczkowała się z kierowcami, którzy nie utworzyli korytarza życia albo tarasowali przejazd pojazdów ratunkowych.

Kary wymierzone na miejscu ponad stu kierowcom zsumowały się do 23 tys. euro - poinformowała policja. Przez pół godziny policjanci kontrolowali odcinek autostrady w kierunku Heidelbergu, dyscyplinując kierowców.

Wypadek ciężarówki

Wypadek na A5 w czwartek spowodował 47-letni kierowca TIR-a, który wjechał na ciężarówkę stojącą jako ostatnia w korku. Impet uderzenia był tak duży, że staranowała ona samochody stojące przed nią. Kierowca, który spowodował wypadek, został ciężko ranny i był zakleszczony w szoferce, skąd musiała go uwolnić straż pożarna. W akcji uczestniczył także helikopter ratunkowy. Materialne szkody szacuje się na około 50 tys. euro.

Ze względu na całkowite zamknięcie autostrady za miejscem wypadku utworzył się zator długości 20 km. Na pasach przeciwnego kierunku dwukilometrowy zator powstał przez gapiów.

Utrata prawa jazdy

W Niemczech kierowcy, którzy tarasują drogę pojazdom służb ratunkowych nie tworząc korytarza życia (w środku na autostradzie 2- lub 4-pasmowej i między drugim i trzecim pasem na autostradzie 3-pasmowej) muszą liczyć się z karą pieniężną do 320 euro, 2 punktami karnymi w rejestrze we Flensburgu i utratą prawa jazdy na miesiąc.

Artykuł pochodzi z serwisu

''Deutsche Welle''

embed
Więcej o: