Nowo zatrudnieni mają rozpocząć pracę w marcu lub kwietniu, czyli - jak podaje Poczta Polska - w okresie, gdy sprzedaż w sklepach internetowych rośnie. Dodatkowi pracownicy sa potrzebni głównie do sortowania oraz przewożenia przesyłek.
W przypadku osób aplikujących na umowy zlecenia nie jest wymagane doświadczenie w podobnej pracy. Sezonową ofertę Poczta Polska kieruje głównie do pracowników poszukujących dodatkowego źródła dochodu, którzy cenią sobie elastyczne godziny pracy. Poczta oferuje różnorodne tryby zmianowe - w tym popołudniami oraz w nocy.
Poczta Polska oferuje również pracę na etat. Poszukiwani są kandydaci na listonoszy, pracowników sortowni (odpowiedzialnych za segregowanie i rozdzielanie paczek i listów), a także kierowcy pojazdów do 3,5 t oraz pojazdów powyżej 3,5 t.
Poczta Polska jest otwarta również na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Firma dysponuje miejscami w dużej liczbie placówek pocztowych, dzięki czemu osoby te mogą znaleźć pracę niedaleko swojego miejsca zamieszania
-czytamy w komunikacie spółki.
Poczta Polska ma ponad 7,5 tys. placówek. Zatrudnia ponad 80 tys. osób, w tym 26 tys. listonoszy na umowę o pracę, ale i pracowników sortowni i punktów pocztowych. W ub. roku Poczta przyjęła do pracy 1300 osób. To największy pracodawca w Polsce.
Dla porównania, druga spółka na liście, Jeronimo Martins Polska, czyli właściciel sieci Biedronka, zatrudnia ponad 65 tys. osób. Zarobki osób rozpoczynających pracę w obu tych firmach są na zbliżonym poziomie. W Biedronce "startowa" pensja sprzedawcy-kasjera to średnio 2650 zł brutto (w to wliczona jest premia za obecność). Dla osób zatrudnionych przez Pocztę podstawa pensji po okresie próbnym to 2500 zł brutto.