Jak zamienić hotel w przestrzeń targową i wystawienniczą. Hotel nie musi być tylko miejscem konferencji i firmowych bankietów

Hotelowe przestrzenie dla biznesu kojarzą się głównie z salami konferencyjnymi. Ale czy w hotelu można zorganizować targi, wystawę lub prezentację produktów?

Targi i wystawy branżowe to znakomita okazja dla przedsiębiorców na pochwalenie się produktami, zapoznanie z nowinkami i nawiązanie cennych kontaktów. Na potrzeby tego typu wydarzeń zazwyczaj wynajmuje się specjalne hale. Okazuje się jednak, że także w hotel może być świetnym miejscem dla wystawców. Podstawowym warunkiem jest oczywiście powierzchnia. Kameralny hotelik w centrum miasta raczej nie będzie dysponował salą zdolną pomieścić wiele stoisk. Za to obiekty położone poza mogą dysponować naprawdę imponującym terenem. Niektóre z nich oferują przestrzenie o łącznej powierzchni nawet 4500 metrów kwadratowych.

Dla organizatorów targów liczy się jednak nie tylko powierzchnia, ale także elastyczność. Hotel przygotowany do goszczenia targów i wystaw powinien dawać możliwość różnorodnego aranżowania przestrzeni, rozstawienia stoisk, wyznaczenia miejsca na warsztaty i pokazy itp. Szczegółem o niebagatelnym znaczeniu jest odpowiednia liczba gniazdek elektrycznych i siłowych a także dostęp do internetu - wystawcy nie mogą przecież czekać w kolejce do gniazdek albo biegać po terenie targów w poszukiwaniu zasięgu.

Klienci biznesowi oczekują dziś od hoteli dużo więcejKlienci biznesowi oczekują dziś od hoteli dużo więcej fot. materiał promocyjny partnera

Choć do przestrzeni hotelu bardziej pasować wydają się targi np. ślubne niż wystawa maszyn rolniczych, niektórzy hotelarze potrafią podołać także takim wyzwaniom. W ich obiektach istnieje możliwość wydzielenia specjalnej przestrzeni do ekspozycji np. samochodów albo maszyn. Ciekawą opcją oferowaną przez niektóre hotele są też namioty przeznaczone na cele wystawiennicze.

Wystawcy, którzy odwiedzają targi zorganizowane w hotelu, mogą przekonać się, że to rozwiązanie ma wiele zalet. Hotele zwykle ulokowane są w miejscach, do których łatwo dojechać i wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc parkingowych. A do tego ich położenie bywa dużo atrakcyjniejsze niż hal targowych. Tych drugich raczej nie buduje się w pobliżu malowniczych jezior czy pięknych lasów.

Targi lub wystawa w hotelu to też duże ułatwienie dla organizatorów, którzy chcą dobrze ugościć uczestników targów. Nie muszą się martwić o znalezienie zaplecza noclegowego, wystawcy, którzy przyjechali z daleka mogą po prostu spędzić noc w pokojach hotelowych. Odpada również problem zapewnienia cateringu - większość hoteli ma własną kuchnię, w której może przygotować smaczne i świeże potrawy. Kolejna zaleta hotelu to obsługa. Każdy szanujący się obiekt dba, żeby była ona na najwyższym poziomie. Jeśli organizator targów wybierze więc odpowiedni hotel, on i wystawcy będą mogli liczyć na uprzejmość, profesjonalizm i wsparcie przy rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Partnerem cyklu jest Hotel Windsor