Komentarze (97)
Rzecznik InPost: "Paczkomaty jak były, tak będą". Firma uspokaja klientów i krytykuje wyrok sądu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • i-borowka

  Oceniono 5 razy 5

  Pozwolenie na budowę bałwana w zimie!!!

 • ewka.chmielewska

  Oceniono 4 razy 4

  Paczkomaty to dobra sprawa, jak tylko jest możliwe, to zawsze z nich korzystam. Nie lubię czekać na kurierów, którzy nie zawsze powiadamiają, kiedy przyjadą. Listonosz z poczty często zostawia awizo, chociaż jestem w domu i musi się to kończyć dreptaniem na pocztę. Najlepsze są paczkomaty, jeżeli oczywiście są w pobliżu.

 • telewy2

  Oceniono 4 razy 4

  Paczkomaty są super, w odróżnieniu od poczty. A pewnie jakiś cwaniak z poczty przyczynił się do tego wyroku, bo teraz pis wszystkim steruje. Trzeba ratować pocztę bo to państwowa spółka i jest w niej dużo stołków dytrektorskich dla wybitnych działaczy pisu. Trzymam kciuki za inpost.

 • brods

  Oceniono 3 razy 3

  debilni sędziowie wspierający PIS ........

 • praskiso

  Oceniono 3 razy 3

  Sędzia dobrej zmiany chciał zrobić dobrze Poczcie Polskiej.

 • bedzer

  Oceniono 3 razy 3

  Pomijajac glupote sadu trza zauwazyc, ze pozwolenie na budowe to jest dopiero archaiczny zart...

 • amigo132

  Oceniono 3 razy 3

  InPost jest bardzo cacy natomiast ten maszkaron na glinianych nogach zwany Pocztą Polską jest całkowicie beeeeee. Generalnie PP nie jest przyjazna klientowi, zmusza go do odstawania w długich i czasochłonnych kolejkach, w dusznych klitkach zwanych urzędami PP. O jakości pracy lepiej nie wypowiadać się ze względu na szkodliwość dla systemu nerwowego. Można w takim urzędzie załatwić wiele zakupów np. proszki do prania, katolicką prasę, ubezpieczenia i inne bzdety ale najtrudniej kupić znaczki jak również załatwić inne usługi pocztowe. W całym tym bałaganie tylko jak zawsze żal pracujących tam ludzi /nie mylić z zarządzającymi/

 • tomspeed

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie poczta polska macza w tym palce. Zazdrości, że można taniej i szybciej przesłać paczkę. Mój rekord w inpost to 400km w 16h za jedyne 8.99zł. Nie ma to jak poczteks 24 który zawsze idzie od 48 w z wyż...

 • dr_bloger

  Oceniono 2 razy 2

  ... a te wszystkie samozwańcze pomniki smoleńskie?

 • coelka

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodnie z prawem paczkomat to raczej budowla niz obiekt budowlany a sąd niech przeczyta ustawe bo klasyfikacja zmienia pewne rzeczy jesli dobrze pamietam to w płaceniu podatków szczególnie. Obiekt budowalny moze byc jednak budowlą ,ale nie kazda budowla jest obiektem budowlanym:
  1. BUDOWLA

  Prawo budowlane nie podaje jednoznacznej definicji budowli. Z pomocą przychodzi tu prawo podatkowe, które precyzuje:

  Budowla to obiekt budowlany niebędący budynkiem ani obiektem małej architektury. Budowlą może być również urządzenie budowlane zapewniające możliwość korzystania z obiektu budowlanego do jakiego należy zgodnie z jego przeznaczeniem.

  Prawo budowlane potwierdza niejako tę definicję stwierdzając, że budowlą jest każda konstrukcja budowlana, która nie jest budynkiem lub elementem małej architektury.

  Ustawodawca wymienia jako przykład budowli m.in:

  lotniska,
  drogi,
  linie kolejowe,
  mosty,
  estakady,
  tunele,
  sieci techniczne,
  wolno stojące maszty antenowe,
  wolno stojące trwale związane z gruntem urządzenia reklamowe,
  budowle ziemne,
  budowle obronne (fortyfikacje),
  budowle ochronne,
  budowle hydrotechniczne,
  zbiorniki,
  wolno stojące instalacje przemysłowe
  wolno stojące urządzenia techniczne,
  oczyszczalnie ścieków,
  składowiska odpadów,
  stacje uzdatniania wody,
  konstrukcje oporowe,
  nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych,
  sieci uzbrojenia terenu,
  budowle sportowe,
  cmentarze,
  pomniki,
  części budowlane urządzeń technicznych (kotłów, pieców przemysłowych i innych urządzeń)
  fundamenty pod maszyny i urządzenia.
  2.OBIEKT BUDOWLANY

  Zgodnie z ustawą prawo budowlane obiekt budowlany stanowi zarówno mała architektura jak i budowla wraz z urządzeniami i instalacjami. Obiektem budowlanym są też budynki razem z przynależnymi do nich instalacjami i urządzeniami technicznymi. Z tego wynika, że według prawa budowlanego wszelkie konstrukcje budowlane są obiektami budowlanymi.

  Bardziej dokładne jest prawo Prawo zamówień publicznych, które od 20 lutego 2013 roku tak definiuje pojęcie obiektu budowlanego:

  Obiekt budowlany to całość robót budowlanych dotyczących budownictwa lub inżynierii lądowej i wodnej, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.

 • arek1983

  Oceniono 4 razy 2

  Zarówno paczkomaty jak i PP są u nas potrzebne. Jako sprzedający i kupujący w internecie wiem, że w przypadku paczkomatow i inpostu klienci również mają wiele powodów do narzekań. Osobiście nie wybieram i postu, bo najwięcej problemów z wysyłkami i reklamacjami mamy z tą firmą. Ale obie firmy są potrzebne na naszym rynku

 • frelek1

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli paczkomat to "obiekt budowlany" to także za obiekty budowlane powinny być uznane: biletomaty, parkometry, bankomaty, zniczomaty przy cmentarzach itp. itd.
  W tym kraju chyba już naprawdę komuś sufit się spie...ł na język. Nie dość, że stracił rozum to jeszcze głupoty pier...i i to publicznie.

 • i.l

  Oceniono 1 raz 1

  może ktoś liczył na małą gratyfikację?

 • zigzaur

  0

  Pozwolenia na budowę wymagają tylko obiekty wymagające wykonania nowego fundamentu. Z paczkomatami tak nie jest.

 • joasia.skora

  0

  Załamka. W paczkomatach przesyłki wysyłam i dochodzą w 24 godziny. :( Szybko odbieram, szybko nadaję, tanio. Poczta miała dużo czasu, żeby dostosować się do rynku, ale jak widać, wolą okrężnie i po chamsku.

 • wiktor.janowycz

  0

  Jakaś firma kurierska wchodzi z nowym rozwiązaniem? No cóż, trzeba będzie uciec się do starego, dobrego sposobu Drzymały - paczkomat na kołach. Zresztą i tak połowę paczek odbieram już z samochodu...

 • bogpan

  Oceniono 4 razy 0

  Prawo to nie zdrowy rozsądek Panie Kądziołka. Wy o tym powinniście wiedzieć, 2 lata listy z sądów nosiliście. To nie było zdrowym rozsądkiem, ale kwestią prawną.

 • brytnej

  0

  Rzecznik prasowy mija się z prawdą, twierdząc, że nigdzie w Unii Europejskiej nie ma takich przepisów. Są w niektórych landach niemieckich. Na przykład Bawarskie Rozporządzenie Budowlane mówi w artykule 2 ustępie 1 zdaniu 2, że reklamy i automaty są obiektami budowlanymi.

 • piotrt707

  Oceniono 7 razy -1

  I co PIS nie miał racji ?? Z żalem to piszę !

 • dependo

  Oceniono 6 razy -2

  Sądy to jakaś irracjonalna rzeczywistość. Nieudolne i żałosne urzędasy.

 • Oceniono 5 razy -3

  InPost konfabuluje. W UK mają analogiczny problem i to od samego początku próby ekspansji. Może i skrzynia nie ma fundamentów ale..... słupy ograniczające dojazd już są na trwałe związane z podłożem. Pochwalcie się jak to w UK jest!!!??? Poza tym też mi pomysł... odgapiony od DeutschePost.

 • polskaplonie

  Oceniono 17 razy -15

  proponuję ostudzić emocje, a zapoznać się z uzasadnieniem wyroku, wtedy warto podjąć dyskusję już na temat:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX