Radiowe Jedynka i Trójka z najniższą słuchalnością w historii. RMF FM nadal liderem

Z raportu Radio Track firmy Millward Brown wynika, że między grudniem 2018 r. a lutym 2019 r. nastąpił kolejny spadek słuchalności Pierwszego i Trzeciego Programu Polskiego Radia. Niekwestionowanym liderem wśród rozgłośni nadal jest RMF FM.
Zobacz wideo

Wg raportu opracowanego przez serwis Wirtualne Media najgorszy wynik w zestawieniu osiągnęła rozgłośnia Chilli Zet.

Dalszy spadek Jedynki i Trójki

Z kolei największe spadki w rankingu słuchalności należą do radiowych Jedynki (spadek o 1,9 proc.) oraz Trójki (spadek o 0,4 proc.). Obie stacje zanotowały tym samym największy spadek słuchalności w historii obydwu rozgłośni, które utrzymują tendencję spadkową.

'Jedynka' i 'Trójka' utrzymują tendencję spadkową w aspekcie słuchalności'Jedynka' i 'Trójka' utrzymują tendencję spadkową w aspekcie słuchalności Gazeta.plRMF FM nadal liderem

Największy, bo wynoszący 26,9 proc. wynik słuchalności osiągnęła rozgłośnia RMF FM. Stacja utrzymała tym samym pozycję z poprzedniego roku. Na drugim miejscu plasuje się Radio ZET z wynikiem 11,7 proc., a na trzecim Eska, która jako jedyna na podium zarejestrowała wzrost (o 0,4 proc.). Największy wzrost wśród stacji odnotowała RMF MAXXX, której wynik skoczył z 0,7 proc. do 4,1 proc.

Badanie przeprowadzono w grupie wiekowej 15-75 lat.

Więcej o: