"Solidarność" zapowiedziała manifestacje. 4 kwietnia związkowcy pójdą pod urzędy wojewódzkie

Związkowcy z "Solidarności" zapowiedzieli na 4 kwietnia manifestacje przed wszystkim urzędami wojewódzkimi w Polsce. Chyba, że rząd do 28 marca spełni ich postulaty. Żądają m.in. podwyżek dla pracowników w finansach publicznych.
Zobacz wideo

Manifestacje w odpowiedzi na niespełnienie przez rząd postulatów „Solidarności” potwierdził rzecznik prasowy związkowców Marek Lewandowski. Dziś odbyło się posiedzenie sztabu protestacyjnego "Solidarności".

Żaden z głównych postulatów Związku nie został przez rząd uwzględniony

- napisano w komunikacie opublikowanym na stronie „Tygodnika Solidarność”.

Wśród postulatów związkowcy wymieniają m.in. kryterium stażowe pozwalające na przejście na emeryturę bez względu na wiek czy zmiany w wyliczaniu minimalnego wynagrodzenia.

NSZZ „Solidarność” domaga się m.in. podwyżek w sferze finansów publicznych, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych, niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat

- podkreślili związkowcy w oświadczeniu.

Związkowcy domagają się też m.in. zwiększenia wynagrodzeń osób zatrudnionych w sferze finansów publicznych proporcjonalnie do wzrostu wynagrodzeń funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, krajowej administracji skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów, przewidzianych na 2019 r. dla pozostałych zatrudnionych w jednostkach finansów publicznych.

Więcej o: