Beata Szydło: "Trzynasta emerytura" w kolejnych latach pod warunkiem, że PiS zwycięży w wyborach

Wicepremier do spraw społecznych Beata Szydło zapewniła w TVP Info, że trzynasta emerytura stanie się stałym świadczeniem, czyli będzie wypłacana w kolejnych latach. Jednak - jak mówiła - warunkiem jest zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych i tworzenie przez tę partię następnego rządu. 
Zobacz wideo

Beata Szydło powiedziała też, że a kolejnej kadencji powinna się odbyć dyskusja o zmianach w systemie emerytalnym, bo rządzący zdają sobie sprawę, że "wsparcie emerytów i rencistów jest niezwykle konieczne". Zaznaczyła, że obecnie niskie uposażenia emerytów i rencistów są wspierane podnoszeniem najniższej emerytury, darmowymi lekami oraz programami "Dostępność plus" i "Senior plus". 

Rząd przyjął dzisiaj projekt ustawy o świadczeniu "Emerytura plus". "Trzynasta emerytura" w wysokości emerytury minimalnej wynoszącej 1100 złotych brutto, a netto 888 złotych 25 groszy, trafi do uprawnionych emerytów i rencistów, niezależnie od tego, jakie otrzymują świadczenie. Będą to osoby, które są w powszechnym systemie ubezpieczeń, rolnicy, którzy są w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, służby mundurowe, osoby otrzymujące kompensacyjne świadczenia nauczycielskie, zasiłki i świadczenia przedemerytalne, renty socjalne, a także inwalidzi i renciści wojenni. 

"Trzynasta emerytura" - nie trzeba będzie składać wniosków

Aby otrzymać świadczenie nie trzeba będzie składać żadnych wniosków. Terminy wypłaty trzynastej emerytury będą zaś tożsame z terminami wypłaty innych świadczeń, które emeryci i renciści otrzymują co miesiąc.

W związku z tym, że 1 maja mamy święto, część z tych osób może otrzymać to świadczenie w ostatnich dniach kwietnia. Koszt sfinansowania tych dodatkowych emerytur wyniesie 10 miliardów 800 milionów złotych. Sejm zajmie się projektem na najbliższym posiedzeniu.

"Emerytura plus" to jeden z elementów tak zwanej piątki Kaczyńskiego, czyli nowego programu społecznego Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (420)
Beata Szydło: "Trzynasta emerytura" w kolejnych latach pod warunkiem, że PiS zwycięży w wyborach
Zaloguj się
 • patryk.nijaki

  Oceniono 89 razy 77

  szlag mnie trafia jak pomysle ze cwana becia próbuje kupować sobie głosy moimi pieniedzmi

 • puszka-3

  Oceniono 69 razy 59

  Czyli chcą kupić emerytów za 74 zł. miesięcznie!!!
  Odbiło im zupełnie , uważają emerytów za żebraków ???
  Przecież i tak te pieniądze są ściągane od nas z podatku od emerytur.

 • pix_d

  Oceniono 56 razy 54

  Dam 14. emeryturę, po 2000 zł podwyżki dla nauczycieli i po 1000 na każde dziecko - nawet nieślubne i jeszcze przed porodem! A! I zniosę akcyzę na wódę!
  GŁOSUJCIE!

 • minkipinki

  Oceniono 46 razy 46

  Czy takie przekupstwo wyborcze nie jest karalne? Za przekupywanie meneli flaszką wódki niejeden kandydat na radnego został skazany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX