Komentarze (380)
Emerytalna bomba tyka. Młodzi raczej się tym nie przejmują. "Nie chcą martwić się na zapas"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 14 razy 8

  No i dobrze - najprostsza metoda jest wymieranie katopolactwa przed emerytura - no i po problemie, alternatywnie moga pracowac az do usranej smierci.

 • matts06

  Oceniono 7 razy 7

  I czemu nie napiszecie - "artykuł sponsorowany"? Tak byłoby uczciwie. III filar to jedno wielkie oszustwo, dawanie swojej kasy jakimś funduszom inwestycyjnym powoduje tylko, że tej kasy potem się już najpewniej nie zabaczy, bo sobie naszą kasą grają w ruletkę. Jak już ktoś chce oszczędzać, to tak jak napisał ktoś niżej, niech kupi sobie złoto, ale w życiu niech nie powierza swojej kasy funduszom, których celem nie jest nasze wzbogacenie się, a jedynie ich własny zysk.

 • matts06

  Oceniono 7 razy 7

  Hahahah, neoliberalne brednie. Odłożyć 100-200zł miesięcznie? To policzmy. 100zł miesięcznie, to 1200zł rocznie, to 12tys. po 10latach, faktycznie odłożę z tego majątek :) zakładając nawet 50lat pracy, będzie to 60tys., starczy gdzieś tak na 2lata życia, przyjmując, że tych pieniędzy się nie ruszy. A się je ruszy, bo jak ktoś będzie zarabiał na dolnym poziomie, a w Polsce pensje są przeważnie bardzo niskie o czym świadczy dominanta (nie sugerujcie się tymi bredniami o średniej), to się okaże, że nawet te 100zł może być ciężko odkładać, a jak już się nawet uda odkładać, to i tak to się wyda, bo za jakiś czas padnie lodówka, kuchenka, czy będzie trzeba na coś innego wydać większe pieniądze, których się nie ma zarabiając grosze, więc będzie trzeba sięgnąć po to co się odłożyło.
  I to by było na tyle odnośnie waszych neoliberalnych bzdur o odkładaniu kasy przez osoby zarabiające mało. Zamiast pisać takie bzdurne artykuły pod którymi podpisałby się wasz autorytet Balcerowicz, to może warto zacząć myśleć o jakichś systemowych zmianach w ZUS, emeryturach, bo na bredniach o odkładaniu przy pensji 1800-2000tys. to daleko nie zajedziemy. Ale jak zawsze w neoliberalnym świecie, problemy systemowe próbuje się przekształcić na problemy indywidualne, i zamiast rozwiązywać je właśnie systemowo, każe się je rozwiazywać każdemu indywidualnie.

 • refio

  Oceniono 6 razy 6

  Tak młodzi. Odkładajcie 100 % zarobków na emeryturę. Parę chciwych towarzystw się wzbogaci.

 • obserwator1234

  Oceniono 8 razy 6

  A służby mundurowe jak miały 75 % tak mają dalej. Już dziś każdy polak z powszechnego systemu emerytalnego dopłaca do ich emerytur 600 zł miesięcznie. Może czas wreszcie to dostosować do możliwości Państwa, a nie jedni robią na drugich

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 6 razy 6

  "jakoś to będzie" !!!
  powinno być mottem wyhaftowanym na wszystkich sztandarach narodowych, bo nic lepiej Polaków nie charakteryzuje niż "tupolewizm i tumiwisizm"

 • fafarafafafa

  Oceniono 8 razy 6

  Żeby było zabawniej, samo w sobie oszczędzanie na starość nie gwarantuje niczego. Pieniądze muszą mieć jakąś wartość, żeby można je było wydać, obligacje musi mieć kto i za co wykupić, przedsiębiorstwo, którego akcje mamy, musi istnieć i mieć się dobrze, nieruchomość musi ktoś być w stanie odkupić/wynająć za sensowne pieniądze itd.

 • pe_ro

  Oceniono 5 razy 5

  Największe kłamstwo dotyczące emerytur i ciągle powtarzane: "przez całe życie odkładacie na własną emeryturę". Obojętnie na system nawet jakbyście odkładali na własne konto bankowe to jest to tylko iluzja. Możecie odkładać "zapis elektroniczny" lub schować do szafy garstkę papieru z nadrukami. Emerytura tak jak każde inne świadczenie pochodzi z nadwyżki jaką wypracuje bieżące pokolenie i jest w stanie podzielić się z innym. Tak to funkcjonuje również na poziomie świata zwierzęcego.

 • zbych21

  Oceniono 5 razy 5

  Radzę młodym nie martwić się zanadto o swoją emeryturę. Zanim jej doczekają będzie z 7 kryzysów finansowych, a może nawet ze dwie wojny, rewolucje, albo przewroty bolszewickie, nie wspominając o "dobrych zmianach".

 • mirafas

  Oceniono 5 razy 5

  Olbrzymie zanieczyszczenie środowiska, żałosna opieka medyczna, brak stabilności ekonomicznej, pijani kierowcy na drogach, chemiczne jedzenie, Jeśli w takim nieprzyjaznym życiu środowisku jak Polska (rośnie umieralność!) dożyję emerytury to wtedy się będę martwił. Na razie inwestuję w siebie i korzystam z życia. Jeśli państwo polskie utrzyma kurs na zatracenie społeczeństwa to przynajmniej będę miał fajne wspomnienia!

 • byrcyn11

  Oceniono 5 razy 5

  Jak się patrzy na tę kolorową mapkę, to stopa zastąpienie w Polsce i Rumuni jest po prostu ZŁODZIEJSKA. Ale żeby państwo złodziejem było ?! Okradało własnych obywateli ? - to nie może być prawda ;-)

 • indan

  Oceniono 9 razy 5

  Kanalie z "podłej zmiany" wbijcie sobie do łbów że jak bym zarabiał 10 tysięcy miesięcznie to bym sobie odkładał na emeryturę i tyle w temacie. Lepiej odkładać do glinianego garnka pod jabłonką niż dać PiS-owcowi do zarządzania.

 • zoominer

  Oceniono 7 razy 5

  Uprzywilejowani mundurowi na emeryturce bez składek zgarniają przez pół wieku wczaso-emeryturki: 50 lat x 12 m-cy x 5000zł= 3 000 000 zł!! 3 miliony złotych. Bez składek! Przywileje łącznie kosztują 50 mld zł rocznie = 140 mln zł dziennie!!! Jeden emeryt mundurowy kosztuje tyle co 10 emerytów cywili bo jest 2x wyższa i 5x dłużej pobierana.

 • kisssmyass

  Oceniono 5 razy 5

  ideał starotestamentowej mrówki gromadzącej zapasy na zimę jest ideałem przestarzałym, ponieważ nigdy nie wiadomo czy dożyję do zimy. Szkoda życia na takie strachy i ‚kontrolowane’ zabezpieczenia, napychające kabzy bankowcom. Lepszym ideałem jest filozofia nowotestamentowego wróbla, żyjącego intuicją i tym co znajdzie z dnia na dzień. Intuicja mądrzejsza jest od przezorności.

 • punpernikiel

  Oceniono 7 razy 5

  Ależ oczywiście, że się martwimy. Dlatego nawet złotówki swojego wieku produkcyjnego nie wpłaciłem na ZUS ani do polskiego FISKUSA bo po prostu po ukończeniu studiów dostałem od Państwa po mordzie więc postanowiłem się wyprowadzić :)

 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 5

  Nie tylko się nie przejmują, ale wręcz DĄŻĄ DO SAMOZAGŁADY, chwaląc PiS za obniżenie wieku emerytalnego i możliwość rezygnacji z pracy dzięki 500+ :-))

 • jorg_1980

  Oceniono 5 razy 5

  Młodzi ludzie umierają na SORach w tym kraju także emerytura się nie martwią.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 9 razy 5

  Jestem za opozycją, mam 31 lat i też się nie przejmuję emeryturą. Za 40 lat to różne rządy pozmieniają systemy emerytalne jeszcze z 10 razy. Nie mam żadnej pewności, że teraz odkładając na PPK i finansując poronione pomysły obecnego nierządu, pieniądze nie zostaną w ciagu tych lat zjedzone i czy je jeszcze zobaczę. Poza tym, za 40 lat, to większe prawdopodobieństwo że będę już pod ziemią.

 • wqcyzx

  Oceniono 11 razy 5

  15 lat po 12 miesięcy po 200PLN daje 36000 złotych. Wyciągane przez 10 lat w równych miesięcznych ratach daje 300zł/mc. Dupy nie urywa, a przecież nie uwzględniłem inflacji i lepkich łap rządu.

 • japka_putina

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby Polacy myśleli o przyszłości, to PiS miałby dzisiaj mniejsze poparcie, niż ma Nowoczesna.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 4 razy 4

  najbezpieczniejsze jest odkładanie walut i metali do słoika. Państwo polskie już tyle razy mnie okradło, że zbiorę grupę zdesperowanych staruszków i będziemy palić, gwałcić i rabować. Jak wyślą przeciw nam policję to ich też zgwałcimy a potem zabierzemy kanapki i papierosy. W życiu ( a zwłaszcza pod koniec ) nie można żałować że się czegoś nie spróbowało

  KRWAWI STARCY nadchodzą ;)))

 • adnan25

  Oceniono 4 razy 4

  A z czego ci młodzi mają odłożyć? Z 2000 zł na rękę? Dajcie zarobić byznesmani od siedmiu boleści to może coś z tego będzie.

 • xxx1975

  Oceniono 4 razy 4

  Mam znowu powierzyć kasę tym yeb...nym złodziejom! Już raz mnie okradli - drugi raz się nie dam !

 • damian_2015

  Oceniono 6 razy 4

  eee tam. Jarek zalatwi milion plus i bedzie fajnie! Dodrukuje sie pieniedzy. Kazdy banknot oczywiscie z wizerunkiem jedynych prawdziwych blizniakow. Za pare lat nie tylko sady i media beda pod butem PiSu, ale takze sektor finansowy. S&P bedzie co tydzien jezdzic na Srebrna po wytyczne, a developer Jaroslaw K. bedzie decydowac o kursie dolara.

 • 1moja

  Oceniono 6 razy 4

  "...Młodzi raczej się tym nie przejmują. ..." a dlaczego maja sie przejmowac, skoro karmazynowe fiuty z kosciolka tez sie tym nie przejmuja.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • gab48

  Oceniono 6 razy 4

  Niemieckie Rentenversicherung regularnie wysysla swoim ubezpieczonym nastepujace wyliczenie.
  Pani/ Pana emerytura wynosi na dzien dzisiejszy x Euro
  Gdyby dzis stal sie Pan niezdolny do pracy to rentainwalidzka wynosi Y Euro
  Jesli bedzie pan wplacal do przejscia na emeryture skladki w wysokosci (jak ostatnio) to emerytura bedzie wynosic Z Euro

  Takie pimo moze motywowac, moze demotywowac, ale raz w roku, niezaleznie od wieku ktos ci przypomina "starosc przyjdzie"

 • grosz-ek

  Oceniono 6 razy 4

  A czemu się mamy martwić, jeśli rząd o to się nie martwi i lekką ręką obniża wiek emerytalny oraz rozdaje 13-tki? Chyba mamy system polityczny do dupy, jeśli oczekujemy, że obywatele mają być mądrzejsi od rządu. I po co płacimy te grube podatki i opłacamy tę całą sferę administracji publicznej?

 • marc.pl

  Oceniono 4 razy 4

  Polacy kochają populistów i na nich głosują - kiedyś przyjdzie za to zapłacić słony rachunek ale wtedy PiS będzie już historią.

 • xvart

  Oceniono 6 razy 4

  jasne, akurat będzie z tego jakaś kasa poza prowizją dla zarządzających tymi funduszami... Banki złoiły jeleni na kredytach walutowych i teraz liczą na to, że ludzie już zapomnieli jak skończyły się tzw. polisy posagowe. A ile w tych wszystkich PPK jest GWARANTOWANEJ wypłaty przez operatora tych środków?

 • i.l

  Oceniono 6 razy 4

  Emerytur nie będzie ponieważ większość kapitału jest wirtualna, a emeryt potrzebuje gotówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX