Atrium International może zniknąć z warszawskiej Woli? Jest nowy właściciel, a lokalizacja kusi

Atrium International to wybudowany ponad 20 lat temu biurowiec. W 1995 r. był nowoczesnym obiektem dynamicznie zmieniającej się tkanki miejskiej w Warszawie. Czy Atrium International po zmianie właściciela zostanie wyburzony?
Zobacz wideo

Gdy w 1995 r. Atrium International został oddany do użytku, słynne Złote Tarasy miały powstać dopiero za 12 lat, a marzenia o drugiej linii metra były co najwyżej w powijakach.

Kusząca lokalizacja

Biurowiec Atrium International zdecydowała się kupić firma Strabag Real Estate. Lokalizacja Atrium International przy ul. Jana Pawła II jest wyjątkowo atrakcyjna. Ceny gruntów miejskich w ciągu ostatnich dwóch dekad poszły w górę, a biurowiec - mimo, że oferuje ponad 12 tys. mkw powierzchni biurowej - nie wykorzystuje w pełni potencjału miejsca, w którym stoi. W bliskim sąsiedztwie Atrium International znajdują się m.in. wspomniane Złote Tarasy, Dworzec Centralny, dwie stacje metra czy Pałac Kultury i Nauki. W okolicy jest też wiele nowoczesnych wieżowców - Rondo 1, Q22 czy Atrium 1.

Biurowiec Atrium International u zbiegu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej. Na początku 2023 r. zaczęła się jego rozbiórka.Biurowiec Atrium International u zbiegu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej. Na początku 2023 r. zaczęła się jego rozbiórka. fot. materiały inwestora

Nowy właściciel

Atrium International ma wysokość 25 m oraz 9 kondygnacji - 7 naziemnych i 2 podziemne. Jak zauważył serwis Warszawa.naszemiasto.pl, na działce, na której jest zlokalizowany biurowiec można wybudować wieżowiec o wysokości 135 m. Taka inwestycja mogłaby dobrze wpisać się w portfolio firmy Strabag Real Estate, która kupiła w ostatnim czasie obiekt na Woli. Firma jako "odnoga" Strabag SE ma swoje biuro w Warszawie od 2014 r.

Poprosiliśmy Strabag Real Estate o szczegóły dot. planów wobec Atrium International oraz miejsca, które zwolniłby po ewentualnym wyburzeniu. Firma nie chce jednak zdradzać swoich planów i odmówiła udzielenia bliższych informacji.

Więcej o: