Komentarze (232)
Sukces Mateusza Morawieckiego. Stworzył swój własny podatek. Przelew z OFE to miliardy złotych na obietnice
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • def11

  Oceniono 8 razy 8

  I jeszcze jedna istotna zmiana o której oczywiście Morawiecki i PiS milczą, jeżeli ktoś wybierze ZUS to środki nie trafią na indywidualne subkonto w ZUS-ie ( jak zrobiła to Platforma przy obligacjach OFE ) a do podstawowego konta ( I filar ) czyli nie będą podlegały dziedziczeniu (jak w przypadku OFE, IKE czy subkonta w ZUS ) !
  Następną korzyścią rządu w przypadku transferu z OFE do ZUS będzie mniejsza dotacja budżetowa, a więc i tym sposobem więcej kasy na cuda Kaczyńskiego.

 • pas964

  Oceniono 8 razy 8

  Chcemy, żeby te pieniądze zostały raz na zawsze zwolnione z podatku. Chcemy, żeby w momencie przejścia na emeryturę te pieniądze nie były już obłożone podatkiem dochodowym ani podatkiem od zysków kapitałowych - tłumaczył Morawiecki.
  Chcieliśmy, ale nie wyszło więc teraz 15 % a potem dodatkowy podatek wg skali.

 • yeronimo

  Oceniono 7 razy 7

  Przecież to zwykłe oszustwo!!! PiS kupuje ludzi za ich własne pieniądze. Nie myślą jak zarobić, tylko jak i komu ukraść. Banda analfabetów ekonomicznych!!!!

 • merkury-3

  Oceniono 6 razy 6

  To zwykle zlodziejstwo rzadu . Niech oddadza ludziom gotowke mendy. Moze trezba sprobowac pozwac rzad do sadu o zaplate gdyby miliony pozwow zalaly sady mieliby problem . Media by mialyby uzywanie na zlodziejopisie

 • daniel.jed

  Oceniono 8 razy 6

  Pierd....ny złodziej. Bym qrwę rozszarpał.

 • 2stan13

  Oceniono 6 razy 6

  Jedyny sposób na ten przekręt to 0% (ZERO) chętnych na przeniesienie tych pieniędzy z OFE do IKE i wtedy ani jedna złotówka nie wpadnie w "lepkie łapki" PiS

 • vito60

  Oceniono 6 razy 6

  ,,chcemy by te pieniądze raz na zawsze były zwolnione z podatku" i dlatego pobieramy 15% podatku już teraz. Może niech pobiorą podatek od wynagrodzeń za 10 lat z góry. Dzięki temu ludzie nie będą płacić podatków przez następne 10 lat. Po nas choćby potop.

 • glencok

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli WSZYSCY którzy nie chcą oddać do ZUSu kasy zapłacą za ewentualne powtórne doczołganie się pisu do koryta.
  A nie zapominajmy że Ci którzy zdecydują się na ZUS i nie dożyją do emerytury też tracą swoje oszczędności bo pieniędzy oddanych do ZUSu się nie dziedziczy a nowe OFE (tak jak stare) - tak.

 • six_a

  Oceniono 8 razy 6

  chyba że wszyscy przeniosą do zus, wtedy mateuszku zobaczysz te pieniądze wtedy kiedy ja, czyli nigdy.
  poza tym tradycyjnie życzę chorób wszelakich i bolesnej śmierci.
  twój suweren.

 • stfur0000

  Oceniono 7 razy 5

  No i jak tam pisiorki? Wystarczy nie kraść? PO ukradło kasę z OFE? Banda kretynów. Oddaliście Polskę złodziejom. Każdy jeden wyborca PIS powinien stracić majątek i 20 lat odpracowywać przy kopaniu rowów (albo sadzeniu drzew - to lepsze nawet).

 • robkita

  Oceniono 7 razy 5

  Zlodzieje

 • franclajn

  Oceniono 7 razy 5

  I pomyśleć, że dzieje się to wszystko naprawdę i przy oklaskach ciemnego ludu. Horror!

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 5

  Wyglada na to, ze Wolacy uwielbiaja byc dymani w kiszke stolcowa.
  Gdy pierwszy raz rzad zajumal pieniadze z OFE, nie bylo demonstracji na ulicy, nikt nie strajkowal. Teraz historia nie tylko sie powtarza, ale robi to w najgorszym stylu. I nic. Protestow brak.
  Plankton udlawi sie 500+, na ktory sam z siebie wyda 700+.
  Podobnie z emeryturami. Gdy PiS sie nachapie, odprowadzi do bankow zachodnich i wyjedzie, plankton bedzie marudzil i winil Tuska. Zal mi tych 20% myslacych i pracujacych. Moja rada, poki czas, spier.lajcie z tego burdelu.
  Albo zostancie i pracujcie nadal - macie wybor: model wenezuelski, grecki, rodezyjski (Zimambe sie kiepsko odmienia), kubanski. Chociaz najbardziej prawdowodobny to model koreanski w wersji polnoc. Jak w Smolensku, wyladujecie na polnocnym, Z hukiem.

 • mike63

  Oceniono 5 razy 5

  Halo, halo suwerenie ! Gang Olsena kroi cię jak nikt dotąd. Przebudzenie nie będzie najmilsze ...

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 5 razy 5

  Matołusz Moradziecki to ZŁODZIEJ!!!

 • sclavus

  Oceniono 5 razy 5

  No i co najmilejsi krzykacze, wrzeszczący o tym, jak to "Tusk zajumał nasze pieniądze"... - ja tam bez żadnej ostrożności napiszę, że to Morawiecki zajumał... zajumał i to dużo zajumał!
  Teoretycznie, Tusk zrobił to samo, ale tylko teoretycznie, podzielił bowiem - tak, jak Morawiecki - zabieraną kwotę na dwie części - jedną przekazał do ZUS a drugą przekazał do FUS (instytucja wypłacająca emerytury i renty)...
  ... a za chwilę zobaczymy, do jakiego stopnia jest pazerny ten Matołusz I Kłamliwy - minimum w tej operacji, to jest 50% do IKE i 50% do ZUS...
  Ależ będzie ci on obsobaczony... ale tym razem słusznie!! A czy "procentaż" PiS się zmieni - nie będę dywagował...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 5

  Premier i jego doradcy to ekonomiczni idioci, a Ministerstwo Finansów zamiast przeprowadzać analizy prawne niech przeprowadzi analizę ekonomiczną tej nacjonalizacji.

  Giełda padnie, razem z nią polecą akcje spółek skarbu państwa, nie będzie wypłaty dywidendy do budżetu, nie będzie koryta w Orlenie dla Obajtka, siostrzeńca Szydło.

 • brave48

  Oceniono 7 razy 5

  ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ...

 • miszogun

  Oceniono 7 razy 5

  ZOSTAW MOJE PIENIĄDZE ZŁODZIEJU!!!

 • 2stan13

  Oceniono 7 razy 5

  Ten przekręt z OFE pretenduje do kradzieży stulecia, dodatkowo zrobionej publicznie w biały dzień, a "złodziej" jeszcze wmawia wszystkim okradanym, że to dla ich dobra! Brawo Ty!

 • sirmegayoda

  Oceniono 7 razy 5

  Złodzieje , złodzieje , złodzieje !!!!!

 • grajag

  Oceniono 7 razy 5

  PO to oczywiście złodzieje bo bez prowizji(miliardwej) przelały część pieniedzy z OFE do ZUSu żeby wesprzeć EMERTÓW. Tylko pis potrafi na nich zarabiać. Gratuluję sprytu. Ciemny lud i tak będie nawilżać...Jarosław. Jarosław....głupoty też gratuluję.

 • wujek_extrema

  Oceniono 7 razy 5

  Wlasnie widzialem tego matola (Morawieckiego) na Fox News. Co za kleska!!! Zardzewialy angielski i prymitywnego wypowiedzi pelne podlizywania sie Trumpowi zamiast logicznych i obiektywnych wypowiedzi. Spoleczenstwo amerykanskie (nawet ta czesc co oglada FoxNews) jest troszke madrzejsze anizeli takie cos. To bylo patetyczne i zenujace!!!

 • f451

  Oceniono 4 razy 4

  Mam wrażenie że rząd PISowski realizuje plan nakreślony przez Morawieckiego - żebyśmy zapierniczali za miskę ryżu i cieszyli się że za całą.....

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 4

  Zawsze to pisałem od kilku lat wolska i wolacy to kraj i naród złodziei, alkoholików, kłamców, oszustów i koorv, i miałem rację, te fatum wisi nad tępym wolskim ryjem nawet jak je zwali na komunę bądź zabory

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 4

  pis znów okradł Polaków

 • pinilek

  Oceniono 6 razy 4

  Za parę lat pieniądze z IKE zostaną nową ustawą przeniesione do WCE, albo innego PCE, tylko że prowizja będzie 25%, bo czemu nie? A potem rząd będzie musiał sięgnąć po nasze mieszkania, domy i które nam odda, pobierając 30% prowizję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX