Ministerstwo Pracy reaguje na doniesienia ws. firmy Sante. Wniosek o pilne działania Inspekcji Pracy

Elżbieta Rafalska, szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy o "podjęcie pilnych działań" w sprawie Sante. Niektórzy pracownicy firmy oskarżają swojego szefa o mobbing. Ten zaprzecza doniesieniom.
Zobacz wideo

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej reaguje na doniesienia serwisu Onet.pl, który opisał rzekome nieprawidłowości w polskiej firmie Sante. 

W związku z artykułem Onetu dotyczącymi stosowania przez pracodawcę mobbingu wobec pracowników firmy Sante z siedzibą w Warszawie, zwracam się z prośbą o podjęcie pilnych działań mających na celu sprawdzenie prawidłowości stosowania przez pracodawcę przepisów prawa pracy. Będę zobowiązana za szczególne zainteresowanie się sprawą. 

- czytamy w piśmie, które skierowała do Państwowej Inspekcji Pracy Elżbieta Rafalska, szefowa resortu. 

Onet pisze o mobbingu, właściciel się broni

Byli pracownicy w reportażu Onetu opisali incydenty, jakie miały mieć miejsce w siedzibie Sante, popularnego producenta żywności. 

Czytaj też: Wkrótce urodzi ci się dziecko? Ważna zmiana w "500 plus". Elżbieta Rafalska: "Termin składania wniosku wydłuża się"

Andrzej Kowalski,  współwłaściciel działającej od 27 lat rodzinnej firmy, "miał grozić konsekwencjami finansowymi nawet za błędy, które wynikały z wadliwych umów, sporządzonych lata wcześniej", miał też "wmawiać pracownikom, że "do niczego się nie nadają", i ciągle podważać ich kompetencje. Bohaterowie materiału Onetu twierdzą też, że "do firmy przyjeżdżało pogotowie do dwóch kobiet, którym trzeba było pomóc".

Oskarżany współwłaściciel w firmy w długiej rozmowie z Onetem opisanym historiom zaprzecza i nazywa je zmyślonymi. Nie zgadza się też z poruszonymi w reportażu zarzutami o molestowanie seksualne. 

Więcej o: