Rząd znalazł pieniądze na podwyżki. Wynagrodzenie Służby Więziennej o 604 zł w górę

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki i Czesław Tuła, szef NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, uzgodnili termin wypłat związanych z podniesieniem wynagrodzenia. "Uzyskaliśmy zapewnienie wypłaty tych środków dla funkcjonariuszy do Świąt Wielkanocnych 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia" - informują związkowcy.
Zobacz wideo

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości spotkał się z Czesławem Tułą, przewodniczącym Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Spotkanie dotyczyło podwyżek, jakie rząd PiS obiecał funkcjonariuszom na podstawie porozumienia zawartego w listopadzie zeszłego roku.

Uzyskaliśmy zapewnienie wypłaty tych środków dla funkcjonariuszy do Świąt Wielkanocnych 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia. Natomiast jeśli chodzi o pracowników cywilnych to trwają jeszcze prace legislacyjne.

- czytamy w oficjalnym komunikacie Związku.

W wyniku podwyżek przeciętne wynagrodzenie, uwzględniając wysługę lat, wzrośnie w Służbie o 604 zł brutto. 

Więcej przywilejów dla mundurowych

Porozumienie zawarte pomiędzy rządem a niektórymi służbami mundurowymi to pokłosie zeszłorocznego strajku. Rozpoczęli go policjanci, którzy w lipcu przestali wypisywać mandaty. Dołączyli do nich pracownicy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Służby Celno-Skarbowej.

Policjanci i MSWiA porozumieli się tuż przed przed obchodami Święta Niepodległości. Wywalczyli 655 zł brutto podwyżki od stycznia 2019 r. i kolejne 500 zł brutto po roku. Krótko po policjantach z resortem porozumieli się przedstawiciele Służby Więziennej. 

Czytaj też: Zarobki w policji. Od 2 tys. zł "na rękę", praca na prywatnym sprzęcie, komputery z Windows 95

W kwietniu związkowcy i przedstawiciele rządu będą rozmawiać o spełnieniu kolejnego postulatu mundurowych. Jest nim zniesienie warunku ukończenia 55 lat w celu nabycia praw emerytalnych. Według wcześniejszych ustaleń, nowe przepisy miałyby wejść w życie w lipcu. 

Więcej o: